دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 02 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۸۴۴
تاریخ انتشار : ۰۱ : ۱۷ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش دیباچه، مسعود نظر می گوید موسیقی کودک نیاز به کتاب های آموزشی تخصصی دارد و این کتاب ها باید مناسب با سن کودک باشد.
مسعود نظر مدرس موسیقی کودک و سرپرست ارکستر ارف در گفت و گو با خبرنگار موسیقی دیباچه گفت: بسیاری از مربیان کودک در حوزه موسیقی هنوز نیاز به آموزش دارند؛ یعنی در حوزه آموزش توانمند نیستند و باید دوره های بیشتری را بگذرانند. آموزش کودک موضوع حساسی است که باید توسط افراد با تجربه انجام شود، در غیر این صورت آموزش با شکست مواجه می شود.
این مدرس موسیقی کودک در ادامه بیان کرد: خیلی ها فکر می کنند اگر در نواختن سازی توانا هستند می توانند به کودکان هم آموزش دهند، در صورتیکه آموزش باید توسط افرادی انجام شود که دوره های مختلف را گذرانده اند و این دیدگاه اشتباه باید کنار گذاشته شود، زیرا یک استاد اگر به افراد بزرگسال درس می دهد دلیل بر این نیست که می تواند به کودکان هم آموزش دهد.
وی افزود: من همیشه سعی کردم در این حوزه آگاهی سازی کنم، زیرا بسیاری از خانواده ها اطلاعی ندارند و فرزندان خود را به آموزشگاه هایی می برند که به افراد بزرگسال آموزش می دهند و این اشتباه است. خانواده ها باید توجه داشته باشند که برای آموزش افرادی را انتخاب کنند که مربی موسیقی کودک هستند و در این حوزه فعالیت می کنند.
سرپرست ارکستر ارف تصریح کرد: متاسفانه منابع کافی در این حوزه وجود ندارد و باید در این حوزه بیشتر پیشرفت کنیم. موسیقی کودک نیاز به کتاب های آموزشی تخصصی دارد و این کتاب ها باید مناسب با سن کودک باشد، یعنی نحوه آموزش کودک پنج ساله با آموزش کودک هفت ساله کاملا متفاوت است.
این مدرس موسیقی در ادامه تاکید کرد: اساتیدی که در حوزه موسیقی کودک فعالیت می کنند، باید دانسته های اصولی خود را به صورت کتاب منتشر کنند، تا مربیان این حوزه بتوانند از این آموزش ها در جهت رشد و اعتلای موسیقی کودک استفاده کنند.
وی در پایان گفت: آموزشگاه های موسیقی کودک باید همراه با نظارت باشد، زیرا این کودکان آیندگان موسیقی هستند در نتیجه آموزش درست در آینده آنها و این هنر تاثیر زیادی دارد.

گفت و گو از : غزاله سعادتی

برچسب ها: مسعود نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار