سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲  |  Tuesday, 03 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۷۹۵
تاریخ انتشار : ۱۶ : ۲۰ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۲

« محمدرضا سرشار » می گوید در همه جای دنیا ادبیات اُفت کرده است؛ زیرا فضای مجازی خیلی فراگیر شده است و مخاطب به جای کتاب کاغذی از کتاب های الکترونیک استفاده می کنند، در نتیجه وضعیت کتاب هر روز وخیم تر می شود.

« محمدرضا سرشار » نویسنده در گفت و گو با خبرنگار ادبیات دیباچه گفت: مجموعه جدیدم با عنوان «از سرزمین نور» در مرحله نهایی قرار دارد و به زودی از سوی نشر معارف منتشر می شود که این کتاب برای نوجوانان بوده و داستان زندگی پیامبر است.

این نویسنده در ادامه بیان کرد: این مجموعه شامل ۱۸ جلد می شود، که ۱۶ جلد آن قبلاً چاپ شده و دو جلد آن به زودی منتشر می شود؛مجموعه دیگری با عنوان «بچه های ساختمان گلها» که ۱۳ جلدی است و شامل ۵۲ داستان می شود که هر جلد چهار داستان دارد و من در این مجموعه سرپرست نویسندگان هستم و این کتاب ها از سوی نشر شادزی منتشر و چاپ می شود.

 «از سرزمین نور» و «بچه‌های ساختمان گلها»  در مرحله انتشار | وضعیت ادبیات ما، شایسته یک ملت با این سابقه کهن نیست

سرشار در ادامه درباره جایگاه ادبیات کشورمان گفت : وضعیت ادبیات شایسته یک ملت با این سابقه کهن نیست، زیرا ما ریشه فرهنگی قوی داریم و باید از نظر ادبیات قوی باشیم. البته که شرایط ادبیات در کل جهان تغییر کرده است.

او تصریح کرد: در همه جای دنیا ادبیات افت کرده است، زیرا فضای مجازی خیلی فراگیر شده است و مخاطب به جای کتاب کاغذی از کتاب های الکترونیک استفاده می کند، در نتیجه وضعیت کتاب هر روز وخیم تر می شود.

این نویسنده خاطرنشان کرد: ادبیات کودک و نوجوان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و تیراژ کتاب های این حوزه باید بیشتر شود، زیرا یک کتابِ مفید باید در دسترس همه کودکان و نوجوانان قرار گیرد، نه اینکه مورد استفاده تعداد خاصی شود؛ما باید موضوع های جذابی برای کودکان در نظر بگیریم، یعنی اینکه به جای کمیت باید کیفیت مورد توجه قرار گیرد، پس ناشران باید کتاب هایی که در جذب کودکان موثر هستند را بیشتر منتشر کنند زیرا این کتاب ها در بخش آموزش هم مفید خواهد بود.

گفت و گو از : غزاله سعادتی

برچسب ها: محمدرضا سرشار
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار