پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲  |  Thursday, 22 February 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۳۳۱
تاریخ انتشار : ۲۹ : ۱۷ - ۱۴ آذر ۱۴۰۲
پایان رافت پیشکسوت سرخ ها درباره مصاف حساس امروز پرسپولیس و الدحیل به دیباچه گفت

به گزارش دیباچه، یک دیدار و کلی امید و آرزو. برای پرسپولیس که بر خلاف فصل های گذشته آنچنان به طور تمام و کمال آماده نیست مصاف با الدحیل قطر در لیگ قهرمانان آسیا خیلی حیاتی است، در واقع یک بازی مرگ و زندگی. این بازی دو سر دارد، یکی صعود، یکی ناکامی در راه صعود.

 مصاف بسیار حساس و سرنوشت ساز سرخ ها با الدحیل قطر، دقایقی ساعاتی دیگر برگزار می شود. چهار تیم دوم هر یک از جداول لیگ قهرمانان آسیا شانس صعود دارند اما به غیر از الاتحاد که صعود خود را مسجل کرده بقیه تیم ها همچنان در بیم و امید هستند.

پایان رافت پیشکسوت سرخ ها درباره مصاف حساس امروز پرسپولیس و الدحیل حرف های جالبی برای گفتن دارد.

پرسپولیس باید خیلی خوش شانس باشد!

-پیش بینی شما از این دیدار چیست؟

*کمی اوضاع به هم پیچید. ما اصلا اوضاعی که در کلمات خوب یا بد توصیف شود نداریم اما با این حال همه چیز به دیدارهای دیگر بستگی دارد، به خصوص دیار الشارجه با الفیصلی اردن. پیش بینی من این است که الشارجه به تعداد گل های قابل توجه الفیصلی را ببرد که در اینصورت پرسپولیس نه تنها باید الدحیل قطر را به هر شکل ممکن ببرد بلکه باید پرگل هم ببرد.

-چنین چیزی را می توان با توجه به وضعیت کنونی سرخ ها انتظار داشت؟ آنها چند بازی پشت سر هم است که نبرده اند.

من اینگونه به قضیه نگاه نمی کنم. پرسپولیس یک تیم منسجم است. یک تیم متحد که هماهنگی قابل توجهی بین بازیکنان وجود دارد. ما در این فصل وحید امیری را به دلیل مصدومیت از دست دادیم و مشکلات دیگری را هم در تیم شاهد بودیم. اما به نظر من اصلی ترین چالش سرخ ها مربوط به خط حمله می شود.

-این مشکل را چگونه می توان حل کرد؟

من هنوز اعتقاد دارم که می توان به شهاب زاهدی فرصت دارد، فرصتی قابل توجه و بیشتر از این حرف ها. البته منطق فوتبال می گوید یک مهاجم باید آنقدر از لحاظ فنی خوب باشد که بتواند به بهترین شکل ممکن از فرصت ها استفاده کند و برای نشان دادن خود بیش از اندازه وقت نخواهد. اما ما هنوز منتظریم.

-دو تیم پرسپولیس و الدحیل را چگونه با هم مقایسه می کنید؟

تفاوت زیادی با هم دارند. تیم های عربی را خودتان باید بشناسید. به شدت اهل بریز و بپاش و خریدن بازیکن های ستاره. الدحیل با اینکه امسال مثل همیشه برای خودش خرج تراشی کرد و کلی بازیکن خوب گرفت و البته کلی امکانات سخت افزاری خوب در اختیار دارند اما در نتیجه گیری خوب نبوده اند. ولی دلیل نمی شود که در دیدار مقابل پرسپولیس خطرناک نباشند. آنها یک جا نمی ایستند که بازیکنان پرسپولیس بروند و گل بزنند. مصاف تیم های عربی با پرسپولیس همیشه برای آنها جنبه حیثیتی دارد.

-شما مشکل اصلی پرسپولیس را فقط در خط حمله می بینید؟

پرسپولیس امسال شرایط ویژه‎ای دارد. همه چیز گاهی اوقات به شدت به هم ریخته به نظر می‌رسید. خط حمله سرخ‎ها فقط یک بخش قضیه است. نمی‌خواهم خیلی درباره شرایط با جزئیات صحبت کنم اما گاهی اوقات یحیی گل محمدی به شدت تمرکزش به هم میریخت. ما دیدیم که پرسپولیس همان پرسپولیس همیشگی نبود. امیدواریم الدحیل را ببریم و بی حرف و حدیث صعود کنیم. این تیم با تمام مشکلاتی که داشت هنوز لیاقتش را دارد که بهترین باشد و حتی به فینال آسیا برسد.

-و البته که کار سختی برای صعود دارد.

بله، کار خیلی سخت است، بیش از اندازه سخت. پرسپولیس باید خیلی خوش شانس باشد که صعود کند. چرا که نتایج دیدارهای مختلف کاملا به هم بستگی دارد. خیلی بد است که حتی اگر ببریم ممکن است صعود نکنیم. پرسپولیس باید به امید برد پرگل به میدان برود. صعود بی حرف و حدیث باشد.  

گفتگو از: هیلدا حسینی خواه

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با کارگردان پیشکسوت کشورمان و فیلم بهشت تبهکاران

صحبتهای انتقادی مسعود جعفری جوزانی در خصوص شرایط پیچیده و عجیب ساخت فیلم در ایران !

۱۹:۰۰  -  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
واکنش محمد خزاعی به کسانی که مغرضانه به حواشی اختتامیه پرداختند

دوستی را از ۲۵ سال قبل پیدا کردم که تازه متوجه شده من رییس سازمان سینمایی شدم !

۱۷:۴۱  -  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با « جواد خواجوی »

مالیات نصف مغز من را گرفته است؛ به‌خاطر پیج گربه‌ها مالیات می‌خواهند!

۱۸:۴۸  -  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار