سه‌شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲  |  Tuesday, 26 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۰۵۴
تاریخ انتشار : ۲۰ : ۱۸ - ۰۴ شهريور ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با آیلین گودرزی کارگردان نمایش «رنگی»

به گزارش دیباچه، نمایش «رنگی» به کارگردانی آیلین گودرزی و عسل میرربیعی پیرامون یک « دیوانه خانه» می‌چرخد که هر کدام از آن ها از گره ای بزرگ در زندگی رنج می‌برند. در ابتدای داستان به گره هر کدوم از این کارکترها پرداخته می‌شود و بعد یک خبر مهم همه چیز را تغییر می‌دهد.

لزوم ایجاد انگیزه برای نسل جوان

این نمایش اولین تجربه‌ی کارگردانی یک گروه خیلی جوان است که بدون هیچ حمایتی نمایش را روی صحنه آورده‌اند. وقتی چنین جوانان مشتاق و خلاقی با زحمت فراوان روی پای خود می‌ایستند و اثری تولید می‌کنند، بی‌تردید نیاز به حمایت مردم، مسئولان و هنرمندان دارند.
آیلین گودرزی، کارگردان جوان این نمایش از سابقه هنری خود به «دیباچه» گفت: قبل از کارگردانی رنگی، دو سال سابقه‌ی بازیگری و چند سال نویسندگی و چاپ کتاب داشتم. همچنین تجربه بازی در گروه های کودک و نوجوان و چند اجرای آموزشگاهی هم داشتم. بعد از گذشت چند سال، گرایش من از بازیگری به کارگردانی کشیده شد و تصمیم گرفتم با چند تا از هنرجوی های هنرستانی که خودم هم در آن تحصیل می کنم و بنظرم قابلیت بازی بالایی داشتند یک کار ببندم.

لزوم ایجاد انگیزه برای نسل جوان

او ادامه داد: این نمایش به قلم هر دو کارگردان این کار بوده است، علاقه‌ی زیاد من به مسائل روان شناسی و اختلالات روانی باعث شد به سمت این موضوع کشیده بشوم و بازیگران خانم این کار از بچه های هنرستان هنرهای زیبای استان البرز بودند که من با بازی های آن ها آشنا بودم و بنظرم از پَسِ این نقش ها بر می آمدند، بازیگران مرد هم از آشناهای آموزشگاه بازیگری بودند که به توانایی آن ها اعتماد داشتم.

« گودرزی » از تجربه مشترک دو کارگردان در یک اثر گفت: هردوی ما نظر های خیلی شبیه بهم داشتیم و همین باعث شد جایی از کار به مشکل نخوریم. در واقع ایده ها را با هم ترکیب می کردیم. اما چون تجربه‌ی اول ما بود، وقتی نمایش روی صحنه رفت، متوجه یک سری از باگ ها شدیم که برای تجربه‌ی اول کاملا طبیعی بود و خیلی به ما کمک کرد تا دفعه‌ی بعد دست پر و با علم بیشتری شروع کنیم.

کارگردان نمایش « رنگی » اضافه کرد: این نمایش قصد دارد طمع و حرص انسان را در هر جایگاه اجتماعی حتی دکتر و ناجی نشان دهد.

لزوم ایجاد انگیزه برای نسل جوان

او با اشاره به انتخاب عمارت ارغوان برای اجرا که یک تماشاخانه خصوصی است به دیباچه گفت: خیلی مسئله‌ی مالی برای ما اولویت ندارد. بیشتر مایل بودیم در یکی از سالن های نوفل لوشاتو اجرا برویم ولی آن زمان عمارت ارغوان برای ما بهترین گزینه بود. امیدوارم از گروه هایی مثل ما حمایت های خیلی بیشتری بشود تا انگیزه برای کار کردن نسل جوان هم بیشتر باشد.

برچسب ها: تئاتر آزاد
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
مظفر شفیعی، خواننده و مدرس آواز در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

فعالیت هنرمندان موسیقی سنتی و کلاسیک محدود شده است | وظیفه هنرمند این نیست که برای برگزاری کنسرت به دنبال تهیه کننده باشد!

۱۶:۳۶  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با ناصر عطاپور، خواننده و سرپرست گروه موغام

«هفت شهر عشق» در تبریز به صحنه می‌رود

۱۴:۱۲  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با کارگردان جوانِ فیلم کوتاه «ژیان»

مسئولان سینمایی، موانع را از سر راه فیلمسازان جوان بردارند

۱۳:۴۹  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
در گفت و گو دیباچه با کارگردان مجموعه انیمیشن "دشت پرماجرا" مطرح شد

مخاطبان، تفاوت‌های قابل توجهی را در انیمیشن « دشت پرماجرا » مشاهده می کنند!

۱۷:۰۱  -  ۱۹ شهريور ۱۴۰۲