سه‌شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲  |  Tuesday, 28 November 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۱۴۹
تاریخ انتشار : ۵۱ : ۱۰ - ۰۴ مهر ۱۴۰۲

دیباچه-زهرا فرود: همزمان با برگزاری رویدادملی دومین جشن مهر سینمای ایران، روز گذشته، سوم مهر پردیس سینمایی" مرداس "واقع در خیابان جمهوری تهران با حضور" محمد خزاعی "رئیس سازمان سینمایی افتتاح شد و به گفته "قادر آشنا" دبیر این جشن، پردیس های کوثر، رزمال و زیمامال نیز به ترتیب در مناطق مختلف تهران به چرخه سینماهای فعال کشور اضافه خواهند شد.

"محمد خزاعی "رئیس سازمان سینمایی با حضور در مراسم افتتاحیه این پردیس گفت: سینمای ما روز به روز احیا‌تر می‌شود و مشکلات مرتفع می‌شوند. شش ماهه ی اول سال، دوره طلایی برای سینما رقم خورد؛ در واقع فقط سالن‌سازی مهم نیست، بلکه تولید و اکران آثار در ژانرهای مختلف از جمله اجتماعی، کمدی و .... را باید بسط دهیم، به گونه ای که جدول اکران فیلم ها رنگین کمانی از سبک های نمایشی باشد.مصوبه اخیر هم داشتیم که شاید به زمان مدیریتی من کفاف ندهد که بواسطه آن قرار شد شهر‌ها و استان‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت که فاقد سالن سینما هستند در سفر‌های استانی، تسهیلات دریافت کنند. 

گزارش اختصاصی دیباچه از حواشی افتتاحیه لوکس‌ترین پردیس سینمایی در خیابان جمهوری تهران  

وی افزود: بنده در تلاشم تا آن قولی را که در ابتدای کار خود به همه همکاران سینمایی مبنی بر افتتاح هزار سالن در کشور را داده بودم، محقق کنم؛ البته نقد‌هایی هم به این موضوع می‌شود که عمرِ سالن سازی و نمایش رو به افول است و به جای برنامه‌ریزی برای سالن‌سازی باید به مسائل دیگر سینما توجه کنیم. به نظرمن سالن‌سازی نه تنها به پایان نرسیده بلکه وقتی آمار سالن سازی در کشور‌های پیشرفته را مقایسه می‌کنیم ،می‌بینیم که کشورهایی مثل چین و روسیه روز به روز برای ساخت سالن سینما به روز هستند و برنامه‌ریزی می‌کنند. به هر حال از روزی که در سازمان سینمایی حضور پیدا کردم، ۵۷۰ سالن سینما فعال بودند و بعضی از آن‌ها هم فعالیتی نداشتند و تا به امروز که دو سالی از حضور بنده می‌گذرد، ۲۲۰ سالن دیگر افتتاح شده و امیدوار هستم با همین رویه که جلو می‌رویم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

گزارش اختصاصی دیباچه از حواشی افتتاحیه لوکس‌ترین پردیس سینمایی در خیابان جمهوری تهران  

همچنین" سید عباس انواری"، مالک مجتمع "مرداس " در ادامه گفت: این مجتمع در گذشته سینما سعدی بوده که سال ۱۳۹۲ توسط اینجانب خریداری شده و مساحت آن سه‌هزار متر بوده که توسط توده‌ای‌ها به‌ آتش کشیده شده بود.
او با تاکید بر اینکه آقای سرتیپی مشاورش در ساخت این پردیس بوده افزود: هزار متر از مجتمع مرداس را به سالن‌های سینما و تئاتر اختصاص دادیم که در مجموع شامل ۵ سالن سینما و تئاتر شده است.

گزارش اختصاصی دیباچه از حواشی افتتاحیه لوکس‌ترین پردیس سینمایی در خیابان جمهوری تهران  

مالک مجتمع مرداس مشارکت در احیای هنر ایران اسلامی را هدف خود از ایجاد این مجتمع معرفی کرد و بیان کرد: برآورد اولیه ایجاد این مجتمع ۴۰ میلیارد بود، اما ما در نهایت ۴۰۰ میلیارد هزینه کردیم و پنج سالن پردیس را برای معرفی فیلم‌های ایرانی اختصاص می‌دهیم.

گفتنی است پردیس سینمایی کوثر واقع در منطقه ۹ تهران (خیابان دامپزشکی )با ۳سالن سینما در تاریخ ۱۰مهر، پردیس سینمایی رزمال با ۷سالن سینما در انتهای اتوبان همت در تاریخ ۱۷مهر و پردیس سینمایی" زیمامال" با ۴سالن سینما در فلکه اول صادقیه در تاریخ ۲۴ مهر با حضور مدیران ارشد سینمایی افتتاح خواهند شد.

گزارش اختصاصی دیباچه از حواشی افتتاحیه لوکس‌ترین پردیس سینمایی در خیابان جمهوری تهران  

گفتنی است چهارده پردیس سینمایی جدید دیگر در شهر تهران در حال ساخت است که پردیس‌های لوتوس مال، عرش، مگاپارس، رزمال، شمیران سنتر، اوپال، هدیشمال، اسپادانا، باران، ولنجک، سیتی‌سنتر، بازار آرین، صبامال و نارسیس ۱۴ از جمله ی آنها هستند که ساخت این مجموعه ها توسط بخش خصوصی تاکنون پیشرفت خوبی داشته‌ است. از این ۱۴ پردیس، ۳ پردیس در جنوب شهر تهران و حومه شهر، ۶ پردیس در شمال شهر تهران و ۵ پردیس در مرکز شهر در حال ساخت هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تیرانداز المپیکی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

خوشحالم که قرار است کنار بهترین‌های جهان تیر بزنم/ فکر نمی‌کردم روزی نفر دوم جهان شوم!

۱۱:۰۲  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
پس لرزه های یک مصاحبه تلویزیونی!

آب خوردن مثل صِغَرِسنی!

۱۸:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۲
آرامشی که دیگر در پرسپولیس وجود ندارد!

خانه پرسر و صدا!

۱۶:۳۹  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با تهیه کننده مجموعه پویانمایی« شکرستان »

دغدغه حفظ محیط زیست و بحران کم آبی، به شکرستان رسید!  

۱۵:۵۸  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
بهت جامعه سینمایی کشور از درگذشت بیتا فرهی

خداحافظی با بازیگر «هامون» و «بانو»

۱۵:۰۵  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه:

جشنواره سرود فجر برگزار می‌شود/ سرود، قابلیت داشتن یک جشنواره بزرگ و مستقل را دارد!

۱۵:۴۱  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گزارش ویدئویی دیباچه

موجوداتی عجیب در صحنه تئاتر/ از اسفرود بی دم چه می دانید؟

۱۶:۴۶  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
سرمربی تیم‌ملی تکواندو در گفت‌وگو با «دییاچه» مطرح کرد؛

سهمیه ناهید کیانی ۹۹ درصد قطعی شده است/ در ۲ تورنمنت اخیر به اهدافمان رسیدیم

۱۱:۲۰  -  ۲۷ آبان ۱۴۰۲