يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲  |  Sunday, 03 March 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۳۰۳
تاریخ انتشار : ۵۷ : ۱۶ - ۰۴ آذر ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با مدیر اجرایی میز ملی گردشگری عشایر

به گزارش دیباچه، اخیرا  رویدادی با عنوان "نخستین رویداد ملی گردشگری عشایر" برگزار شد؛ حمید رضا صفر پور مدیر اجرایی میز ملی گردشگری عشایر به خبرنگار دیباچه گفت: از آنجا که ایل عشایر مهمان نواز  و صبور هستند، به دلیل حفظ حریم حقوقی آنها پکیج هایی برایشان در نظر گرفتیم تا به صورت رایگان خدمات ندهند.

میز ملی گردشگری عشایر می‌تواند اقتصاد را وارد زندگی  عشایر کند!

او ادامه داد : اولین رویداد ملی گردشگری عشایر، به واسطه میز ملی گردشگری عشایر زیر مجموعه دفتر توسعه گردشگری داخلی کشور  به میزبانی شهر شیراز در گذر حافظیه به کار خود پایان داد؛ رویکرد اصلی میز ملی گردشگری عشایر، خودکفایی این قشر غیور از کشورمان است که در این راستا از اکثریت اقوام دعوت شد تا در این رویداد حضور یابند، میز ملی گردشگری عشایر می‌تواند اقتصاد را به نوعی وارد زندگی  عشایر کند تا آنها در حصار دامداری و فراوری هایی که از دام بدست می‌آید محصور نباشند.

صفرپور اظهار داشت: یکی از شعار های میز گرد ملی گردشگری، این است که "هر سیاه چادر، یک ایران فرهنگی است". از این رو ما برخلاف برنامه های سابق که به صورت جشنواره اقوام برگزار می‌شد، در این دوره از هیچ قومی هزینه ای دریافت نکردیم، حتی اسکان و پذیرایی را برای آنها تامین نمودیم تا بدون دغدغه بتوانند به صورت رایگان در این نمایشگاه شرکت کنند و در نهایت اقوام عشایر این فرصت را داشته باشند تا فرهنگ ،آداب خوراک و پوشاک و تمامی اصالت فرهنگی خود را در فراق بال و بدون هیچ دغدغه ای برای مخاطبان به نمایش بگذارند.

میز ملی گردشگری عشایر می‌تواند اقتصاد را وارد زندگی  عشایر کند!

وی بیان کرد: انتخاب شیراز برای برگزاری این نمایشگاه اصیل سنتی به دلیل آن بود  که ۱۲ درصد از عشایر کل کشور در این استان مستقر هستند و ما برای اولین بار بسته تور را برای آنها تعریف کردیم.  یعنی گردشگر و توریست بر اساس قوانینی که میز ملی گردشگری عشایر وضع کرده و توسط دفتر توسعه گردشگری داخلی کشور به تایید رسیده، وارد سیاه چادر ها و عشایر می‌شوند و هر تور یک بسته مشخصی دارد ،مسیر های گردشگری عشایر نیز مشخص شده و به عبارتی هر مسیر و هر ایل راه برای گردشگر مشخص شده است.

مدیر اجرایی میز ملی گردشگری عشایر گفت: در رویداد ملی گردشگری در نظر داریم برای عشایر عزیز کلاس های آموزشی مختلف همچون زبان انگلیسی برگزار کنیم تا بتوانند مرتع و محل خودشان را به راحتی برای گردشگر معرفی کنند.

همچنین در این رویداد علاوه بر موسیقی اقوام، گروه اصیل رقصنده و موسیقی کرمانشاهی با نام "سماژین" با سرپرستی محمد کامرانی که در سطح بین اللمل فعالیت دارند نیز حضور داشتند، و در این برنامه به صورت افتخاری شرکت نمودند.

میز ملی گردشگری عشایر می‌تواند اقتصاد را وارد زندگی  عشایر کند!

صفرپور خاطرنشان کرد: در این رویداد قومیت هایی همچون بختیاری، بویر احمدی، عرب خوزستان، قشقایی، عرب خمسه، لر ، عشایر کرمان و عشایر ترکمن حضور داشتند.
در آخر از دکتر شالبافیان معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی، جناب فاطمی مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی کشور و همچنین حسین یاری  بخش رسانه ای میز ملی گردشگری عشایر که با حمایت های بی دریغ شان در برپایی این نمایشگاه ما را یاری کردند تشکر میکنم.

گفت و گو از : دینا محمدی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت های صریح آرمین رحیمیان، بازیگر و فیلمساز خوش آتیه ی سینمای ایران در گفتگو با ویژه برنامه مدیا

قشر متوسط در حال از بین رفتن است / پدرم با حقوق کارمندی برادرهایش را داماد کرد، اما امروز یک کارمند، با نشان ندادن دست تنگی‌اش، شاهکار کرده است!

۱۳:۴۱  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
متفاوت‌ترین گفتگوی ملیکا شریفی نیا در مصاحبه با ویژه برنامه ویدئویی «مدیا»

از استرس‌های شبانه سر پروژه «پروین» تا حواشی بامزه برنامه «کودک شو»!

۱۳:۳۳  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با دبیر بخش بین الملل جشنواره مد و لباس فجر

بین الملل؛ بخشِ تازه نفسِ جشنواره مد و لباس امسال

۱۲:۳۳  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفت و گو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با تینو صالحی بازیگر نقش شهید احمد کاظمی در فیلم احمد

بدلیل فشار کار فیزیکی زیاد،  پارگی همسترینگ  گریبان گیرم شد / وقتی به دفاتر سینمایی مراجعه می کردم و می فهمیدند که تئاتری هستم، نقشی به من نمی‌دادند!

۱۶:۵۸  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین میری بازیگر سینما

"نپتون" ترسیم گر موضوع انسانیت است/ دوست دارم گریمی متفاوت داشته باشم که شناخته نشوم!

۱۸:۱۱  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ملی‌پوش دوچرخه سواری ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

لیاقت این را دارم که در المپیک رکاب بزنم/ باشگاه از من حمایت میکند ولی نه برای المپیک!

۱۴:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲