دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 02 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۰۰۹
تاریخ انتشار : ۳۹ : ۱۷ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

نمایشگاه «خال و خط شکسته» با آثار سید علی فخاری افتتاح شد. در این نمایشگاه ۸۰ اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش دیباچه ، نمایشگاه «خال و خط شکسته» سیدعلی فخاری افتتاح شد. افتتاحیه این نمایشگاه با حضور جمعی از اساتید و هنرمندان برجسته شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و انجمن خوشنویسان قزوین و اساتید بنامی چون یداله کابلی، ملک‎زاده، موسوی، پیله‎چی، عقیلی، نیرومند، حسین‎زاده، حمیدی و جمع زیادی از علاقه مندان هنر خوشنویسی در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد. 

تولد یک فرش همراه با قصه‌گویی

در این نمایشگاه ۸۰ اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق به نمایش گذاشته شده است که اکثر آثار از کاغذهای قدیمی، زرافشان منقوش به طلا و تذهیب با طلا و تعدادی از آثار هم بر روی کاغذهای آهار مهره و کاغذهای ابرو باد دست ساز با رنگ گیاهی نقش زده شده است. 

سیدعلی فخاری توجه به خط نستعلیق را شرطی مهم برای پیشبرد و پیشرفت خط شکسته می‌داند و هنوز مشغول تمرین و ممارست در عرصه فضاهای تازه در خط شکسته است. 

فخاری در این زمینه گفت: اگر توفیقی در این راه به دست آورده است، آن را حاصل شناخت نسبی در حیطه هنرهای تجسمی می‎داند که به نقش ترکیب‌ها و کاربرد رنگ، خط و سطح توجه داشته است. هرچند که در عرصه هنر خوشنویسی به ویژه در خط نستعلیق برای کار و فعالیت هنرمندان این رشته عرصه‎ای بسیار گسترده است و برای دریافت نسبت‌های جدید و تناسبات تازه در ترکیب و تلفیق کلمات و حروف در یک تابلو و خلق آثار قابل ملاحظه، جای کار بسیار مانده است.

تولد یک فرش همراه با قصه‌گویی

این نمایشگاه تا ۲۹ مرداد ماه و در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۹ در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقمندان است.

آدرس: انتهای پاسداران- روبروی پارک نیاوران- فرهنگسرای نیاوران شماره تلفن: ۲۲۲۹۹۴۳۰

منبع: ایسنا
برچسب ها: علی فخاری
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار