سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲  |  Tuesday, 03 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۷۴۶
تاریخ انتشار : ۵۲ : ۱۰ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۲

« رضا صمدی » پرافتخارترین بوکسور ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا با کسب دو طلا در گفت وگو با خبرنگار ورزشی «دیباچه» درخصوص ارزیابی خود از عملکرد تیم‌ملی ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان اظهار داشت: اگر بخواهیم واقع گرا باشیم پتانسیل بوکس ما همین است. اینکه بخواهیم انتظار داشته باشیم در میادین بین‌المللی، بوکس برای ایران مدال آور باشد، بیشتر شبیه به رویاست تا واقعیت.

مربی خارجی ماهیانه 5 هزار دلار دستمزد می‌خواهد/ پتانسیل بوکس ایران همین است

مسابقات قهرمانی جهان از رویدادهای مهم است و بهترین‌های دنیا آنجا حاضر می‌شوند و چون در این دوره هم برای مدال آورها پاداش دلاری تعیین شده بود، در نتیجه مسابقات از حساسیت بالایی برخوردار بود که بدون تردید این شرایط رقابت را برای هر بوکسوری دشوار می‌کرد.

این عضو شورای فنی بوکس ایران در ادامه در واکنش به حذف « دانیال شه بخش » گفت: ببینید وضعیت بوکس ما نابسامان است. اگر دانیال آن دوره هم مدال برنز گرفت، به دلیل استعداد خودش بود. در این دو سال ما دقیقا برای حفظ همین « شه بخش » چه کاری کردیم؟ تقریبا هیچ. فارغ از بحث آماده سازی تیم و بازیهای تدارکاتی و اردوهای برون مرزی باید یک مربی به روز بالا سر تیم باشد که نیست. دوستان روزی که آمدند گفتن قرار است مربی خارجی بیاورند ولی این صحبت‌ها در حد یک شو بود و خبری از مربی خارجی نشد. پتانسیل مربیان ایرانی همین است بیشتر از این نمی توانند به تیم‌ملی کمک کنند.

وی افزود: من مُنکِر تلاشها و علم « استکی » در این رشته نمی‌شوم ولی او هم دیگر نمی‌تواند به بوکس کمک خاصی کند. ما نباید صرفا تک مدال « شه بخش » را در نظر بگیریم. در همان مسابقات ما بوکسورهای دیگری هم داشتیم چرا آنها نتوانستند به مدال برسند و یا عملکرد درخوری داشته باشند؟ این بازیکن یک استعداد خوب است که باید به بیشتر توجه شود.

صمدی در پایان با اشاره به مربی خارجی تاکید کرد: نیاز اساسی بوکس در شرایط فعلی که بازیهای آسیایی را هم در پیش داریم،حضور یک مربی خارجی تراز اول است. با این شرایط نهایتا ما در بازیهای هانگژو بتوانیم یک مدال آنهم برنز و اگر خوش شانس باشیم نقره به دست بیاوریم. مربی خارجی هم راحت ماهیانه 5 هزار دلار دستمزد لازم دارد که فدراسیون باید به فکر اسپانسر خوب برای فدراسیون باشد تا بتواند بوکس را از این شرایط نجات دهد.

گفت و گو از : فریبا جلیل خانی

برچسب ها: بوکس
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار