شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲  |  Saturday, 30 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۰۴۶
تاریخ انتشار : ۲۷ : ۱۷ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش دیباچه، باورش سخت است که بعنوان یک فیلمساز کاربلد و با کارنامه درخشان سریالی را بسازی و 10 سال انتظار پخش آن را داشته باشی! برای کمال تبریزی شاید دیگر هیجانی نداشته باشد که مثلا همین فردا بگویند که سریالش ( سرزمین کهن ) پس از مدتها پخش می شود. نه تنها برای او بلکه برای بازیگران پرشماری که در این سریال ایفای نقش کرده اند هم شاید دیگر جذابیتی نداشته باشد که این اثر پخش شود!

سرنوشت پرابهام سرزمین کهن یا سرزمین مادری یا...!

حواشی پشت صحنه پخش سریال سرزمین کهن خودش یک اثر کمدی است! مثل متهمی که نمی داند جرمش چیست مدام مسئولان صدا و سیما که یکی پس از دیگری هم تغییر می کنند پرونده این سریال را باز و بسته می کنند؛ مثل همین چندماه پیش که دوباره خبر آمد که سرزمین کهن به زودی پخش می شود  اما تا این لحظه خبری از پخش این سریال تاریخی نیست. 

در این خصوص ایسنا هم با ارائه گزارشی و صحبتی از قول کمال تبریزی نوشته " «هیچ خبری نیست و فقط اعلام می‌کنند که می‌خواهیم آن را پخش کنیم اما با من صحبتی نشده است.»

ماجرایی که شروع درگیری اش به زمان ریاست ضرغامی بر میگردد و آن اعتراضات بخشی از قوم بختیاری که نتیجه اش شد برکناری چند مدیر در سازمان صدا و سیما و جلوگیری از ادامه پخش سرزمین کهن!

در زمان ریاست علی عسکری هم مجدد پرونده پخش سریال کمال تبریزی روی میز مدیران وقت قرار گرفت و قول مساعد دادند که این سریال با تغییر نام به « سرزمین مادری » و اعمال اصلاحیاتی به روی آنتن خواهد رفت که این امر هم محقق نشد.

سرنوشت پرابهام سرزمین کهن یا سرزمین مادری یا...!

بنظر می رسد کمال تبریزی حالا حالاها باید قید پخش سریالش را بزند مگرآنکه معجزه ای رخ دهد و به یکباره شاهد پخش سریال سرزمین کهن یا سرزمین مادری یا اسم دیگری باشیم؛ البته ناگفته نماند اینکه تا چه میزان به این سریال اصلاحیه وارد می شود هم خودش یک ماجراییست!

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
مظفر شفیعی، خواننده و مدرس آواز در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

فعالیت هنرمندان موسیقی سنتی و کلاسیک محدود شده است | وظیفه هنرمند این نیست که برای برگزاری کنسرت به دنبال تهیه کننده باشد!

۱۶:۳۶  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با ناصر عطاپور، خواننده و سرپرست گروه موغام

«هفت شهر عشق» در تبریز به صحنه می‌رود

۱۴:۱۲  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با کارگردان جوانِ فیلم کوتاه «ژیان»

مسئولان سینمایی، موانع را از سر راه فیلمسازان جوان بردارند

۱۳:۴۹  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
آخرین اخبار