پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲  |  Thursday, 22 February 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۱۶۱
تاریخ انتشار : ۱۰ : ۱۱ - ۰۹ مهر ۱۴۰۲
مدیر هنری نمایشگاه ملی هنرهای تجسمی شکوه لاله‌ها در گفتگو با دیباچه:

دیباچه-معصومه شمسینی غیاثوند: دومین نمایشگاه ملی آثار هنرمندان پیشکسوت هنرهای تجسمی با عنوان «شکوه لاله‌ها» همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با ۵۰ اثر از مجموعه آثار هنرمندان و پیشکسوتان هنرهای تجسمی، در محل موزه مرکزی شهدا با هدف حفظ آثار و نشر دفاع مقدس و تبیین و ترویج فرهنگ ولایت‌مداری، مقاومت، دیپلماسی ایثار، سبک زندگی جهاد گونه ، خودباوری دینی و ملی گشایش یافت.

سمیه ولیان، مدیر هنری نمایشگاه ملی هنرهای تجسمی شکوه لاله‌ها در رابطه با برگزاری این نمایشگاه به دیباچه گفت: طبق توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به اهالی فرهنگ و هنردر عصر حاضر، یکی از اولویت‌های مهم فرهنگی کشور، زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار، شهادت، سبک زندگی جهاد گونه ، گسترش فرهنگ اتکا به نفس، رشد و استحکام مقاومت و دفاع از عظمت انقلاب اسلامی است. در طول ۴۳ سال گذشته درباره دفاع مقدس بسیار گفته و نوشته شده و گفته و نوشته می شود، اما بررسی دفاع مقدس و دیپلماسی ایثار از زاویه هنر نیاز امروز جامعه است.

آثار نقاشی شهید چمران در نمایشگاه «شکوه لاله‌ها» به نمایش درآمد/ هنرهای تجسمی به عنوان ابزار بیانی مهم انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس‌ است

وی نفش هنرهای تجسمی را به عنوان ابزار بیانی مهم انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس‌ بسیار مهم دانست و گفت: دفاع مقدس گنجینه ای فاخر بوده که بسیاری از ارزش‌های آن ناشناخته مانده است. دستاوردها و پیشرفت‌های کنونی حاصل خون هزاران شهید و جانفشانی‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است و با توجه به ماندگاری و اثربخشی زبان هنر، نیاز است ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس از طریق هنر ترویج شود.

ولیان، خواستار توجه ویژه ی فعالان هنری و فرهنگی به مقوله ی دیپلماسی ایثار و سبک زندگی شهدا شد و عنوان کرد: انجمن فرهنگی و هنری طلیعه ی آفتاب که از اعضای جامعه ایثارگران و شهدا است، دومین نمایشگاه ملی هنرهای تجسمی شکوه لاله‌ها را با هدف ترویج و تبیین فرهنگ اصیل دفاع مقدس و انتقال دستاوردهای عظیم معنوی به نسل جدید برگزار کرد.

مدیر هنری نمایشگاه ملی هنرهای تجسمی شکوه لاله‌ها خاطرنشان کرد: مقدس‌ترین جهاد، جهادی است که به عنوان دفاع از حقوق انسانی صورت گرفته باشدهفته دفاع مقدس یادآور خون‌های مقدسی است که برای پاسداری از حقوق انسانی ریخته شده و ما امروز سعی بر زنده نگه داشتن ازخودگذشتگی و رشادت شهدای این مرزو بوم داریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با کارگردان پیشکسوت کشورمان و فیلم بهشت تبهکاران

صحبتهای انتقادی مسعود جعفری جوزانی در خصوص شرایط پیچیده و عجیب ساخت فیلم در ایران !

۱۹:۰۰  -  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
واکنش محمد خزاعی به کسانی که مغرضانه به حواشی اختتامیه پرداختند

دوستی را از ۲۵ سال قبل پیدا کردم که تازه متوجه شده من رییس سازمان سینمایی شدم !

۱۷:۴۱  -  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با « جواد خواجوی »

مالیات نصف مغز من را گرفته است؛ به‌خاطر پیج گربه‌ها مالیات می‌خواهند!

۱۸:۴۸  -  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار