دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 02 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۸۵۹
تاریخ انتشار : ۳۴ : ۱۶ - ۰۵ تير ۱۴۰۲
مدیر نشر خزه در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

« محسن فرجی » می گوید بخشِ نشر واقعا فلج شده است، چون ناشران از هر طریقی می خواهند فعالیت کنند، باز سد دیگری جلوی راهشان قرار می گیرد.
« محسن فرجی » مدیر نشر « خزه » در گفت و گو با خبرنگار ادبیات دیباچه درباره وضعیت نشر ادبیات گفت: متاسفانه شرایط نشرِ ادبیات هر روز بدتر می شود و بسیاری از ناشران بزرگ این کار را کنار گذاشته اند که این موضوع ضربه های جبران ناپذیری به این حوزه زده است و هیچ مسئول فرهنگی و هنری فکری درباره احیای نشر ادبیات نمی کند.

نشرِ ادبیات فلج شده است/ بی توجهی مسئولین به احیای نشر ادبیات

مدیر انتشارات خزه در ادامه بیان کرد: زمانیکه ناشران بزرگ نمی توانند دوام بیاورند، پس ناشران کوچک و نوپا هم مجبور می شوند کناره گیری کنند و به همین دلیل است که نویسندگان هم ترجیح می دهند در این شرایط کتابی منتشر نکنند.
وی افزود: من از نزدیک شاهد هستم که بسیاری از انتشاراتی ها حتی در طول یک سال نمی توانند یک کتاب منتشر کنند و چون مردم هم از نظر اقتصادی در شرایط سخت قرار دارند، به همین دلیل ناشران ترجیح می دهند کتابی منتشر نکنند، زیرا نه تنها بازگشت مالی برای آنها ندارد، بلکه دچار ضرر هم می شوند.
مدیر انتشارات خزه تاکید کرد: بسیاری از نویسندگان به خاطر اینکه مردم کتاب نمی خوانند و فرهنگ سازی درستی صورت نمی گیرد، واقعا کار نویسندگی را کنار گذاشته اند و هر روز به تعداد آنها افزوده می شود.
وی خاطرنشان کرد: انتشار کتاب در حوزه کودک و نوجوان سخت تر هم شده است، زیرا در کنار محتوای خوب کودکان به جلد و تصویر سازی هم توجه می کنند، در نتیجه ناشران با هزینه های بالای کاغذ واقعا نمی توانند آثار خوبی منتشر کنند.
مدیر انتشارات خزه در پایان گفت: بخش نشر واقعا فلج شده است، چون ناشران از هر طریقی می خواهند فعالیت کنند باز سد دیگری جلوی راهشان قرار می گیرد و این مشکلات زمانی برطرف می شود که مسئولان بیشتر به ادبیات توجه کنند و رشد و پیشرفت این حوزه دغدغه آنها شود.

گفتگو از غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار