دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 02 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۹۴۷
تاریخ انتشار : ۴۹ : ۱۷ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش دیباچه، همانطور که می دانید جامعه اصناف سینمایی کشور با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند؛ بسیاری از اعضای صنوف خانه سینما جدا از بحث معیشت و بیمه که معضل بزرگی برای آنان به شمار می رود، درگیر مساله بزرگ تری به نام « مسکن » هستند.

برای بسیاری از آنهایی که با حقوق حداقلی در سینمای ایران زندگی را سپری می کنند و ضمانتی هم بابت حضور در پروژه های سینمایی به آنها داده نمی شود، داشتن یک سرپناه آنهم با تورم کمر شکن این روزها،مهمترین دغدغه این قشر هنری کشور است. 

حالا امروز روابط عمومی سازمان سینمایی ، با انتشار مطلبی خبر از استقبال اهالی سینما از طرح مسکن سینماگران داده است. 

گفته شده که " هزار و ۶۵۹ نفر از سینماگران فاقد مسکن در فراخوان طرح مسکن سینماگران ثبت‌نام کردند، این در حالی است که سینماگران استان‌ها تا پنجم مردادماه سال‌جاری فرصت دارند تا در این طرح شرکت کنند.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی هم  با اعلام این خبر گفت: مسکن یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بخش بزرگی از خانواده سینماست که خوشبختانه، پس از تصویب این طرح در اولین جلسه شورای عالی سینما، همکاران بنده در سازمان سینمایی بررسی‌ها و تعاملاتی گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند تا شرایط برای تحقق این امر دست کم برای جمعی از خانواده سینما که تاکنون از هیچگونه تسهیلات مسکن برخوردار نبوده‌اند، مهیا شود. 

« طرح مسکن سینماگران»؛ رویایی که به واقعیت تبدیل می شود؟

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به معضل عمومی مسکن در کشور افزود: طبعا خانواده سینما نیز به عنوان بخشی از جامعه از دغدغه‌های معیشتی مردم و جامعه مستثنی نیستند و به استثنای افرادی خاص و تعدادی سلبریتی در این حوزه، خیلی‌ها، فاقد مسکن هستند. البته باید اشاره کرد که متاسفانه، در گذشته، به دلایل مختلف اقدام جامع و پایدار و تمرکز لازم در این حوزه برای سینماگران انجام نشده بود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از پیگیری‌های موثر از طریق وزیر محترم ارشاد و سازمان سینمایی با مراکز ذیربط و تصویب این طرح در شورای عالی سینما، امیدواریم با مساعدت شورا و موافقت معاون اول رئیس جمهوری این طرح اجرایی شود.

خزاعی، اجرایی شدن این توافق را اقدامی مهم در خانه‌دار شدن سینماگران واجد شرایط و نیازمند خواند و ادامه داد: از همه ظرفیت‌های سازمان سینمایی، نهادها و ارگان‌های دیگر برای تحقق این امر استفاده خواهیم کرد.

باید دید این طرح دقیقا چه زمانی عملیاتی می شود و امیدواریم که پس از مدتی به حال خود رها نشود . 

برچسب ها: مسکن سینماگران
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار