جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲  |  Friday, 01 December 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۶۵۶
تاریخ انتشار : ۱۴ : ۱۷ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲
پرسپولیس باز هم گرفتار یک خارجی بی‌کیفیت دیگر

هیلدا سادات حسینی خواه : «بازیکن برزیلی به پرسپولیس نیامده است!». این جمله خیلی کوتاه و خلاصه وضعیت کل بازیکنان برزیلی حداقل 20 سال اخیر تیم سرخپوش پایتخت را نشان می دهد. از آن پرنده باز برزیلی گرفته تا یک برزیلی دیگر که با کیلوکیلو اضافه وزن حیرت آور در تمرینات حاضر شد و در نهایت با دریافت کامل دستمزدش و بدون حتی یک گل زده ایران را ترک کرد. از آنجایی که مدیران پرسپولیسی بابت آخر و عاقبت بازیکنان پرسپولیسی هرگز درست عبرت نمی گیرند اینبار در دام یک برزیلی دیگر افتاده اند، یک برزیلی 31 ساله به نام لئاندرو مارکوس پروچنا پریرا که البته همگی او را با نام پریرا می شناسیم. زمانی که او به پرسپولیس پیوست بسیاری هشدار دادند که او قریب به یک سال است که گل نزده اما گوش مدیران سرخ ها به این حرف ها بدهکار نبود. گل محمدی هم تشنه حضور یک مهاجم گلزن در تیمش بود و دقت لازم را برای جذب این بازیکن انجام نداد. اما مشکل این نیست که پریرا فقط گل نمی زند، او عبوس، کسل و خسته است و با همین شرایط در تمرینات هم شرکت می کند.

آقای کسل و خسته همه را ناامید کرد!

مرد همیشه خسته

به گزارش دیباچه،تحلیل و بررسی درباره گل نزدن های پریرا هیچ فایده ای ندارد. او هم با اینکه یک گل برای سرخ ها زده اما خیلی وقت است که خودش را در زمره بدترین برزیلی های تاریخ لیگ برتر قرار داده است. موضوع اما گل نزدن های او نیست. او با حالتی کسل و خسته در تمرینات شرکت می کند و از انگیزه لازم برخوردار نیست. پریرا به شدت اطرافیانش را ناامید کرده و شگفت اینکه با همین شرایط احتمال اینکه در پرسپولیس بماند و فصل بعد هم جلوی چشم هواداران رژه برود بسیار زیاد است. پریرا بنا به دلایلی که هنوز نمی دانیم چیست از ادامه فعالیت در جمع سرخ ها ناامید شده است. اما ایراد اساسی به او وارد نیست.

غفلت باشگاه از بازیکن برزیلی

در باشگاه های حرفه ای دنیا یک اساس مهم و حیاتی وجود دارد. هر باشگاهی نه تنها موظف به رسیدگی به وضعیت جسمی و تمرینی بازیکنان است بلکه باید شرایط روحی و جسمانی بازیکنانش را در نظر بگیرد. اکنون که پریرا با حالتی کسل در تمرینات شرکت می کند، باشگاه نباید او را به سرعت فرابخواند و به مشکلات احتمالا روحی او رسیدگی کند؟ و اینکه در نهایت چه اتفاقی افتاده که پریرا با وجود بازی کردن در یکی از بهترین و پرطرفدارترین تیم های ایرانی تا این اندازه بی کیفیت و بی انگیزه است؟

یک قرارداد سنگین دیگر

در نهایت چیزی که روی دست پرسپولیس می ماند یک قرارداد سنگین دیگر و ارزی دیگر است که پتانسیل این را دارد در آینده یک پرونده قطور دیگر در فیفا برای سرخ ها بسازد. پریرا که در زمستان گذشته به عنوان جانشین یورگن لوکادیا به پرسپولیس پیوست ،برای نیم فصل 300 هزار دلار دریافتی دارد و در صورت ماندن در تیم برای فصل آینده 600 هزار دلار دریافت خواهد کرد. اما این بازیکن که تقریبا نزدیک به یک میلیون دلار هزینه در بردارد تا امروز چه خروجی داشته است؟ به نظر می رسد او سازنده پرونده های جدیدی در آینده برای تیم سرخپوش پایتخت خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با مدیر اجرایی میز ملی گردشگری عشایر

میز ملی گردشگری عشایر می‌تواند اقتصاد را وارد زندگی  عشایر کند!

۱۶:۵۷  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
تیرانداز المپیکی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

خوشحالم که قرار است کنار بهترین‌های جهان تیر بزنم/ فکر نمی‌کردم روزی نفر دوم جهان شوم!

۱۱:۰۲  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
پس لرزه های یک مصاحبه تلویزیونی!

آب خوردن مثل صِغَرِسنی!

۱۸:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۲
آرامشی که دیگر در پرسپولیس وجود ندارد!

خانه پرسر و صدا!

۱۶:۳۹  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با تهیه کننده مجموعه پویانمایی« شکرستان »

دغدغه حفظ محیط زیست و بحران کم آبی، به شکرستان رسید!  

۱۵:۵۸  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
بهت جامعه سینمایی کشور از درگذشت بیتا فرهی

خداحافظی با بازیگر «هامون» و «بانو»

۱۵:۰۵  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه:

جشنواره سرود فجر برگزار می‌شود/ سرود، قابلیت داشتن یک جشنواره بزرگ و مستقل را دارد!

۱۵:۴۱  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گزارش ویدئویی دیباچه

موجوداتی عجیب در صحنه تئاتر/ از اسفرود بی دم چه می دانید؟

۱۶:۴۶  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
آخرین اخبار