شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲  |  Saturday, 30 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۸۵۰
تاریخ انتشار : ۰۱ : ۱۸ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۲

مراسم انعقاد تفاهم‌نامه بیمه تکمیلی فرهنگیان بعد از ظهر سه شنبه در ستاد وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش دیباچه، صادق ستاری فرد معاون توسعه و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش در این مراسم با تبریک آغاز ماه مبارک ذی‌الحجه گفت: یکی از اهداف نظام آموزشی، کیفیت بخشی به نظام آموزشی است و برای کیفیت دهی به این نظام، رضایتمندی شغلی معلمان و تکمیل زیرساخت‌های معلمان سرآغاز ارتقای کیفی نظام تعلیم و تربیت است.

وی افزود: در دولت مردمی و پس از سال‌ها وقفه، قرارداد خوبی با یک شرکت بیمه به لحاظ تأمین خدمات متنوع درمانی برای معلمان انجام شد، بر اساس نظر سنجی اخیر که انجام شد؛ ۳۵۰ هزار فرهنگی نظرات خود را داده و توقعات و انتظاراتشان را مطرح کردند و ما هم بر اساس همان نظرات، دورنمای آتی وضع بیمه تکمیلی معلمان ترسیم شد.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم تا شرکت بیمه مناسبی برای فرهنگیان انتخاب کنیم؛ گفت: این شرکت بناست که خدمات مناسب‌تری نسبت به سال گذشته به فرهنگیان ارائه کند. جناب آقای صحرایی وزیر آموزش و پرورش از اولین روزی که به این سمت رسیدند به دنبال تأمین بیمه مناسب برای فرهنگیان بودند. دولت هم به‌دنبال ارائه خدمات مطلوب‌تر و کیفی‌تر برای بیمه معلمان بود.

ستاری فرد خاطر نشان کرد: در این راستا، همکاری وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بیمه مرکزی قرار دارد جدیدی نسبت به قرارداد سال گذشته ارتقا یافت.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: کلیه خدمات بیمارستانی سرپایی و جراحی بدون سقف ارائه خواهد شد. سقف تعهد برای خدمات دندانپزشکی در سال گذشته ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که امسال به ۶ میلیون تومان رسید و شامل همه خدمات دندانپزشکی می‌شود.

ستاری فرد با بیان اینکه هیچ سقفی برای مشکلات نازایی و داروهای بیماران خاص در نظر گرفته نشده است؛ گفت: فرانشیز پرداختی فرهنگی بیمه شده هم ده درصد کاهش یافت. همچنین حوادث دانش آموزی هم نسبت به سال گذشته اجرایی شده است و همان روزی که سال گذشته پرداخت نشده است امسال هم پرداخت می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: پس از موضوع رتبه بندی، موضوع بیمه تکمیلی نیاز جدی معلمان بود که خوشبختانه این مورد مهم هم در این دولت محقق شد.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
مظفر شفیعی، خواننده و مدرس آواز در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

فعالیت هنرمندان موسیقی سنتی و کلاسیک محدود شده است | وظیفه هنرمند این نیست که برای برگزاری کنسرت به دنبال تهیه کننده باشد!

۱۶:۳۶  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با ناصر عطاپور، خواننده و سرپرست گروه موغام

«هفت شهر عشق» در تبریز به صحنه می‌رود

۱۴:۱۲  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با کارگردان جوانِ فیلم کوتاه «ژیان»

مسئولان سینمایی، موانع را از سر راه فیلمسازان جوان بردارند

۱۳:۴۹  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
آخرین اخبار