دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 02 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۸۸۳
تاریخ انتشار : ۵۷ : ۱۷ - ۱۷ تير ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با مریم اسلامی، نویسنده و شاعر
مریم اسلامی از انتشار کتاب جدید خود با عنوان «کله پنیری» خبر داد.

مریم اسلامی نویسنده و شاعر در گفت و گو با خبرنگار ادبیات دیباچه گفت: کتاب جدیدم با عنوان «کله پنیری» از سوی کانون پرورش فکری منتشر شده است که این کتاب برای کودکان نوشته شده و شامل شعرهای کودکانه می شود.
این نویسنده در ادامه بیان کرد: در این کتاب با شعر، تغذیه صحیح را به کودک آموزش می دهیم و در بخشی از این کتاب درباره غذاهای مفید برای کودکان و در بخشی دیگر درباره غذاها و دمنوش های مضر برای کودکان صحبت شده است.
وی درباره وضعیت ادبیات کودک و نوجوان افزود: ما نویسندگان خوبی در این حوزه داریم که واقعا دغدغه آموزش به کودکان را دارند و کتاب های خوبی هم می نویسند ولی متاسفانه در چند سال اخیر ناشران اصلا با نویسندگان همکاری نمی کنند و به همین دلیل آثار کمتری در این حوزه منتشر می شود.

انتشار کتاب «کله پنیری»/ در حوزه ادبیات کودک باید سنجیده عمل کنیم

این شاعر در ادامه تاکید کرد: موضوع مهم دیگر کیفیت در ادبیات کودک و نوجوان است؛ یعنی کتاب هایی که در این حوزه منتشر می شوند باید از نظر کیفیت عالی باشند زیرا ما با قشری سر و کار داریم که در ابتدای راه هستند و باید آنها را به کتاب خواندن علاقه مند کنیم.
وی خاطرنشان کرد: خیلی ها فکر می کنند نوشتن برای کودک راحت است در حالیکه کار بسیار سختی است. من هم در حوزه کودک و هم در حوزه بزرگسال کار کردم ولی به دلیل علاقه ای که به جهان کودکان دارم این حوزه را انتخاب کردم ؛فعالیت در این حوزه کار راحتی نیست زیرا باید خیلی سنجیده عمل کنیم.
این نویسنده در پایان گفت: نویسنده کودک باید زاویه دیدی مانند کودک چهار ساله داشته باشد، در غیر این صورت کودک نمی تواند با آن کتاب ارتباط برقرار کند. همچنین بیشتر کتاب های این حوزه باید از زیر نظر کارشناسان کودک عبور کند تا آثار مناسب با حوزه کودک در دسترس علاقه مندان قرار گیرد.

گفت و گو از: غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار