سه‌شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲  |  Tuesday, 28 November 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۲۱۴
تاریخ انتشار : ۱۷ : ۱۸ - ۲۵ مهر ۱۴۰۲
گزارش دیباچه| نیمکت تیم ملی والیبال ایران به چه کسی می رسد؟

تیم ملی والیبال ایران بعد از روز‌های تیره و تار انتخابی المپیک هنوز به ساحل آرامش نرسیده است.

دیباچه - هیلدا حسینی خواه: والیبال ایران با وجود موفقیت‌هایی که در سال ۱۴۰۲ به دست آورد، اما هنوز «ناکام» توصیف میشود. ابتدا نتایج ضعیف و دور از انتظار در لیگ ملت‌های والیبال و سپس شکست مقابل ژاپن در فینال قهرمانی آسیا آن هم در ارومیه بیشترین حجم فشار را بر بهروز عطایی وارد آورد تا بالاخره از سمت خود به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ایران کناره گیری کند. اما گوش عطایی به این حرف‌ها بدهکار نبود. ( البته اگر واقعیت را بخواهید، فدراسیون والیبال هم گزینه‌ای نداشت). به هر حال تیم عازم بازی‌های آسیایی شد آن هم در شرایطی که صحبت‌های بسیار زیادی درباره لزوم بازگشت ستاره‌ای به نام سعید معروف مطرح شده بود. این درخواست بزرگ اهالی والیبال در نهایت به جایی نرسید و کاپیتان سابق ایران همچنان رضایت به بازگشت نمی‌دهد. به هر حال تیم ملی والیبال با یک قهرمانی قابل پیش بینی در بازی‌های آسیایی هانگژو راهی برزیل شد تا در رقابت‎های انتخابی المپیک شرکت کند.

احتمال دلچسب ایتالیایی!

آنجا هم که تیم بهروز عطایی به غیر از قطر به هیچ تیمی نه نگفت تا در نهایت  تقریبا تمامی امیدهایش برای صعود به المپیک از بین برود. با توجه به سقوط تیم ملی والیبال ایران به رده پانزدهم انتخابی المپیک، دیگر کمتر امیدی به المپیک وجود دارد. در همان رقابت‌های انتخابی المپیک در برزیل بود که بهروز عطایی بالاخره رضایت به رفتن داد. اما اکنون که والیبال در بدترین موقعیت به سر می‌برد و کمتر امیدی برای صعود به المپیک دارد چه کسی میتواند بهترین گزینه جانشینی برای او باشد؟

گزینه فیک!

نخستین گزینه‌ای که برای تیم ملی والیبال ایران مطرح شد کاملا رسانه‌ای و نامش بر اساس پیش بینی‌ها بود. او کسی نیست جز، آناستازی، مربی شهیر برزیلی. البته که این گزینه‌ای کاملا فیک بود؛ هر چند بعدا ادعا شد که فدراسیون در حال مذاکره با اوست. زمانی اطمینان حاصل شد که او سرمربی ایران نمی‌شود که خودش مصاحبه‌ای انجام داد و چنین خبری را تکذیب کرد.

بازگشت به مهره قدیمی

دومین گزینه مطرح شده در روز‌های اخیر، سرمربی سابق تیم ملی ایران یعنی آلکنو بود. با آلکنو در المپیک ۲۰۲۲ توکیو شرکت کردیم و البته نتایج خوبی هم نگرفتیم. شگفت آنکه به فاصله کمتر از دو سال این مربی مجددا نامش برای سرمربی گری در تیم ملی والیبال ایران مطرح شده است. خبر می‌رسد که فدراسیون مذاکراتی هم با او داشته است. البته برخی می‌گویند با توجه به اینکه هیچ گزینه‌ای در دسترس نیست، آلکنو می‌تواند بهترین گزینه باشد. در این میان اخباری مبنی بر مذاکره با رنان دال زاتو، سرمربی مستعفی تیم ملی والیبال برزیل به گوش می‌رسد که البته این یکی هم چندان خبر معتبری به نظر نمی‌رسید.

بهترین گزینه از نظر کارشناسان؟

اما مهم‌ترین گزینه این روز‌های والیبال ایران کسی نیست جز بلنجینی مربی ۵۲ ساله ایتالیایی. نکته بسیار مهم این است که اهالی والیبال بسیار موافق حضور این مربی ایتالیایی در تیم ملی هستند، چون به نظر آن‌ها بلجینی کاملا می‌تواند موفق باشد. او سابقه نایب قهرمان کردن تیم ملی ایتالیا در المپیک ریو را در کارنامه خود دارد و اکنون یکی از بهترین مربیان جهان به شمار می‌رود. کلاس جهانی این مربی اهالی والیبال ذوق زده کرده است. گفته می‌شود که فدراسیون به طور جدی با این مربی در حال مذاکره است و ممکن است این روز‌ها خبر‌های خوبی به اهالی والیبال برسد. به هر حال بعد از روز‌های تیره والیبال و فضای مملو از ناامیدی هیچ چیز بهتر از حضور یک مربی دارای کلاس جهانی در والیبال ایران نیست.

برچسب ها: تیم ملی والیبال
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تیرانداز المپیکی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

خوشحالم که قرار است کنار بهترین‌های جهان تیر بزنم/ فکر نمی‌کردم روزی نفر دوم جهان شوم!

۱۱:۰۲  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
پس لرزه های یک مصاحبه تلویزیونی!

آب خوردن مثل صِغَرِسنی!

۱۸:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۲
آرامشی که دیگر در پرسپولیس وجود ندارد!

خانه پرسر و صدا!

۱۶:۳۹  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با تهیه کننده مجموعه پویانمایی« شکرستان »

دغدغه حفظ محیط زیست و بحران کم آبی، به شکرستان رسید!  

۱۵:۵۸  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
بهت جامعه سینمایی کشور از درگذشت بیتا فرهی

خداحافظی با بازیگر «هامون» و «بانو»

۱۵:۰۵  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه:

جشنواره سرود فجر برگزار می‌شود/ سرود، قابلیت داشتن یک جشنواره بزرگ و مستقل را دارد!

۱۵:۴۱  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گزارش ویدئویی دیباچه

موجوداتی عجیب در صحنه تئاتر/ از اسفرود بی دم چه می دانید؟

۱۶:۴۶  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
سرمربی تیم‌ملی تکواندو در گفت‌وگو با «دییاچه» مطرح کرد؛

سهمیه ناهید کیانی ۹۹ درصد قطعی شده است/ در ۲ تورنمنت اخیر به اهدافمان رسیدیم

۱۱:۲۰  -  ۲۷ آبان ۱۴۰۲