پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲  |  Thursday, 22 February 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۳۲۸
تاریخ انتشار : ۱۳ : ۱۸ - ۱۸ آذر ۱۴۰۲

صالح اباذری در گفتگو با خبرنگار ورزشی «دیباچه» درخصوص کیفیت مسابقات کاراته وان پرتغال گفت: کاراته وان پرتغال آخرین مرحله لیگ جهانی در سال ۲۰۲۳ بود. خداراشکر ۵ مبارزه خوب تا فینال داشتم. ۳ سالی به خاطر کرونا و مسائل دیگر در لیگ‌های جهانی شرکت نکرده بودم و این طلا بعد از دوری ۳ ساله تجربه شیرینی بود.
وی افزود: خوشبختانه در فینال مبارزه خوبی داشتم و توانستم سجاد گنج‌زاده قهرمان المپیک که بار‌ها با یکدیگر مبارزه کرده بودیم را شکست دهم. نمی‌خواهم درباره مسائل گذشته صحبت کنم و ترجیح می‌دهم وارد حاشیه نشوم.
عضو تیم ملی کاراته ایران در ادامه اظهار کرد: با هزینه شخصی به این مسابقات رفتم، درحالی که تیم ملی قبلاً به تمامی مراحل لیگ جهانی اعزام می‌شد و تحت حمایت فدراسیون بود، مدت‌هاست خبری از اعزام به این مسابقات نیست. درحال حاضر شرایط به گونه‌ای است که حضور در اکثر مسابقات از جمله مسابقات جهانی نیاز به سهمیه دارد، برای گرفتن مجوز ورودی هم نیاز است تا در تمامی مسابقات لیگ‌های جهانی شرکت کنیم تا رنکینگ لازم را کسب کنیم؛ بنابراین این روند واقعا کار را برای ما سخت‌تر می‌کند.

هیچ تیمی همیشه در اوج نیست/ بزرگترین مسابقات ما عدم شرکت در مسابقات است

اباذری در ادامه خاطرنشان کرد: درحالی که مدت‌هاست به لیگ‌های جهانی اعزام نمی‌شویم، کشور‌هایی مثل اردن، کویت، قزاقستان و بسیاری از کشور‌های آسیایی در تمامی این مسابقات شرکت می‌کنند و به‌خاطر همین در این مدت پیشرفت خوبی کردند. قبل از المپیک توکیو، تیم ایران به تمامی مراحل کاراته وان اعزام می‌شد که قطعاً تأثیر همین مسابقات هم باعث شد تا کاراته ایران بتواند در المپیک طلا بگیرد. حضور در لیگ‌های جهانی همیشه تأثیر به سزایی دارد و باعث می‌شود تا بازیکنان شناخته‌تر شده و به چشم داوران بیایند.
ملی پوش کاراته در واکنش به افت کاراته ایران توضیح داد: کاراته کشورمان افت کرده و من این موضوع را رد نمی‌کنم. اما در هر شکل شما هیچ تیمی را پیدا نمی‌کنید که همیشه در اوج باشد. هر تیمی همان طور که روز‌های خوب دارد ممکن است روز‌های بد هم داشته باشد. بزرگ‌ترین معضل تیم ملی ما عدم حضور در مسابقات تدارکاتی مثل همین لیگ‌های جهانی است وگرنه جایگاه ایران با قبل فرقی نکرده است و هنوز هم همه ما را به عنوان قهرمان جهان می‌شناسند.

گفتگو از : فریبا جلیل خانی

برچسب ها: کاراته
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با کارگردان پیشکسوت کشورمان و فیلم بهشت تبهکاران

صحبتهای انتقادی مسعود جعفری جوزانی در خصوص شرایط پیچیده و عجیب ساخت فیلم در ایران !

۱۹:۰۰  -  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
واکنش محمد خزاعی به کسانی که مغرضانه به حواشی اختتامیه پرداختند

دوستی را از ۲۵ سال قبل پیدا کردم که تازه متوجه شده من رییس سازمان سینمایی شدم !

۱۷:۴۱  -  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با « جواد خواجوی »

مالیات نصف مغز من را گرفته است؛ به‌خاطر پیج گربه‌ها مالیات می‌خواهند!

۱۸:۴۸  -  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار