پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۳  |  Thursday, 18 April 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۲۹۴
تاریخ انتشار : ۴۱ : ۱۵ - ۳۰ آبان ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه:

دیباچه - معصومه شمسینی غیاثوند: جشنواره ملی سرود فجربا هدف توجه به دستاورد‌های خلاقانه هنری و قابلیت‌های ویژه گروه‌های سرود و جمع‌خوانی، نمایش در  دو بخش رقابتی و جانبی  از اول تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

محمد اله‌یاری، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس جشنواره ملی سرود فجر با اشاره به هدف برگزاری جشنواره سرود فجر به دیباچه، گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همواره تاکید بر احیای سرود داشتند و با راه‌اندازی دفتر سرود در تلاش هستیم این مهم را به جایگاه واقعی خود برسانیم. دفتر سرود در جهت توانمندسازی گروه‌های سرود قصد دارد تا اتفاقات بهتری برای این نوع از هنر موسیقی را رقم بزند.  

جشنواره سرود فجر برگزار می‌شود/ سرود قابلیت داشتن یک جشنواره بزرگ و مستقل را دارد

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در جشنواره موسیقی فجر، بخش مجزایی برای موسیقی وجود دارد و امیدواریم جشنواره سرود فجر بر افزایش تولیدات و ایجاد انگیزه میان تولیدکنندگان سرود تاثیرگذار باشد و سرود را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

رئیس جشنواره ملی سرود فجر ادامه داد: شناسایی گروه‌های سرود کشور، توانمندسازی سرپرستان گروه‌های سرود، ارتقای سطح موسیقایی گروه سرود برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اهمیت ویژه‌ای دارد. شرایطی که منجر به تولید آثاری در حوزه آموزش شود برای ما بسیار مهم است. قصد داریم علاوه بر تقویت سرود، در همه بخش‌ها، طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، در حوزه‌هایی غیر از سرود دانش‌آموزی هم فعالیت‌هایی داشته باشیم.

اله‌یاری گفت: تصمیم داریم تا با استفاده از آثار آهنگ‌سازان شناخته شده موسیقی و سرود، کار‌هایی را در حوزه بزرگسال انجام دهیم. ما به هیچ عنوان قصدی برای رقابت با متولیان عرصه سرود نداریم، آن‌چه انجام می‌شود موازی‌کاری نیست، بلکه تنظیم فعالیت‌های سرود کشور به واسطه دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که هم اکنون نیز در حال انجام است.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان‌کرد: سرود قابلیت این را دارد که یک جشنواره بزرگ و مستقل داشته باشد و امیدوارم برگزاری جشنواره سرود فجر بتواند به ارتقای سطح کیفی و افزایش وحدت  بین گروه‌های موسیقی و سرود کمک کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یک کارشناس فوتسال در گفت ‌و‌ گو با «دیباچه» مطرح کرد؛

ایران تیم بهتری نسبت به رقبای آسیایی دارد/باید به تصمیم شمسایی احترام بگذاریم

۱۱:۲۹  -  ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
ادبیات عجیب ژیلا صادقی!

جنجال خانم مجری بعد از درگذشت رضا داوودنژاد چه بود؟

۱۲:۲۹  -  ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
مربی تیم والیبال بانوان سایپا در گفت و گو با«دیباچه» مطرح کرد؛

تجربه بالای بازیکنان باعث قهرمانی تیم شد/ تیم قوی و جنگنده‌ای داشتیم

۱۲:۲۲  -  ۲۳ اسفند ۱۴۰۲
گفتگوی کمتر دیده شده دیباچه با زنده یاد رضا داوودنژاد و همسرش

غزل بدیعی همسر زنده یاد رضا داوودنژاد: به خاطر عشق، همیشه در کنار رضا بودم

۱۲:۲۰  -  ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با کارگردان سریال «از سرنوشت»

« رضا داوودنژاد » در رفاقت، مرام و غافلگیری، دست به نقد بود!

۱۶:۳۲  -  ۱۴ فروردين ۱۴۰۳
سرمربی تیم ملی ووشو در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

هدف کسب بهترین نتیجه در آسیاست/ بدون تغییر ترکیب، راهی انتخابی جام جهانی خواهیم شد

۱۲:۰۸  -  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار