دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 02 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۹۶۲
تاریخ انتشار : ۲۷ : ۱۵ - ۰۷ مرداد ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین الله رشیدی، خواننده مطرح موسیقی سنتی ایران

به گزارش دیباچه، امین الله رشیدی می گوید خوانندگان جوان نباید فقط جویای شهرت باشند، بلکه باید در انتخاب شعر و محتوا دقت کنند تا اگر ده سال آینده هم اثر خود را شنیدند، آن اثر حرفی برای گفتن داشته باشد.
امین الله رشیدی خواننده در گفتگو با خبرنگار موسیقی دیباچه گفت: خوشبختانه ما هنرمندان خوبی در حوزه آواز داریم ولی به دلیل اینکه نظارت کافی وجود ندارد، بسیاری از خوانندگان گمراه شده اند، چون امروزه هر کسی از راه می رسد خود را خواننده می داند و هر اثری که بخواهد منتشر می کند، به همین دلیل است که یک بهم ریختگی و آشفتگی در این حوزه به وجود آمده است.

هنرمند باید دغدغه فرهنگ‌سازی داشته باشد/ بسیاری از خوانندگان گمراه شده اند!

این خواننده در ادامه بیان کرد: بسیاری از خوانندگان امروزی ساده ترین راهها را انتخاب می کنند و اصلا توجهی به محتوای آثارشان ندارند. من خیلی تعجب می کنم وقتی آثار امروزی را می شنوم زیرا هیچ خلاقیتی ندارند و همه آثار یک شکل شده است و متاسفانه موسیقی به سمت تکرار رفته است.
وی افزود: خوانندگانِ جوان نباید فقط جویای شهرت باشند، بلکه باید در انتخاب شعر و محتوا دقت کنند تا اگر ده سال آینده هم اثر خود را شنیدند آن اثر حرفی برای گفتن داشته باشد.
این خواننده پیشکسوت در ادامه خاطرنشان کرد: موضوعی که امروزه در هنر کمتر به آن توجه میشود، گوش مخاطب به ویژه جوانان است. هنرمند باید دغدغه فرهنگ‌سازی داشته باشد و فقط به این فکر نکند که سالن کنسرت خود را پر کند.
وی تاکید کرد: چیزی که هنرمند را متمایز می کند، دلسوزی آن هنرمند برای فرهنگ و هنر است. هنرمند باید دلسوز باشد و به اثری که منتشر می کند، خودش مطمئن باشد و از چند استاد نظرسنجی کند، در غیر این صورت اثری بی محتوا ارائه می دهد که آینده موسیقی را به خطر می اندازد.
این هنرمند در ادامه عنوان کرد: اگر هنرمند به هنر مملکت خودش بی تفاوت باشد، نمی تواند به رشد و پویایی آن کمک کند، پس هر هنرمند باید خود را موظف بداند تا در ترقی هنر نقش مهمی داشته باشد.
وی در پایان گفت: ما باید موسیقی پاپ داشته باشیم ولی موسیقی پاپ ایرانی باید به شکلی ارائه شود تا در عرصه های بین المللی هم مطرح شود در غیر این صورت نبود آن بهتر است.

گفتگو از : غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار