چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲  |  Wednesday, 29 November 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۱۶۱
تاریخ انتشار : ۱۰ : ۱۱ - ۰۹ مهر ۱۴۰۲
مدیر هنری نمایشگاه ملی هنرهای تجسمی شکوه لاله‌ها در گفتگو با دیباچه:

دیباچه-معصومه شمسینی غیاثوند: دومین نمایشگاه ملی آثار هنرمندان پیشکسوت هنرهای تجسمی با عنوان «شکوه لاله‌ها» همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با ۵۰ اثر از مجموعه آثار هنرمندان و پیشکسوتان هنرهای تجسمی، در محل موزه مرکزی شهدا با هدف حفظ آثار و نشر دفاع مقدس و تبیین و ترویج فرهنگ ولایت‌مداری، مقاومت، دیپلماسی ایثار، سبک زندگی جهاد گونه ، خودباوری دینی و ملی گشایش یافت.

سمیه ولیان، مدیر هنری نمایشگاه ملی هنرهای تجسمی شکوه لاله‌ها در رابطه با برگزاری این نمایشگاه به دیباچه گفت: طبق توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به اهالی فرهنگ و هنردر عصر حاضر، یکی از اولویت‌های مهم فرهنگی کشور، زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار، شهادت، سبک زندگی جهاد گونه ، گسترش فرهنگ اتکا به نفس، رشد و استحکام مقاومت و دفاع از عظمت انقلاب اسلامی است. در طول ۴۳ سال گذشته درباره دفاع مقدس بسیار گفته و نوشته شده و گفته و نوشته می شود، اما بررسی دفاع مقدس و دیپلماسی ایثار از زاویه هنر نیاز امروز جامعه است.

آثار نقاشی شهید چمران در نمایشگاه «شکوه لاله‌ها» به نمایش درآمد/ هنرهای تجسمی به عنوان ابزار بیانی مهم انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس‌ است

وی نفش هنرهای تجسمی را به عنوان ابزار بیانی مهم انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس‌ بسیار مهم دانست و گفت: دفاع مقدس گنجینه ای فاخر بوده که بسیاری از ارزش‌های آن ناشناخته مانده است. دستاوردها و پیشرفت‌های کنونی حاصل خون هزاران شهید و جانفشانی‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است و با توجه به ماندگاری و اثربخشی زبان هنر، نیاز است ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس از طریق هنر ترویج شود.

ولیان، خواستار توجه ویژه ی فعالان هنری و فرهنگی به مقوله ی دیپلماسی ایثار و سبک زندگی شهدا شد و عنوان کرد: انجمن فرهنگی و هنری طلیعه ی آفتاب که از اعضای جامعه ایثارگران و شهدا است، دومین نمایشگاه ملی هنرهای تجسمی شکوه لاله‌ها را با هدف ترویج و تبیین فرهنگ اصیل دفاع مقدس و انتقال دستاوردهای عظیم معنوی به نسل جدید برگزار کرد.

مدیر هنری نمایشگاه ملی هنرهای تجسمی شکوه لاله‌ها خاطرنشان کرد: مقدس‌ترین جهاد، جهادی است که به عنوان دفاع از حقوق انسانی صورت گرفته باشدهفته دفاع مقدس یادآور خون‌های مقدسی است که برای پاسداری از حقوق انسانی ریخته شده و ما امروز سعی بر زنده نگه داشتن ازخودگذشتگی و رشادت شهدای این مرزو بوم داریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با مدیر اجرایی میز ملی گردشگری عشایر

میز ملی گردشگری عشایر می‌تواند اقتصاد را وارد زندگی  عشایر کند!

۱۶:۵۷  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
تیرانداز المپیکی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

خوشحالم که قرار است کنار بهترین‌های جهان تیر بزنم/ فکر نمی‌کردم روزی نفر دوم جهان شوم!

۱۱:۰۲  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
پس لرزه های یک مصاحبه تلویزیونی!

آب خوردن مثل صِغَرِسنی!

۱۸:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۲
آرامشی که دیگر در پرسپولیس وجود ندارد!

خانه پرسر و صدا!

۱۶:۳۹  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با تهیه کننده مجموعه پویانمایی« شکرستان »

دغدغه حفظ محیط زیست و بحران کم آبی، به شکرستان رسید!  

۱۵:۵۸  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
بهت جامعه سینمایی کشور از درگذشت بیتا فرهی

خداحافظی با بازیگر «هامون» و «بانو»

۱۵:۰۵  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه:

جشنواره سرود فجر برگزار می‌شود/ سرود، قابلیت داشتن یک جشنواره بزرگ و مستقل را دارد!

۱۵:۴۱  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گزارش ویدئویی دیباچه

موجوداتی عجیب در صحنه تئاتر/ از اسفرود بی دم چه می دانید؟

۱۶:۴۶  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
آخرین اخبار