دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳  |  Monday, 22 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۲۷۵۲
تاریخ انتشار : ۲۵ : ۱۸ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲

به گزارش دیباچه،« سعید علیجانی » می گوید متاسفانه شرایط برای برگزاری کنسرت و تمرین ارکسترها فراهم نمی شود و این موضوع سبب شده هر روز تعداد مخاطبان موسیقی جدی کمتر شود.
سعید علیجانی، آهنگساز و رهبر ارکستر موسیقی نو در گفت و گو با خبرنگار موسیقی دیباچه درباره وضعیت ارکسترها گفت: متاسفانه بزرگترین معضل ارکسترها جای تمرین است؛ زیرا در حال حاضر هیچ جایی برای تمرینِ اعضای ارکستر وجود ندارد. ارکستر موسیقی نو، در سال ۱۴۰۱ با اینکه قرارداد یک ساله با بنیاد رودکی برای تمرین داشت ولی این قرارداد را مدت ها پیش کَنسِل کردند.

ارکسترها مکان مناسبی برای تمرین ندارند / بنیاد رودکی فقط به ارکسترهای خودش اجازه تمرین می دهد!

این آهنگساز در ادامه بیان کرد: با اینکه پیگیری های زیادی انجام دادیم، ولی در نهایت اعلام کردند که فقط ارکسترهای بنیاد رودکی می توانند از این مکان برای تمرین استفاده کنند، در نتیجه چون اعضای ارکستر زیاد هستند، جای مناسبی برای تمرین تا به امروز پیدا نکردیم.
رهبر ارکستر موسیقی نو تاکید کرد: با توجه به این شرایط اصلا نمی توانیم به برگزاری کنسرت فکر کنیم و این موضوع فقط شامل حال ما نمی شود بلکه بسیاری از ارکسترها با این مشکل بزرگ مواجه شده اند.
این هنرمند تصریح کرد: متاسفانه آن طور که باید به ارکسترهای موسیقی اهمیت نمی دهند و چون این نوع موسیقی، مخاطبِ خاصِ خودش را دارد، اگر شرایط برای برگزاری کنسرت و تمرین اعضا فراهم نشود، هر روز از تعداد مخاطبان این نوع موسیقی کمتر می شود.
وی در پایان گفت: نهادهای دولتی موظف هستند این مشکلات را برطرف کنند تا ارکسترها بتوانند فعالیت کنند. متاسفانه اگر صحبتی هم از سوی هنرمندان انجام شود اعلام می کنند که این قشر سر ناسازگاری دارند در صورتیکه اگر فضای نرمالی فراهم شود هنرمندان فقط به فکر ارائه هنر خود هستند.

گفت و گو از : غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
۱۰ ماه سخت برای بازیگرفیلم سینمایی «سفر سنگ»

خبر‌های نگران کننده دختر سعید راد، هنرمند پیشکسوت کشورمان درباره روند درمان پدرش!

۱۳:۱۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳