دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 02 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۸۲۵
تاریخ انتشار : ۴۰ : ۱۴ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با سینا ذکایی سرپرست ارکستر ساز‌های بادی

« سینا ذکایی » می گوید گسترشِ انواع موسیقی در جامعه به شناخت مخاطبان کمک زیادی می کند و مسئولین برای گسترش این هنر باید اقدامات فرهنگی و هنری ویژه تری در نظر بگیرند.
« سینا ذکایی » سرپرست ارکستر سازهای بادی در گفت وگو با خبرنگار موسیقی دیباچه گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای برگزاری کنسرت در تهران و شهرستان ها هستیم که در نظر داریم به همراه ارکستر سازهای بادی در شهرهای مختلف به دیدار مخاطبان رویم.
این نوازنده در ادامه بیان کرد: در این کنسرت ها قرار است با یک رپرتوار جدید به صحنه رویم و بخشی از این کنسرت به اجرای قطعاتی که مخاطبان با آن خاطره دارند اختصاص دارد.
سرپرست ارکستر سازهای بادی افزود: خوشبختانه حدود یک ماهی می شود که شرایط موسیقی بهتر شده است و کنسرت های متعدد موسیقی برگزار می شود که این موضوع سبب شده موسیقی در جامعه بیشتر در جریان باشد. البته فضا برای کنسرت های موسیقی های دیگر هم باید فراهم شود و اینکه فقط کنسرت های پاپ برگزار می شود اصلا خوب نیست.
وی در ادامه تاکید کرد: به طور کلی در جامعه ما موسیقی آن طور که باید گسترش پیدا نکرده است و یکی از علل مهم آن بی توجهی به این هنر است. ما هنرمندان جوان خوبی داریم که باید بستری فراهم شود تا بتوانند به صحنه روند و هنر خود را ارائه دهند.
این هنرمند خاطرنشان کرد: هنرجویانی که امروزه اساتید با آنها سر و کار دارند واقعا مستعد هستند که باید از این توانایی ها در جهت درست استفاده شود و زمانی این اتفاق می افتد که این استعدادهای جوان بتوانند اثر خلق کنند و آن را از نزدیک با مخاطب خود اجرا کنند.

یک ماهی می شود که شرایط موسیقی بهتر شده است!

این نوازنده در پایان گفت: بسیاری از این هنرجویان در حوزه موسیقی حرفی برای گفتن دارند که ما در سال های قبل کمتر شاهد این موضوع بودیم؛ پس باید از هنرِ آنها در جهت اعتلای موسیقی استفاده کنیم.
همچنین گسترش انواع موسیقی در جامعه به شناخت مخاطبان خیلی کمک می کند و مسئولین برای گسترش این هنر باید اقدامات فرهنگی و هنری ویژه تری در نظر بگیرند.

گفت و گو از : غزاله سعادتی

برچسب ها: سینا ذکایی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار