دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 02 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۰۳۶
تاریخ انتشار : ۲۳ : ۱۳ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش دیباچه،حافظه ربات آنقدر قوی است که می تواند تمام نمودارهای ناوبری Jeppesen را به خاطر بسپارد، کاری که برای خلبانان انسانی غیرممکن است.

هم هوش مصنوعی (AI) و هم رباتیک در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند، به این معنی که بسیاری از مشاغل انسانی می‌توانند به زودی توسط فناوری، در زمین و حتی در آسمان، ربوده شوند. تیمی از مهندسان و محققان موسسه علوم و فناوری پیشرفته کره (KAIST) در حال توسعه یک ربات انسان نما هستند که می تواند هواپیما را پرواز دهد.

این گروه به زودی شغل خود را از دست می‌دهند!

دیوید شیم، دانشیار مهندسی برق در KAIST به یورونیوز نکست گفت: «Pibot یک ربات انسان‌نما است که می‌تواند با دستکاری تمام کنترل‌های کابین خلبان که برای انسان‌ها طراحی شده است، یک هواپیما را درست مانند یک خلبان انسان پرواز دهد.»

این ربات که "Pibot" نام دارد، می تواند با استفاده از فناوری کنترل با دقت بالا، بازوها و انگشتان خود را کنترل کند تا ابزارهای پرواز را به طرز ماهرانه ای کار کند، حتی با لرزش شدید در هواپیما. دوربین های خارجی آن به Pibot اجازه می دهد تا وضعیت فعلی هواپیما را کنترل کند و دوربین های داخلی به آن کمک می کنند تا سوئیچ های ضروری را در صفحه کنترل مدیریت کند.

به گفته تیم KAIST، حافظه آن به قدری قوی است که می تواند تمام نمودارهای ناوبری هوانوردی Jeppesen را در سراسر جهان به خاطر بسپارد، که به گفته تیم KAIST برای خلبانان انسانی غیرممکن است.

منبع : خبرآنلاین به نقل از euronews

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار