سه‌شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲  |  Tuesday, 26 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۹۸۲
تاریخ انتشار : ۲۹ : ۱۴ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

« نجمه خدمتی » در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی «دیباچه» درخصوص عمکلرد تیراندازان ایران در مسابقات دانشجویان جهان(یونیور سیاد) اظهار داشت: تیراندازی ایران همیشه جزو رشته های مدال آور در این بازیها بود، ولی این دوره کمی در مقایسه با ادوار گذشته اُفت داشتیم. من خودم در سه ماده ی  « تفنگ بادی »، « سه وضعیت » و « میکس »، مسابقه دادم که در بخش « میکس »، در کنار امیرمحمد نکونام،  با اختلاف خیلی کمی چهارم شدیم. زمانی که ما مدال آور بودیم، شرایط با حالا متفاوت بود؛ در حال حاضر ما اردوی برون مرزی نداریم و این وضعیت واقعا سخت است.

از نظر امکانات شرایط برابری با رقبا نداریم/ کسب سهمیه المپیک سخت است

وی افزود: یک ورزشکار برای موفقیت در مسابقات نیاز به این دارد که با آمادگی لازم اعزام شود، ولی در شرایط فعلی چون از این رقابتهای تدارکاتی دور شدیم، دیگر آن میزان آمادگی را ندارم. طبیعتا همه این موارد در کسب نتیجه موثر است.
بانوی تیرانداز کشورمان با اشاره به کمبودِ تجهیزات این رشته در ایران اینگونه توضیح داد: ما خودمان تجهیزات‌مان را شخصی به روز می‌کنیم، اما تهیه فِشَنگ و ساچمه برای فدراسیون سخت شده است. نیاز داریم قبل از حضور در مسابقاتی مانند بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان، حتما در چند رویداد تدارکاتی و یا اردوی برون مرزی شرکت کنیم تا در این اردوها با فشنگ مناسب تمرین کنیم.
خدمتی اضافه کرد: در صورت حضور در این اردوهاست که شرایط ما با رقبا یکسان می شود و می توانیم رقابت برابری داشته باشیم. در این زمینه امیدواریم و انتظار می‌رود که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، کمک حال فدراسیون باشند تا شرایط اعزام ما به اردوهای برون مرزی فراهم شود.
نماینده المپیکی ایران در پایان درخصوص نتیجه احتمالی تیراندازن در بازیهای آسیایی و شانس کسب سهمیه المپیک پاریس گفت: هم بازیهای هانگژو رقابت دشواری است و هم مسابقات قهرمانی جهان که سهمیه المپیک توزیع خواهد شد. از حالا نمی‌توان هیچ قولی را دارد و یا نتیجه‌ای را پیش بینی کرد. ولی مهمترین هدف من کسب سهمیه المپیک پاریس است. امیدوارم در رقابت های جهانی نتیجه خوبی کسب کنم و بتوانم مجوز شرکت بازیهای المپیک را به دست بیاورم.

گفت و گو از : فریبا جلیل خانی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
مظفر شفیعی، خواننده و مدرس آواز در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

فعالیت هنرمندان موسیقی سنتی و کلاسیک محدود شده است | وظیفه هنرمند این نیست که برای برگزاری کنسرت به دنبال تهیه کننده باشد!

۱۶:۳۶  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با ناصر عطاپور، خواننده و سرپرست گروه موغام

«هفت شهر عشق» در تبریز به صحنه می‌رود

۱۴:۱۲  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با کارگردان جوانِ فیلم کوتاه «ژیان»

مسئولان سینمایی، موانع را از سر راه فیلمسازان جوان بردارند

۱۳:۴۹  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
در گفت و گو دیباچه با کارگردان مجموعه انیمیشن "دشت پرماجرا" مطرح شد

مخاطبان، تفاوت‌های قابل توجهی را در انیمیشن « دشت پرماجرا » مشاهده می کنند!

۱۷:۰۱  -  ۱۹ شهريور ۱۴۰۲