سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲  |  Tuesday, 03 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۷۶۳
تاریخ انتشار : ۲۲ : ۱۲ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۲

« محمد پور وهاب » از انتشار دو کتاب جدید خود با عنوان «در قطره محبت تو» و «قصه های جور و ناجور» خبر داد.
محمد پور وهاب نویسنده و شاعر در گفت و گو با خبرنگار ادبیات دیباچه درباره کارهای جدید خود گفت: کتاب شعر جدیدم با عنوان «در قطره محبت تو» که شامل ۲۰ شعر است در مراحل نهایی قرار دارد و به زودی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر می شود. این اثر برای همه رده های سنی مناسب است، زیرا واقعا راحت و روان نوشته شده است.
این شاعر در ادامه بیان کرد: کتاب دیگرم با عنوان «قصه های جور و ناجور» که شامل ۷۰ قصه از متون کهن است، در مراحل نهایی قرار دارد و به زودی از سوی انتشارات جمکران در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.
او در ادامه درباره وضعیت نویسندگان تاکید کرد: متاسفانه نویسندگان در شرایطی قرار گرفته اند که نمی توانند کتابی منتشر کنند؛ به عنوان مثال نویسنده ای را می شناسم که حدود ۲۰ سال سابقه دارد ولی در شرایط فعلی نمی تواند کتاب خود را منتشر کند، زیرا ناشران همکاری نمی کنند و نویسنده از نظر مالی در حدی نیست که بتواند به تنهایی کتاب خود را منتشر کند.

«در قطره محبت تو» و «قصه‌های جور و ناجور» در مرحله انتشار/ نویسنده‌ای با ۲۰ سال سابقه، می‌تواند کتاب خود را منتشر کند

این شاعر تصریح کرد: موضوع مهم دیگر این است که آثار باید ثبت و دیده شود زیرا نه تنها مخاطبان امروزی از آن استفاده می کنند بلکه باید مورد استفاده آیندگان هم قرار گیرد.
او در ادامه عنوان کرد: ادبیات ایران گنجینه است و اگر کتاب ها منتشر نشوند این ادبیات فراموش می شود. در حال حاضر فقط کتاب های نویسندگان مطرح چاپ می شود در صورتیکه باید شرایط برای نویسندگان تازه کار فراهم شود تا بتوانند آثار خود را منتشر کنند.
این نویسنده در پایان گفت: متاسفانه ادبیات در چند سال اخیر از شکل طبیعی خود خارج شده است زیرا کتاب های ارزشمند چاپ نمی شود ولی در مقابل آثاری با کیفیت پایین در دسترس مردم قرار می گیرد.

گفتگو از : غزاله سعادتی

برچسب ها: محمد پور وهاب
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار