شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲  |  Saturday, 30 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۸۶۴
تاریخ انتشار : ۱۴ : ۱۲ - ۱۰ تير ۱۴۰۲
مربی تیم ملی کشتی آزاد در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

به گزارش دیباچه؛ چهارمین دوره مسابقات رنکینگ دار اتحادیه جهانی کشتی ۲۲ تا ۲۵ تیرماه در بوداپستِ مجارستان برگزار می‌شود.« احمدِ جوان » و « میلاد والی‌زاده » در ۵۷ کیلوگرم، « امیرمحمد یزدانی » و « محمد بخشی » در ۷۰ کیلوگرم، محمد نخودی و علی سوادکوهی در ۷۹ کیلوگرم و امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۲ کیلوگرم، هفت کشتی‌گیر آزادکاری هستند که از کشورمان به این رقابت‌ها اعزام می‌شوند.


پس از اینکه « کامران قاسم‌پور»، کشتی‌گیر وزن ۹۲ کیلوگرم کشورمان در اردوی تیم ملی دچار مصدومیت شد؛ قرار بر این بود که « مبین عظیمی » و « امیرحسین فیروزپور» در این وزن به مسابقات بوداپستِ مجارستان اعزام شوند که البته با تصمیم کادرفنی این دو کشتی‌گیر به این مسابقات اعزام نمی‌شوند و به جای آن « امیرعلی آذرپیرا » در یک وزن پایین‌تر در وزن ۹۲ کیلوگرم به مسابقات بوداپست مجارستان اعزام می‌شود.

احسان امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی «دیباچه» درباره وضعیت جسمانی کامران قاسم‌پور گفت: کامران در حال انجام کارهای بدنسازی است و با توجه به صحبت‌های پزشک معالجش او به مسابقات جهانی می‌رسد. طول درمان او به مدت چهار هفته است و امیدوارم با قدرت برگردد و بتواند در مسابقات جهانی هم عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

وی در مورد حضور آذرپیرا در مسابقات بوداپست مجارستان و بحث جایگزین قاسم‌پور اظهار داشت: با توجه به صحبت‌های پزشک معالج قاسم‌پور که اعلام کرد او به مسابقات جهانی می‌رسد، بحث جایگزینی او منتفی شد و به همین خاطر مبین عظیمی و امیرحسین فیروزپور از حضور در مسابقات رنکینگ‌دار بوداپست خط خوردند.

مربی تیم ملی کشتی آزاد تأکید کرد: آذرپیرا، در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی می‌گیرد. او دو مدال طلای امیدهای جهان را در کارنامه خود دارد و به همین خاطر تصمیم گرفتیم در یک وزن پایین‌تر و در وزن ۹۲ کیلوگرم در مسابقات بوداپست شرکت کند.

امینی در واکنش به این سوال که آذرپیرا جایگزین قاسم‌پور در مسابقات قهرمانی جهان نیست، عنوان کرد: طبق صحبت‌های پزشک قاسم‌پور او به مسابقات جهانی می‌رسد و بحث جایگزین منتفی است.

مربی کشتی آزاد در واکنش به این سوال که کشتی‌گیران رنکینگ پایینی دارند و چرا در مسابقات بوداپست کشتی‌گیران اصلی اعزام نمی‌شوند، اظهار داشت: تقریباً تمامی کشتی‌گیران در مسابقات رنکینگ‌دار شرکت کردند و با توجه به نزدیکی مسابقه جام تختی و رقابت‌های بوداپست مجارستان زمان مناسبی برای اعزام کشتی‌گیران بود که مورد محک قرار بگیرند.

گفتگو از : فریبا جلیل خانی

برچسب ها: کشتی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
مظفر شفیعی، خواننده و مدرس آواز در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

فعالیت هنرمندان موسیقی سنتی و کلاسیک محدود شده است | وظیفه هنرمند این نیست که برای برگزاری کنسرت به دنبال تهیه کننده باشد!

۱۶:۳۶  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با ناصر عطاپور، خواننده و سرپرست گروه موغام

«هفت شهر عشق» در تبریز به صحنه می‌رود

۱۴:۱۲  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با کارگردان جوانِ فیلم کوتاه «ژیان»

مسئولان سینمایی، موانع را از سر راه فیلمسازان جوان بردارند

۱۳:۴۹  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
آخرین اخبار