سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲  |  Tuesday, 03 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۰۸۸
تاریخ انتشار : ۴۳ : ۱۷ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۲

گروه ورزش دیباچه - مجتبی بیگلری: «مرتضی کریمی»، سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در گفتگو با «دیباچه» با اشاره به با کسب ۴ مدال مختلف توسط مردان و زنان تکواندو کار ایرانی در مسابقات (گرند پری) پاریس اظهار داشت: خیلی خوشحالم که جوانان ما توانستند به خودباوری برسند و توانستند در مسابقات فرانسه مدال کسب کنند. هر چند برای المپیکِ پیش رو، رنکینگ لازم را کسب نکردیم. اما با تمام این شرایط یکی از کارهای خوب فدراسیون این بوده‌ است که بر روی جوانان سرمایه‌گذاری کرده تا در المپیک بعدی باتجربه و رَنکِ بهتر شرکت کرده و کسب مدال کنند. عملکرد جوانان ما با توجه به همه شرایط خوب بوده و ان‌شاءالله از مسابقات قاره ۲ سهمیه المپیک را بگیریم.

تکواندو ما آینده روشنی دارد/ هادی ساعی به وعده‌های انتخاباتی‌اش عمل کند

وی در ارتباط با داوری مسابقات و این‌که گفته می‌شود در برخی دیدارها داوری‌ها به ضرر کاروان ما بود تصریح کرد: قوانین و داوری‌ها کاملا درست بود و در مسابقه آخر نیز اخطارها به‌ درستی داده شد. شکست تکواندو کار ما در بازی آخر به‌ دلیل جوانی و کم‌تجربگی بود. در چنین شرایط و مسابقاتی تجربه لازم است و تکواندو کار نباید به لاک دفاعی می‌رفت. به‌ همین دلیل اخطارها به وی صحیح بود و داوری‌ جانب‌دارانه و اشتباهی صورت نگرفت.

کریمی در ارتباط با شرایط حال حاضر حاکم بر فدراسیون و تیم ملی نیز عنوان کرد: شرایط ما بسیار خوب است و تکواندوکاران ما نشان دادند برای میدان‌های بزرگ آماده می‌شوند.خداروشکر آرامشی در تیم ملی حاکم شده و حاشیه‌های اطراف تیم جمع شده‌ است که باعث می‌شود سرمربی تمام حواسش به تیم باشد. ما پتانسیل کسب ۲ سهمیه در مسابقات قاره را داریم. اما همه این‌ها به شرطی است که روند آماده‌سازی و آرامش را حفظ کنیم. البته حضور روسیه در آسیا برای کسب مدال کار را دشوار کرده اما به بچه‌های خودمان اعتماد و اعتقاد داریم.

وی ادامه داد: مشکلاتی در فدراسیون وجود دارد که باعث شد پیشکسوتان از فدراسیون بریده و دور شوند. از آقای «هادی ساعی» می‌خواهم همان‌طور که در انتخابات وعده‌ دادند که همدلی و همفکری را بر فدراسیون حاکم خواهند کرد، به وعده خود عمل کنند. متأسفانه اکنون کسانی در فدراسیون هستند که در قد و قواره جایگاه خود نیستند. اما به‌ هر حال همه ما هدف خدمت به تکواندو را داریم چه داخل و چه خارج از فدراسیون باشیم.

کریمی با اشاره به شرایط تیم ملی تکواندوی بانوان نیز گفت: تیم بانوان ما هنوز به شرایط ایده‌آل نرسیده است. حتی احساس می‌کنم کمی پسرفت هم کرده‌اند. لازم است که برای پیشرفت درهای تیم ملی را باز کنند و از چهره‌های جوان‌تر استفاده کنند. دختران ما در سطح نونهالان قهرمان جهان می‌شوند و از پسران جلوتراند. در نوجوانان قهرمانی آسیا در لبنان هم دختران از پسران سهم مدال بیشتری دارند. این نشان‌دهنده پتانسیل بالای دختران تکواندو است. اما نوع استفاده و هنر استفاده درستی نداریم که در بزرگسالان دست ما را بسته است. کادر فنی ما باید تقویت شود و شرایط بهتر و مناسب‌تری در نظر گرفته شود.

برچسب ها: تکواندو
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار