چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳  |  Wednesday, 24 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۲۷۶۸
تاریخ انتشار : ۵۴ : ۱۷ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش دیباچه ، چند روزی می شود که فضای رسانه ای کشور حول محور ممنوع الکاری چند خواننده مطرح پاپ کشورمان می چرخد و با وجود تکذیب این موضوع از سوی محمد معتمدی که در قالب  یک استوری تند آن را  شایعه‌سازی دانست، با این وجود صفحات رسمی امیر مقاره، رضا صادقی و امید حاجیلی با انتشار مطالبی این ممنوع‌الکاری را تایید و محسن یگانه هم مصاحبه منتشر شده از قول او در رد ممنوع‌الکاری‌اش را تکذیب کرد!

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخی قاطع به رسانه ها داد ؛ رضا صادقی و امیر مقاره واکنش نشان دادند!

در چنین شرایطی نیز خبر رسید که «مسعود الهیاری» (برادر محمد الهیاری، مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد)، مدیر قبلی مرکز ارتباطات و رسانه این معاونت، جای خود را به «محمدباقر صنیعی منش» داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخی قاطع به رسانه ها داد ؛ رضا صادقی و امیر مقاره واکنش نشان دادند!

به دنبال بالا گرفتن این خبر در رسانه های داخلی و ترند شدن آن ، وزیر ارشاد صبح امروز چهارشنبه در پاسخ به اخبار ممنوع الکاری برخی خواننده های پاپ، گفت: «نمی‌دانم، باید شبکه رسانه‌ای ما بررسی کند. چطور امکان دارد که تصمیمی گرفته نشده، رسانه‌‌ای شود؟ این‌ها مقررات خاصی دارد و در داخل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ترتیبات روشنی وجود دارد. بررسی می‌شود. مشکلی باشد به افراد اعلام می‌شود. در این زمینه چیز مخفی نداریم. اینکه قبل از اینکه کسی تصمیمی بگیرد، شایعه‌سازی و جوسازی رسانه‌ای می‌کنند، قابل قبول نیست. افراد با انگیزه‌های مختلف نباید ایجاد اختلاف کنند.»

تعداد بازدید : 0


وی افزود: فرهنگ، هنر و رسانه قوانین روشنی دارد و مثل هر صنفی ممکن است شخصی تخلفی مرتکب شده باشد؛ اگر کسی مرتکب تخلفی شده باشد، به خود او اعلام می‌شود. من از اساس این نوع خبرسازی‌ها را رد می‌کنم.»
وی اضافه کرد: فرهنگ‌دوستان و هنرمندان موارد را از طریق اعلام رسمی وزارتخانه و نهادهای متولی در این حوزه دنبال کنند.»
اسماعیلی با بیان اینکه گویا عده‌ای نان‌شان در ایجاد التهاب است، گفت: آقای اللهیاری، رییس دفتر موسیقی و آقای سالاری معاون هنری است؛ هر موردی که لازم باشد، اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد. خیلی از خوانندگان اعلامیه دادند که چنین چیزی نیست این نشان‌دهنده این است که یک فضای منطقی حاکم است. گویا عده‌ای ناراحت هستند از اینکه فضای فرهنگی هنری کشور به‌خوبی فعالیت‌هایش انجام می‌شود.»

بدون هیچ رودربایستی به بنده در رسانه ها پاسخ بدید


ساعاتی پس از این گفتگوی وزیر ارشاد، «رضا صادقی» در صفحه اینستاگرامش خطاب به او نوشت : 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخی قاطع به رسانه ها داد ؛ رضا صادقی و امیر مقاره واکنش نشان دادند!

«آقای وزیر محترم پاسخگوی فرهنگ
عرض سلام
مصاحبه ای از شما رو دیدم که تلویحا و صرفا شفاها از هنرمندان و خوانندگان برای بار چندم حمایت کردید و باز فرمودید ممنوع الکاری و ... فرافکنی برخی رسانه هاست و چیزی باشه همان موقع رسما اعلام می شود. بنده به شخصه رسانه ها رو همواره حامی و همراه وصدای مردم و هنرمندان دیدم اما اگر حرفشان صحیح نیست که هست از شما خواهش می کنم بدون هیچ رودربایستی به بنده در رسانه ها پاسخ بدید که اگر بنده  ممنوع الکار نیستم پس چرا جلوی فروش بلیط شهر #سمنان گرفته شده و هیچ کس پاسخگو نیست؟!
چرا از بیست اردیبهشت تمام فعالیتهای من رو متوقف کردن و جوابی هم از کسی نگرفتم ؟
بنده با  دفتر موسیقی تماس گرفتم و  جواب درستی در تایید یا رد  ندادن و گفتن پیگیر میشن و به همین دلیل من دو‌هفته سکوت کردم که موضوع بررسی بشه که جوابی نگرفتم...
و امروز مواجه شدم با بیان اینکه کل مطلب شایعه است و و و ….
لطفا خیلی واضح و رسمی بفرمایید در رسانه ها که بنده در حال حاضر ممنوع الکار و ممنوع الخروج هستم یا خیر؟! تا تکلیف بنده و رسانه های بقول شما فرافکن مشخص شود...»

 واکنش امیر مقاره خواننده گروه ماکان بند به گفتگوی صبح امروز وزیر ارشاد و تکذیب ممنوعیت فعالیت تعدادی از خواننده های پاپ که در ادامه مشاهده می کنید :

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخی قاطع به رسانه ها داد ؛ رضا صادقی و امیر مقاره واکنش نشان دادند!

در هر صورت باید منتظر ماند و دید که پایان این اظهار نظر ها به کجا می رسد و واقعیت ماجرای ممنوع الکاری خواننده هایی که نامشان مطرح شده و خودشان هم آن را تایید کرده اند چیست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
غمی که برای سینمای ایران پایان ندارد

سعید راد، هنرمندی که غریبانه از میان ما رفت!

۱۴:۴۰  -  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۱۰ ماه سخت برای بازیگرفیلم سینمایی «سفر سنگ»

خبر‌های نگران کننده دختر سعید راد، هنرمند پیشکسوت کشورمان درباره روند درمان پدرش!

۱۳:۱۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳