دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 02 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۹۶۱
تاریخ انتشار : ۳۲ : ۱۴ - ۰۷ مرداد ۱۴۰۲
قهرمان کاراته آسیا در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

« آتوسا گلشادنژاد» در گفتگو با خبرنگار ورزشی «دیباچه» در خصوص عملکردش در مسابقات قهرمانی آسیای مالزی، عنوان کرد: بازیهای سختی داشتم؛ برای مثال در نخستین مبارزه ام موفق شدم نماینده اردن را از پیش رو بردارم و در ادامه نیز مقابل کاراته کای قزاقستان که قهرمان دوره گذشته این مسابقات بود، پیروز شدم. سخت ترین بازی ام مبارزه با دارنده مدال برنز المپیک توکیو بود که این حریف چینی را هم را شکست دادم و در نهایت از سد حریف اماراتی گذشتم و مدال طلای این مسابقات را به دست آوردم. در مجموع رقابت های قهرمانی آسیا همیشه از کیفیت بالایی برخوردار است و این دوره هم چون قبل از بازیهای آسیایی بود از اهمیت دوچندانی برخوردار بود.

آماده کسب مدال طلا بودم/ در بخش تیمی هم شایستگی قهرمانی را داشتیم

او با اشاره به کسب مدال نقره در بخش کومیته تیمی نیز گفت: برای این بخش کار سختی داشتیم، چون همان ابتدا مبینا حیدری که یکی از توانمندترین بازیکن‌های ما بود آسیب دید و نتوانست ما را در این مبارزه‌ها همراهی کند. ولی با همه این وجود خوب جنگیدیم و فینالیست شدیم؛ هر چند دوست داشتیم در این بخش هم مدال طلا را کسب کنیم، ولی شرایط آنطور که دوست داشتیم پیش نرفت.

نماینده وزن منهای ۶۱ کیلوگرم ایران تصریح کرد: شکلِ برگزاری مسابقات هم در کسب نتایج بی تاثیر نبود؛ برای مثال در بخش مسابقات تیمی، تایم استراحت زیادی بین بازی نیمه نهایی و فینال وجود داشت که خوب نبود.

دارنده مدال طلای آسیا در پاسخ به این پرسش که آیا از ابتدا هم خودت را برای کسب این مدال آماده کرده بودی، گفت: از نظر ذهنی کاملا آماده کسب این نتیجه بودم. البته دوست داشتم این اتفاق را بدون از دست دادن حتی یک امتیاز رقم بزنم که خوشبختانه موفق هم بودم. تمرینات سختی را هم پشت سرگذاشته بودم و فکر میکنم شایستگی کسب این مدال خوشرنگ را داشتم.

گلشادنژاد در پایان تاکید کرد: بازی‌های آسیایی هانگژو و مسابقات قهرمانی جهان بوداپست را در پیش رو داریم، امیدوارم جزو نفرات اعزامی به این مسابقات و بازی‌ها هم باشم تا بتوانم برای ایران افتخار آفرینی کنم. قدم در هر مسابقه‌ای می‌گذارم به تنها چیزی که فکر می‌کنم کسب مدال در آن مسابقه است. در کنار این مربیان تیم ملی هم برای آماده سازی ما تلاش زیادی می‌کنند؛ خوشحالم که پاسخ زحماتشان را با کسب مدال طلای آسیا دادم. امیدوارم این روند با انجام بازی‌های تدارکاتی بیشتری قبل از اعزام به سایر مسابقات برای کاراته زنان ایران ادامه داشته باشد.

گفتگو از: فریبا جلیل خانی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار