شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲  |  Saturday, 30 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۷۷۲
تاریخ انتشار : ۲۸ : ۱۳ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۲
«محمدرضا دامغانی» کارشناس والیبال در گفت و گو با"دیباچه" مطرح کرد؛

«محمدرضا دامغانی» مربی والیبال در گفتگو با خبرنگار ورزشی «دیباچه» به عملکرد شهدابِ یزد در جام باشگاه‌های آسیا اشاره و اظهار کرد: اگر نگاه جامع به این بازی‌ها داشته باشیم، شهداب نتیجه ضعیفی کسب کرد و با یک پله سقوط نسبت به دور قبلِ این رقابت‌ها، در جایگاه چهارم قرار گرفت. اما اگر جزئیات را هم در نظر بگیریم، اکثر رقبای شهداب شرایط بهتری نسبت به این تیم داشتند. اکثر آن‌ها از بازیکن خارجی استفاده کردند که مورد مهمی برای نتیجه گیری بود. شهداب، ستاره‌های ایران را داشت که برخی از آن‌ها هم دیر به تیم اضافه شدند که به نظر می‌رسید همین مسئله باعث شد آن‌ها نتوانند به آن هماهنگی که نیاز بود دست پیدا کنند.

چرا تیم والیبال شهداب با ستاره‌هایش در آسیا ناکام ماند؟

این مربی والیبال در ادامه تاکید کرد: « شهداب » تیم و کادر خوبی را کنار خودش داشت. نه کادرفنی بی‌تجربه بود نه بازیکنان، مهم است که همین حالا بنشینیم و دلیل این نتیجه را خیلی دقیق بررسی کنیم. برخی دوستان به حضور سعید معروف اشاره می‌کنند که باید بگویم او بازیکن بزرگی است و حتی حضورش برای شهدابی‌ها لازم بود تا وزن تیم را بالا ببرد، اما وجود معروف به تنهایی کافی نبود و نتوانست نیاز این تیم را در این پست پاسخ بدهد.

او افزود: از آنجایی که شهداب از ابتدای فصل در این پست بیشتر از مهدوی استفاده کرده بود، کاش در جریان مسابقات جام باشگاه‌ها نیز فرصت بیشتری به این بازیکن می‌داد، ولی هر چه که بود تمام شد و ما باید از حالا خودمان را برای بازی‌های بعد و سال آینده آماده کنیم.

دامغانی با بیان اینکه اتفاق خوبی برای والیبال ایران در جام باشگاه‌های آسیا رخ نداد، گفت: شهداب نماینده ایران در بازی‌ها بود که خوب ظاهر نشد، ولی متاسفانه اتفاق بدتری که ما شاهدش بودیم این بود که با این نتیجه نماینده والیبال ایران، بعد از ۲۲ سال سکو نشینی این دوره ایران هیچ تیمی روی سکوی آسیا نداشت. سال گذشته پیکان قهرمان بود و همین تیم شهداب مدال برنز را کسب کرد. اینکه ما در طول یک سال دو سکو را از دست بدهیم قطعا اتفاق جالبی نیست.

این کارشناس والیبال در پایان خاطر نشان کرد: من فکر می‌کنم در این بازی‌ها تیم « شهداب » آن هماهنگی که باید می‌داشت را نداشت، برخلاف دیگر تیم‌ها بازیکن خارجی نداشت، میثم صالحی تازه یک آسیب دیدگی جدی را پشت سرگذاشته بود. سعید معروف نزدیک اعزام به تیم اضافه شد، بهروز عطایی سرمربی تیم ملی حاضر نشد بازیکنی مانند حضرت پور را به این تیم بدهد، در مجموع شهداب شاید چند بازیکن گران ایرانی را در تیمش داشت، ولی تیم کاملی نبود که بتواند در این آوردگاه مقابل رقبا خوش بدرخشد.

گفت و گو از : فریبا جلیل خانی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
مظفر شفیعی، خواننده و مدرس آواز در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

فعالیت هنرمندان موسیقی سنتی و کلاسیک محدود شده است | وظیفه هنرمند این نیست که برای برگزاری کنسرت به دنبال تهیه کننده باشد!

۱۶:۳۶  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با ناصر عطاپور، خواننده و سرپرست گروه موغام

«هفت شهر عشق» در تبریز به صحنه می‌رود

۱۴:۱۲  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با کارگردان جوانِ فیلم کوتاه «ژیان»

مسئولان سینمایی، موانع را از سر راه فیلمسازان جوان بردارند

۱۳:۴۹  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
آخرین اخبار