يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳  |  Sunday, 16 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۱۴۹
تاریخ انتشار : ۵۱ : ۱۰ - ۰۴ مهر ۱۴۰۲

دیباچه-زهرا فرود: همزمان با برگزاری رویدادملی دومین جشن مهر سینمای ایران، روز گذشته، سوم مهر پردیس سینمایی" مرداس "واقع در خیابان جمهوری تهران با حضور" محمد خزاعی "رئیس سازمان سینمایی افتتاح شد و به گفته "قادر آشنا" دبیر این جشن، پردیس های کوثر، رزمال و زیمامال نیز به ترتیب در مناطق مختلف تهران به چرخه سینماهای فعال کشور اضافه خواهند شد.

"محمد خزاعی "رئیس سازمان سینمایی با حضور در مراسم افتتاحیه این پردیس گفت: سینمای ما روز به روز احیا‌تر می‌شود و مشکلات مرتفع می‌شوند. شش ماهه ی اول سال، دوره طلایی برای سینما رقم خورد؛ در واقع فقط سالن‌سازی مهم نیست، بلکه تولید و اکران آثار در ژانرهای مختلف از جمله اجتماعی، کمدی و .... را باید بسط دهیم، به گونه ای که جدول اکران فیلم ها رنگین کمانی از سبک های نمایشی باشد.مصوبه اخیر هم داشتیم که شاید به زمان مدیریتی من کفاف ندهد که بواسطه آن قرار شد شهر‌ها و استان‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت که فاقد سالن سینما هستند در سفر‌های استانی، تسهیلات دریافت کنند. 

گزارش اختصاصی دیباچه از حواشی افتتاحیه لوکس‌ترین پردیس سینمایی در خیابان جمهوری تهران  

وی افزود: بنده در تلاشم تا آن قولی را که در ابتدای کار خود به همه همکاران سینمایی مبنی بر افتتاح هزار سالن در کشور را داده بودم، محقق کنم؛ البته نقد‌هایی هم به این موضوع می‌شود که عمرِ سالن سازی و نمایش رو به افول است و به جای برنامه‌ریزی برای سالن‌سازی باید به مسائل دیگر سینما توجه کنیم. به نظرمن سالن‌سازی نه تنها به پایان نرسیده بلکه وقتی آمار سالن سازی در کشور‌های پیشرفته را مقایسه می‌کنیم ،می‌بینیم که کشورهایی مثل چین و روسیه روز به روز برای ساخت سالن سینما به روز هستند و برنامه‌ریزی می‌کنند. به هر حال از روزی که در سازمان سینمایی حضور پیدا کردم، ۵۷۰ سالن سینما فعال بودند و بعضی از آن‌ها هم فعالیتی نداشتند و تا به امروز که دو سالی از حضور بنده می‌گذرد، ۲۲۰ سالن دیگر افتتاح شده و امیدوار هستم با همین رویه که جلو می‌رویم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

گزارش اختصاصی دیباچه از حواشی افتتاحیه لوکس‌ترین پردیس سینمایی در خیابان جمهوری تهران  

همچنین" سید عباس انواری"، مالک مجتمع "مرداس " در ادامه گفت: این مجتمع در گذشته سینما سعدی بوده که سال ۱۳۹۲ توسط اینجانب خریداری شده و مساحت آن سه‌هزار متر بوده که توسط توده‌ای‌ها به‌ آتش کشیده شده بود.
او با تاکید بر اینکه آقای سرتیپی مشاورش در ساخت این پردیس بوده افزود: هزار متر از مجتمع مرداس را به سالن‌های سینما و تئاتر اختصاص دادیم که در مجموع شامل ۵ سالن سینما و تئاتر شده است.

گزارش اختصاصی دیباچه از حواشی افتتاحیه لوکس‌ترین پردیس سینمایی در خیابان جمهوری تهران  

مالک مجتمع مرداس مشارکت در احیای هنر ایران اسلامی را هدف خود از ایجاد این مجتمع معرفی کرد و بیان کرد: برآورد اولیه ایجاد این مجتمع ۴۰ میلیارد بود، اما ما در نهایت ۴۰۰ میلیارد هزینه کردیم و پنج سالن پردیس را برای معرفی فیلم‌های ایرانی اختصاص می‌دهیم.

گفتنی است پردیس سینمایی کوثر واقع در منطقه ۹ تهران (خیابان دامپزشکی )با ۳سالن سینما در تاریخ ۱۰مهر، پردیس سینمایی رزمال با ۷سالن سینما در انتهای اتوبان همت در تاریخ ۱۷مهر و پردیس سینمایی" زیمامال" با ۴سالن سینما در فلکه اول صادقیه در تاریخ ۲۴ مهر با حضور مدیران ارشد سینمایی افتتاح خواهند شد.

گزارش اختصاصی دیباچه از حواشی افتتاحیه لوکس‌ترین پردیس سینمایی در خیابان جمهوری تهران  

گفتنی است چهارده پردیس سینمایی جدید دیگر در شهر تهران در حال ساخت است که پردیس‌های لوتوس مال، عرش، مگاپارس، رزمال، شمیران سنتر، اوپال، هدیشمال، اسپادانا، باران، ولنجک، سیتی‌سنتر، بازار آرین، صبامال و نارسیس ۱۴ از جمله ی آنها هستند که ساخت این مجموعه ها توسط بخش خصوصی تاکنون پیشرفت خوبی داشته‌ است. از این ۱۴ پردیس، ۳ پردیس در جنوب شهر تهران و حومه شهر، ۶ پردیس در شمال شهر تهران و ۵ پردیس در مرکز شهر در حال ساخت هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
عضو تیم‌ملی فوتسال بانوان در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

به همه آرزوهایم در فوتسال رسیدم/ کسب موفقیت همیشه دشوار است

۱۷:۱۶  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
حادثه تلخ برای عمو قناد

مجری خاطره ساز، از تصادف جان سالم به در برد

۱۱:۲۴  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
کارگردان میرو در گفتگو با دیباچه:

آثارم بر اساس قصه‌های استان سیستان و بلوچستان و فرهنگ بلوچ است

۱۷:۰۲  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کاپیتان تیم‌ملی تنیس در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

صعود به دسته ۲ جهان دشوار است/ شرایط فعلی ادامه یابد پیشرفت تنیس متوقف می‌شود!

۱۲:۴۹  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت:

تشییع باشکوه شهدا نشان داد ملت ایران زنده است

۱۷:۰۰  -  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳