شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳  |  Saturday, 20 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۰۹۹
تاریخ انتشار : ۱۳ : ۱۷ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۲

ویروس کرونا هنوز از بین نرفته‌است. نه تنها هنوز به طور گسترده‌ای انسان‌ها را آلوده می‌کند، بلکه طبق یک مطالعه جدید، این ویروس معمولاً از ما به گوزن دم سفید نیز سرایت می‌کند، جایی که به نظر می رسد با سرعت بیشتری در حال تکامل است.

تینا مزدکی_ منشا SARS-CoV-۲ مرموز باقی مانده‌است، اما جدا از اینکه احتمالاً از گونه دیگری به ما سرایت کرده‌است، این ویروس همچنین ثابت کرده‌است که می‌تواند از ما به پستانداران مختلف دیگری سرایت کند. طبق تحقیقات قبلی، این ویروس ممکن است در حال حاضر در میان گوزن های دم سفید (Odocoileus virginianus) در برخی از مناطق ایالات متحده رایج باشد.

تکامل سریع و ترسناک ویروس کرونا در بدن گوزن‌های سفید!

در مطالعه جدید، محققان با نمونه‌گیری از بینی گوزن‌های آزاد در سراسر اوهایو به دنبال عفونت SARS-CoV-۲ بودند. بین نوامبر ۲۰۲۱ و مارس ۲۰۲۲، آنها از بینی ۱۵۲۲ گوزن که در ۸۳ استان از ۸۸ شهرستان این ایالت یافت شده بودند، استفاده کردند.

تجزیه و تحلیل ژنتیکی نمونه‌ها عفونت فعال SARS-CoV-۲ را در ۱۰ درصد گوزن‌ها نشان داد و حداقل یک مورد مثبت در ۵۹ درصد از شهرستان‌های مورد آزمایش مشاهده شد.

محققان همچنین نمونه خون تعدادی از گوزن‌ها را برای یافتن شواهدی از عفونت‌های قبلی که با وجود آنتی بادی های خاص نشان می داد، جمع آوری کردند. بر اساس نتایج آنها، آنها تخمین می زنند که نزدیک به ۲۴ درصد از گوزن های اوهایو در مقطعی به SARS-CoV-۲ آلوده شده اند.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل ژنومی نشان می‌دهد که حداقل ۳۰ عفونت فعال موجود در گوزن توسط انسان انتقال یافته‌است.

محققان خاطرنشان می کنند که گوزن دم سفید ممکن است به عنوان یک مخزن برای ویروس عمل کند و به طور بالقوه آن را به سایر حیوانات وحشی، دام ها و انسان‌ها سرایت کند.

منبع: sciencealert

برچسب ها: ویروس کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار