دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳  |  Monday, 22 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۲۹۸۲
تاریخ انتشار : ۲۹ : ۱۴ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

« نجمه خدمتی » در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی «دیباچه» درخصوص عمکلرد تیراندازان ایران در مسابقات دانشجویان جهان(یونیور سیاد) اظهار داشت: تیراندازی ایران همیشه جزو رشته های مدال آور در این بازیها بود، ولی این دوره کمی در مقایسه با ادوار گذشته اُفت داشتیم. من خودم در سه ماده ی  « تفنگ بادی »، « سه وضعیت » و « میکس »، مسابقه دادم که در بخش « میکس »، در کنار امیرمحمد نکونام،  با اختلاف خیلی کمی چهارم شدیم. زمانی که ما مدال آور بودیم، شرایط با حالا متفاوت بود؛ در حال حاضر ما اردوی برون مرزی نداریم و این وضعیت واقعا سخت است.

از نظر امکانات شرایط برابری با رقبا نداریم/ کسب سهمیه المپیک سخت است

وی افزود: یک ورزشکار برای موفقیت در مسابقات نیاز به این دارد که با آمادگی لازم اعزام شود، ولی در شرایط فعلی چون از این رقابتهای تدارکاتی دور شدیم، دیگر آن میزان آمادگی را ندارم. طبیعتا همه این موارد در کسب نتیجه موثر است.
بانوی تیرانداز کشورمان با اشاره به کمبودِ تجهیزات این رشته در ایران اینگونه توضیح داد: ما خودمان تجهیزات‌مان را شخصی به روز می‌کنیم، اما تهیه فِشَنگ و ساچمه برای فدراسیون سخت شده است. نیاز داریم قبل از حضور در مسابقاتی مانند بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان، حتما در چند رویداد تدارکاتی و یا اردوی برون مرزی شرکت کنیم تا در این اردوها با فشنگ مناسب تمرین کنیم.
خدمتی اضافه کرد: در صورت حضور در این اردوهاست که شرایط ما با رقبا یکسان می شود و می توانیم رقابت برابری داشته باشیم. در این زمینه امیدواریم و انتظار می‌رود که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، کمک حال فدراسیون باشند تا شرایط اعزام ما به اردوهای برون مرزی فراهم شود.
نماینده المپیکی ایران در پایان درخصوص نتیجه احتمالی تیراندازن در بازیهای آسیایی و شانس کسب سهمیه المپیک پاریس گفت: هم بازیهای هانگژو رقابت دشواری است و هم مسابقات قهرمانی جهان که سهمیه المپیک توزیع خواهد شد. از حالا نمی‌توان هیچ قولی را دارد و یا نتیجه‌ای را پیش بینی کرد. ولی مهمترین هدف من کسب سهمیه المپیک پاریس است. امیدوارم در رقابت های جهانی نتیجه خوبی کسب کنم و بتوانم مجوز شرکت بازیهای المپیک را به دست بیاورم.

گفت و گو از : فریبا جلیل خانی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
غمی که برای سینمای ایران پایان ندارد

سعید راد، هنرمندی که غریبانه از میان ما رفت!

۱۴:۴۰  -  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۱۰ ماه سخت برای بازیگرفیلم سینمایی «سفر سنگ»

خبر‌های نگران کننده دختر سعید راد، هنرمند پیشکسوت کشورمان درباره روند درمان پدرش!

۱۳:۱۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳