شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲  |  Saturday, 30 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۰۲۳
تاریخ انتشار : ۲۳ : ۱۱ - ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش دیباچه، اخیرا بحث ورود چهره های سلبریتی در صدا و سیما در کانون توجهات قرار گرفته و همین موضوع باعث شکل گیری بعضا درگیری های لفظی در فضای مجازی و رسانه ای شده است.خبر بازگشت محمدرضا گلزار و رضا رشیدپور به عرصه اجرای تلویزیونی کافی بود تا چند روزی محافل خبری پیرامون حضور این دو چهره جنجالی در قالب یادداشت یا مصاحبه با کارشناسان و منتقدان این حوزه واکنش نشان دهند.شاید مهمترین واکنش هم از سوی مجری برنامه پاورقی بود که با ادبیاتی نه چندان مناسب به استقبال این دو هنرمند رفت و اعلام کرد که از اجرای این برنامه کناره گیری می کند.

« رضا رشیدپور » با متنی احساسی، قید حضور در تلویزیون را بزند! | آیا محمدرضا گلزار هم انصراف می دهد؟

از طرفی اما رسانه هایی مانند خبرگزاری فارس و مشرق هم در موضعی کاملا متفاوت از بازگشت گلزار و رشیدپور به آنتن تلویزیون حمایت کردند .

« رضا رشیدپور » با متنی احساسی، قید حضور در تلویزیون را بزند! | آیا محمدرضا گلزار هم انصراف می دهد؟

 

 

« رضا رشیدپور » با متنی احساسی، قید حضور در تلویزیون را بزند! | آیا محمدرضا گلزار هم انصراف می دهد؟

 

روزنامه کیهان اما از منظری دیگر به این موضوع پرداخت و با حمله شدید به رشیدپور نوشت که او با شبکه من و تو در ارتباط است.

این روزنامه نوشت:

" یکی از مجریان زن شبکه ضدایرانی «من و تو» فاش کرد که رضا رشیدپور در زمان مجری‌گری در صداوسیما، به‌صورت مستقیم برای او و همکارانش مطالبی را ارسال می‌کرده که خودش جرأت صحبت درباره آنها را نداشته است! ضمن این‌که هنوز هم مطالب مخدوشی که در صفحه شخصی‌اش در فضای مجازی برای همراهی با فتنه سال ۱۴۰۱ نوشته بود باقی است و این خود گواه گرایش اصلی اوست. با چه توجیه و توضیحی بناست اجرای برنامه‌ای در دوران تحول صداوسیما به او سپرده شود؟  " 

دیروز رئیس رسانه ملی هم در توئیتی به این ماجرا پرداخت و گفت: مدیریت باج بگیر و باج بده تمام شده است. البته او در جای دیگری اعلام کرد که شهبازی  و  برنامه پاورقی هر دو ادامه خواهد یافت.

« رضا رشیدپور » با متنی احساسی، قید حضور در تلویزیون را بزند! | آیا محمدرضا گلزار هم انصراف می دهد؟

با همه این تفاسیر امروز صبح رضا رشیدپور با یک متن احساسی از حضور در تلویزیون انصراف داد تا پایانی بر حواشی این روزها باشد. باید دید واکنش رسانه ها و مسئولان صدا و سیما چه خواهد بود.

آیا با انصراف رشیدپور از حضور در برنامه سیم آخر، باید شاهد اعلام انصراف محمدرضا گلزار باشیم؟

در متنی که رضا رشیدپور در صفحه اینستاگرام خود نوشته آمده است : 

سلام بر شما

تلویزیون سرمایه‌ی معنوی مردم و خانه‌ی من است. هر چه قدر چراغش روشن و مخاطبش بیشتر باشد، دل من هم گرم‌تر خواهد شد. برای اعتبار نام تلویزیون در بین مردم نام‌های بزرگ و پیشکسوتان فرهیخته‌ای مایه گذاشته‌اند که من در برابر عظمت آنها هیچ نیستم. با کمال میل دوست دارم که برنامه‌های امیدبخش و مطالبه گر برای مردم نازنینم بسازم و اجرا کنم که وظیفه‌ی من است و هیچ منتی بر گردن مخاطبان گرانمایه و ارجمند نیست.

می‌دانم تعدادی از مدیران روشن‌بین تمام تلاششان را کرده‌اند تا من یک بار دیگر بتوانم خدمتگزار وطنم و مردم باشم و می‌فهمم که تاچه اندازه تزریق امید و نشاط در جامعه‌ی امروز را ضروری می‌دانند. برای بالندگی و سربلندی این ملت باکری‌ها، همت‌ها و هزاران هزار شهید دیگر جانشان را کف دست گذاشتند آبروی اندک من که قابل این حرف‌ها نیست.

باعث افتخار من است که صدای بخشی از جامعه‌ی رسانه ملی باشم و اصولا هویت رسانه ملی را در همین تکثر مردم‌محور می‌دانم. همه سلیقه‌ها و باورها در چارچوب امنیت و منافع ملی برنامه بسازند و مخاطب خودشان را داشته باشند.

اما واقعیت آن است که در موقعیت حاضر احساس می‌کنم حضور من به جای آنکه سبب‌ساز نشاط یا امید باشد، دستمایه تشویش ذهن مخاطب و تشدید دوقطبی‌های غم‌انگیز خواهد شد. آفت بزرگ برای کشور عزیزمان همین حاشیه‌ها و دوقطبی‌سازی‌ها و  ... است. بنابراین ضمن تقدیر مجدد از مدیران گرامی به ویژه مدیران ارجمند شبکه سه سیما که صادقانه برای این رخداد تلاش کردند، همچنین قدردانی فراوان از همکاران بی‌نظیرم در شبکه سه و به‌ویژه مسابقه «سیم آخر»، توفیق این خدمتگزاری را به زمانی مناسب‌تر موکول می‌کنم.

از تمام مخاطبان ارزشمند که برایم پیام مهربانی و همراهی گذاشتند بی اندازه سپاسگزارم و آن عده‌ای هم که به هر دلیلی با عصبانیت زبان به دشنام گشودند را به حکم هموطن بودن دوست دارم و عزیز من هستند. ما باید به زندگی در کنار هم عادت کنیم. به تنوع سلیقه‌ها عادت کنیم. به تنوع خواسته‌ها و سبک های زندگی عادت کنیم که این، به گمان من تنها راه بازگرداندن امید و نشاط واقعی به جامعه پر افتخار ایران است.

تصدق هشتاد و خورده‌ای میلیون هموطن.

فرزند کوچک شما رضا رشیدپور

صبح روز بیست و پنجم مرداد هزارو چهارصد و دو.»

 

« رضا رشیدپور » با متنی احساسی، قید حضور در تلویزیون را بزند! | آیا محمدرضا گلزار هم انصراف می دهد؟

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
مظفر شفیعی، خواننده و مدرس آواز در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

فعالیت هنرمندان موسیقی سنتی و کلاسیک محدود شده است | وظیفه هنرمند این نیست که برای برگزاری کنسرت به دنبال تهیه کننده باشد!

۱۶:۳۶  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با ناصر عطاپور، خواننده و سرپرست گروه موغام

«هفت شهر عشق» در تبریز به صحنه می‌رود

۱۴:۱۲  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با کارگردان جوانِ فیلم کوتاه «ژیان»

مسئولان سینمایی، موانع را از سر راه فیلمسازان جوان بردارند

۱۳:۴۹  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
آخرین اخبار