چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲  |  Wednesday, 29 November 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۲۷۳
تاریخ انتشار : ۲۳ : ۱۱ - ۲۲ آبان ۱۴۰۲

به گزارش دیباچه، کارگردان مجموعه تلویزیونی" نجلا" که بعد از تولید فیلم سینمایی "قلب رقه" این روزها مشغول تولید اثر جدید خود به نام" ستاره بادیه" است به خبرنگار دیباچه گفت : به دلیل تمرکز بر روی انجام مراحل اولیه تولید فیلم سینمایی "ستاره بادیه "که بهمن ماه سال جاری و یا ابتدای سال آینده آن را مقابل دوربین خواهم برد، نمی‌توانم روی ساخت اثر دیگری متمرکز شوم . 

کارگردان

"تقیانی پور "در پاسخ به این سوال که "ستاره بادیه" همچون سریال " نجلا "و یا فیلم سینمایی "قلب رقه" اثری در ژانر دفاع مقدس خواهد بود یا خیر؟ بیان کرد :  "ستاره بادیه" در قالب سبک اجتماعی و هم راستا با استانداردهای این گونه ی سینمایی مسیر تولید را سپری خواهد کرد. همچنین لازم است گفته شود ژانری به نام دفاع مقدس وجود ندارد، چرا که سبک دفاع مقدس در واقع همان ژانر اجتماعی است که از شدت و حدت برجسته‌ای برخوردار بوده، به گونه‌ای می‌توان مباحث و روایت‌های دفاع مقدسی را، یک گونه‌ای از درام اجتماعی با برجستگی‌های بیشتر دانست .

این کارگردان که در زمینه تئاتر فعالیت های کمی نداشته و ساخت فیلم‌های سینمایی "تونل" و "اینجا خانه من است" را نیز در کارنامه هنری خود ثبت کرده با فیلم سینمایی "قلب رقه" که خود کارگردانی و نویسندگی آن را بر عهده دارد در چهل و دومین جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت. "قلب رقه" به تهیه کنندگی "سعید پروینی" به تولید رسیده و در بستری عاشقانه سعی دارد ناگفته‌هایی را پیرامون جنگ به مخاطب انتقال دهد.

نجلا فصل سومی ندارد | ما در فصل دوم با گروه نویسندگان به این نتیجه رسیدیم که مخاطب را اذیت نکنیم!

تقیانی پور در پایان درباره فصل سوم "نجلا " اظهارداشت: نجلا فصل سومی ندارد و به طور کل از همان ابتدا قرار بود پرونده این مجموعه در یک فصل بسته شود اماحقیقتش این است که ما در زمان ساخت "نجلا "فیلمنامه را طوری نگارش کرده بودیم که قصه در قسمت آخر تمام شود و هیچ برنامه‌ای برای ساخت فصل دوم یا ادامه داستان نجلا نداشتیم. اما به هرحال درباره اینکه یک سریال فصل‌های بعدی داشته باشد یا خیر کارگردان و تهیه‌کننده خیلی تصمیم گیر نیستند و این مدیران سازمان صدا و سیما هستند که تصمیم می‌گیرند سریال ادامه پیدا کند یا خیر.

در کل ما در فصل دوم نیز با گروه نویسندگان به این نتیجه رسیدیم که کار را تمام کنیم تا مخاطب را اذیت نکنیم و او پایان قصه را ببینید.همچنین لازم است بگویم، به دلیل سختی‌هایی که ساخت نجلا و این ژانر دارد ترجیح می‌دهم فعلا به سمت آن نروم.

گفت و گو از : زهرا فرود

اخبار مرتبط
برچسب ها: سریال نجلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با مدیر اجرایی میز ملی گردشگری عشایر

میز ملی گردشگری عشایر می‌تواند اقتصاد را وارد زندگی  عشایر کند!

۱۶:۵۷  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
تیرانداز المپیکی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

خوشحالم که قرار است کنار بهترین‌های جهان تیر بزنم/ فکر نمی‌کردم روزی نفر دوم جهان شوم!

۱۱:۰۲  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
پس لرزه های یک مصاحبه تلویزیونی!

آب خوردن مثل صِغَرِسنی!

۱۸:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۲
آرامشی که دیگر در پرسپولیس وجود ندارد!

خانه پرسر و صدا!

۱۶:۳۹  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با تهیه کننده مجموعه پویانمایی« شکرستان »

دغدغه حفظ محیط زیست و بحران کم آبی، به شکرستان رسید!  

۱۵:۵۸  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
بهت جامعه سینمایی کشور از درگذشت بیتا فرهی

خداحافظی با بازیگر «هامون» و «بانو»

۱۵:۰۵  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه:

جشنواره سرود فجر برگزار می‌شود/ سرود، قابلیت داشتن یک جشنواره بزرگ و مستقل را دارد!

۱۵:۴۱  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گزارش ویدئویی دیباچه

موجوداتی عجیب در صحنه تئاتر/ از اسفرود بی دم چه می دانید؟

۱۶:۴۶  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
آخرین اخبار