سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲  |  Tuesday, 03 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۱۱۴
تاریخ انتشار : ۴۳ : ۱۳ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۲
ملی‌پوش سابق والیبال در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

محمد شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی «دیباچه» در خصوص عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی ارومیه برگزار شد عنوان کرد: عملکرد ما در این رقابت‌ها علی رغم اینکه از امتیاز میزبانی هم برخوردار بودیم خوب نبود و نتیجه مورد قبول هیچکس نیست. آنچه که پر واضح است فارغ از مسائل فنی که به آنهم ایراد وارد بوده، تیم ملی ایران از نظر روحی کامل متلاشی شده است. تیمی که بازیکنان آن در زمین آرامش و تمرکز نداشته باشد طبیعی است که نتواند بازی درخوری را هم به نمایش بگذارد.

تیم ملی والیبال از نظر روحی متلاشی شده است/ بردن ژاپن در توان ما نیست
وی افزود: البته این شرایط از ابتدا هم کاملا قابل پیش بینی بود. نسل طلایی ما به هر دلیلی کنار رفتند و ما در همه این سالها هرگز جایگزینی برای آنها تربیت نکردیم. « سعید معروف » بهترین پاسور ما بود، ولی هیچ وقت آینده نگری نکردیم تا برای جانشین او ستاره دیگری را آماده کنیم. در همه این یک دهه و چند سال این « معروف » بود که به تنهایی بار سنگین را در تیم ملی به دوش کشید.
بازیکن سابق تیم ملی والیبال در ادامه گفت: شما نگاهی به تیم ایتالیا بیاندازید، تیم ملی این کشور هم « سیمونه جیانلی » را به عنوان پاسور و ستاره خودش داشت، ولی آیا در همه بازیها از او استفاده کرد؟ خیر. در برخی تورنمنت‌ها شاهد بودیم که ایتالیا از دیگر بازیکنانش هم در این پست استفاده می‌کند و بازیکنان‌های جوان را رفته رفته وارد چرخه می‌کند. روزی هم که جیانلی رفت، تیم ملی ایتالیا برخلاف ما دچار چالش و یا رکود نشد.
شریعتی با بیان اینکه تیم ملی والیبال از نظر روانی از هم پاشیده است، اضافه کرد: بازی با ژاپن را مرور کنید. تیم ما از هم پاشیده بود وقتی سِت نخست را واگذار کردیم؛ انتظار این بود که برای سِت‌های بعدی با توجه به جو سالن و تشویق‌هایی که بود، نتیجه جبران می‌شد، ولی برعکس بازیکنان ما، رفته رفته اعتماد به نفس خود را از دست می‌دادند و در نهایت هم شد آنچه نباید می‌شد. با این شرایط برد ژاپن از توان ما خارج است. مشکل هم صرفا کادر فنی نیست با این وضعیتی که بر تیم حاکم شده است هر مربی دیگری هم بود نمی تواست کار خاصی بکند.

گفتگو از :  فریبا جلیل خانی 

برچسب ها: والیبال
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار