شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲  |  Saturday, 30 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۹۶۵
تاریخ انتشار : ۱۵ : ۱۷ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۲

دیباچه-دینا محمدی : شهربانو موسوی در دهه ۸۰ در فیلم خوابگاه دختران به ایفای نقش پرداخته و با سریال‌های طنز "جایزه بزرگ" و "متهم گریخت" در بین مردم به شهرت رسید. فیلم سینمایی "اخراجی ها" و مجموعه تلویزیونی "مادرانه" از دیگر فعالیت های این هنرمند پیشکسوت در عرصه سینما و تلویزیون به شمار می‌رود.

شهربانو موسوی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت و گو با دیباچه ضمن بیان یک بیت شعر ( وقتی دل تو سینه تنگه، خب کی میگه دنیا قشنگه ) ؟ گفت :  همچنان به افق خیره شده ام،  نه توان خندیدن دارم و  نه گریستن.

بازیگر نقش "بی بی" در مجموعه "متهم گریخت"  که ایام ماه مبارک رمضان روی آنتن بود، بیان کرد : گاهی برخی از بنده به گونه ای سوال می کنند که گویی در کرات دیگری زندگی می کنیم؛ از یک مرده ی متحرک انتظار دارید دنبال سوژه یا نقش خاص، یا  نقش بازی کردن باشد؟

موسوی که در سریال هایی چون "روز حسرت"،  "رستگاران" و "چهاردیواری" به کارگردانی سیروس مقدم به نقش آفرینی پرداخته ادامه داد: ‌در حال حاضر منتظرم خدا خوشایندترین سرنوشت ها را برایم رقم بزند و لبخند و شادی برای همه هم وطنانم آرزومندم.

دوست دارم در نقش به شدت منفی و جادوگر ظاهر شوم | نه توان خندیدن دارم و  نه گریستن!

او در ادامه در خصوص اهمیت شخصیت پردازی می گوید: نوع شخصیت پردازی را نویسنده تعیین می‌کند و کارگردان روی آن  نظر می‌دهد  و شخصیت پردازی تا حدودی در اختیار کارگردان بوده که در مدت کار از بازیگران طبق نظر خودش بازی می‌خواهد.

معتقدم تا حدی شخصیت نوشته شده در فیلمنامه می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت و ماندگاری بازیگر داشته باشد، چرا که نوع شخصیت پردازی مقوله ای است که نویسنده در آن دخل و تصرف دارد و کارگردان نیز روی آن نظر خود را اعمال می کند؛ از این رو پردازش شخصیت‌ها تا حدودی در اختیار کارگردان بوده که در مدت کار از بازیگران طبق نظر خودش بازی می‌خواهد.

بازیگر مجموعه تلویزیونی  " مادرانه" بیان کرد: ما فیلم های طنزگونه خیلی خوبی داریم که از فروش خوبی برخوردار هستند، اما اگر فیلم های اجتماعی خوب هم داشته باشیم می‌تواند خوب به فروش برود و این موضوع مختص به یک ژانر یا سبک خاصی نیست، چرا که  ذائقه ها متفاوت است و حتی با ساخت یک فیلم اجتماعی خوب میتوانیم سطح فرهنگ جامعه را  ارتقا بخشیم.در همه سبک ها، از ژانر کودک گرفته تا سینمای اجتماعی، اگر فیلمنامه و کارگردانی خوب باشد، مردم استقبال خوبی خواهند کرد و آن فیلم خوب دیده خواهد شد.

این بازیگر در پایان خاطرنشان کرد:  نقش های به شدت منفی و خاص و بسیارسخت و ماجراجو را دوست دارم  و همچنین علاقه مندم در قالب نقش جادوگر ظاهر شوم و طبق معمول دوست دارم درنقش های عالی همچون طنز و رئال فعالیت کنم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
مظفر شفیعی، خواننده و مدرس آواز در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

فعالیت هنرمندان موسیقی سنتی و کلاسیک محدود شده است | وظیفه هنرمند این نیست که برای برگزاری کنسرت به دنبال تهیه کننده باشد!

۱۶:۳۶  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با ناصر عطاپور، خواننده و سرپرست گروه موغام

«هفت شهر عشق» در تبریز به صحنه می‌رود

۱۴:۱۲  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با کارگردان جوانِ فیلم کوتاه «ژیان»

مسئولان سینمایی، موانع را از سر راه فیلمسازان جوان بردارند

۱۳:۴۹  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
آخرین اخبار