سه‌شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲  |  Tuesday, 28 November 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۲۴۹
تاریخ انتشار : ۰۱ : ۱۳ - ۱۱ آبان ۱۴۰۲
نایب رئیس کمیته ملی المپیک در گفتگو با دیباچه:

نائب رئیس کمیته ملی المپیک با تمجید از عملکرد بانوان ورزشکار ایرانی در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو می‌گوید توازن بین ورزشکاران اعزامی زن و مرد در آینده برقرار می‌شود. وی همچنین تاکید کرد که فدراسیون‌ها در زمینه اعزام بین‌المللی ورزشکاران زن سیر صعود داشتند.

دیباچه- هیلدا حسینی خواه:  بازی‌های پاراآسیایی هانگژو به پایان رسید و کاروان ورزشی ایران از حیث مدال‌آوری بعد از چین در رتبه دوم کلی این رقابت‌ها قرار گرفت. بانوان ورزشکار ایرانی سهم بسزایی در دوم شدن ایران ایفا کردند، چرا که از مجموع مدال‌های ایران ۳۰ درصد سهم زنان بود. این زنان ورزشکار با ۱۲ مدال طلا باعث شدند تا ایران موقعیت ویژه برای کسب بهترین نتیجه در مقایسه با ادوار گذشته داشته باشد و بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورد.

سیر صعودی زنان در هانگژو مشخص بود / زنان در پاراآسیایی گل کاشتند

در ضمن برخی از مدال‌های طلای ایران بنا به دلایلی از دست رفت، همانند طلای هاشمیه متقیان. اگر این مدال‌ها نمی‌سوخت قطعا نتایج بهتری در انتظار بود.

مهین فرهادی‌زاد، نایب رئیس کمیته ملی المپیک در گفت و گویی با خبرنگار ما عنوان کرد: تلاش خوب در نهایت باعث نتیجه‌گیری خوب شد. ورزشکاران زنِ ما از کوچک‌ترین فرصت برای ایجاد بزرگ‌ترین انگیزه‌ها جهت نتیجه‌گیری استفاده کردند.

فرهادی‌زاد گفت: تغییر سیاست در رابطه با ورزش بانوان نتایج مثبتی داشت. آن‌ها اینبار نقش پررنگ‌تری در بازی‌های آسیایی ایفا کردند و برنامه ریزی قوی‌تر در آینده شرایط را حتی بهتر هم می‌کند.

نایب رئیس کمیته ملی المپیک اذعان داشت: حضور زنان در عرصه‌های بین‌المللی باید فراهم شود که این موضوع یک برنامه‌ریزی قوی می‌خواهد.

برقراری توازن

فرهادی‌زاد در رابطه با این موضوع که توازن بین ورزشکاران زن و مرد ایرانی اعزامی به بازی‌های آسیایی وجود نداشت و تعداد مردان ورزشکار بیشتر بود نیز گفت: در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو، تعداد ورزشکاران اعزامی زن و مرد بسیاری از کشور‌ها به تعادل رسیده بود و تقریبا همه کاروان‌ها ۵۰-۵۰ بودند.

وی افزود: کشوری مثل کره‌شمالی نیز دو برابر تعداد ورزشکاران مرد خود، ورزشکار زن اعزام کرد. شش کشور برتر آسیایی نیز تعداد قابل توجهی ورزشکاران زن داشتند و توازن برقرار بود و اصلا به دلیل مدال‌های همان ورزشکاران زن در بین شش کشور برتر رقابت‌ها قرار گرفتند.

این مقام مسئول تاکید کرد: ما هم باید شرایطی به وجود بیاوریم که تعداد ورزشکاران زن و مرد برابر شود. فدراسیون‌ها باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند. البته همین الان هم سیر صعودی حضور زنان در عرصه‌های بین‌المللی مشخص است.

افزایش رشته ها

فرهادی‌زاد با بیان اینکه درخشش و عملکرد بسیار خوب ورزشکاران زن ایرانی در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو در آینده منجر به افزایش تعداد نمایندگان رشته‌های بیشتری در هانگژو می‌شود گفت: دختران ورزشکار ایرانی نشان داده‌اند که از فرصت‎ها به بهترین شکل بهره‌وری می‌کنند.

نایب رئیس کمیته ملی المپیک در پایان گفت: نمایندگان زن ایران در بازی‌های آسیایی و بازی‌های پاراآسیایی هر دو عملکرد مثبتی داشتند. در پاراآسیایی که گل کاشتند. اما همچنان باید تحلیل‌های خوب و منطقی در رابطه با عملکرد ورزشکاران انجام شود. این را فراموش نکنیم که اگر برخی از مدال‌های طلای ما تبدیل به نقره نمی‌شد ما حتی عملکرد بهتری هم می‌توانستیم داشته باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با مدیر اجرایی میز ملی گردشگری عشایر

میز ملی گردشگری عشایر می‌تواند اقتصاد را وارد زندگی  عشایر کند!

۱۶:۵۷  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
تیرانداز المپیکی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

خوشحالم که قرار است کنار بهترین‌های جهان تیر بزنم/ فکر نمی‌کردم روزی نفر دوم جهان شوم!

۱۱:۰۲  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
پس لرزه های یک مصاحبه تلویزیونی!

آب خوردن مثل صِغَرِسنی!

۱۸:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۲
آرامشی که دیگر در پرسپولیس وجود ندارد!

خانه پرسر و صدا!

۱۶:۳۹  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با تهیه کننده مجموعه پویانمایی« شکرستان »

دغدغه حفظ محیط زیست و بحران کم آبی، به شکرستان رسید!  

۱۵:۵۸  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
بهت جامعه سینمایی کشور از درگذشت بیتا فرهی

خداحافظی با بازیگر «هامون» و «بانو»

۱۵:۰۵  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه:

جشنواره سرود فجر برگزار می‌شود/ سرود، قابلیت داشتن یک جشنواره بزرگ و مستقل را دارد!

۱۵:۴۱  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گزارش ویدئویی دیباچه

موجوداتی عجیب در صحنه تئاتر/ از اسفرود بی دم چه می دانید؟

۱۶:۴۶  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲