چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲  |  Wednesday, 07 June 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۶۱۸
تاریخ انتشار : ۵۷ : ۱۱ - ۲۶ فروردين ۱۴۰۲

۴ فیلم از اکران نوروزی روی پرده سینما است که در یک هفته گذشته یعنی از ۱۱ تا ۱۸ فروردین، در مجموع ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشت

به گزارش دیباچه، در حال حاضر ۴ فیلم از اکران نوروزی با نام‌های «غریب» به کارگردانی محمدحسین لطیفی با مضمون دفاع مقدس، «فسیل» به کارگردانی کریم امینی با مضمون کمدی، «عروس خیابان فرشته» به کارگردانی مهدی خسروی با مضمون کمدی و «بچه‌های طوفان» به کارگردانی صادق صادق‌دقیقی با مضمون درام برای کودکان و نوجوانان، روی پرده سینما است که در یک هفته گذشته یعنی از ۱۱ تا ۱۸ فروردین، در مجموع ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشت و این رقم در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم یعنی ۱۹ تا ۲۵ فروردین به ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش رسید.

اکران نوروزی ۱۴۰۲ نمره قبولی گرفت؟

از میان این آمار فروش، بیش‌ترین رقم برای فیلم سینمایی «فسیل» با فروش۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی، افت فروش را تجربه کرد؛ درصورتی که این رقم در دو هفته پیش ۲۱ میلیارد تومان با ۴۶۶ هزار مخاطب بود.

داستان «فسیل» روایت سه فرد با بازی بهرام افشاری، خواننده پیش از انقلاب با نام اسی عمویی، هادی کاظمی و ایمان صفا است که پیش از انقلاب خواننده، نوازنده و ترانه سرا هستند که در میان موسیقی‌هایشان به داس و چکش اشاره می‌کنند و در این بین با انقلاب و اتفاقات بعد از آن دست و پنجه نرم می‌کننده و هر یک بعد از انقلاب یک مسیری را در پیش می‌گیرد.

در گام بعدی فیلم سینمایی «غریب» است که در جایگاه دوم گیشه قرار دارد. این هفته ۶۰۰ میلیون تومان فروش داشت؛ این در شرایطی است که دو هفته پیش فروش ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی را با ۶۲ هزار مخاطب، برای خود ثبت کرده است.

«غریب» محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج و از فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره چهل و یکم فجر بود که مقطعی از زندگی شهید محمد بروجردی را روایت می‌کرد. خلاصه داستان «غریب» این است که در سال ۱۳۵۸ با بالا گرفتن اختلافات گروه‌های مسلح سیاسی از جمله کومله و دموکرات و... . شهید محمد بروجردی به همراه اندکی از همرزمانش، برای سامان دادن به اوضاع و رسیدگی به شرایط مردم راهی غرب کشور شدند. اوضاع نابسامان و اوج گیری دسته بندی ها شرایط را برای فرمانده جوان منطقه غرب پیچیده‌تر کرد. تنها یک جرقه برای انفجار کافی بود ... .

جایگاه سوم و چهارم هم به دو فیلم سینمایی «عروس خیابان فرشته» و «بچه‌های طوفان» تعلق دارد که به ترتیب ۵۰۰ میلیون و ۵ میلیون تومان فروش داشتند.

مجموع فروش سینما چقدر است؟

آمار کامل فروش سینماهای ایران تا امروز ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ اینگونه است. فیلم سینمایی «فسیل» در ایین ۲۷ روزی که روی پرده سینما رفته توانسته ۵۳.۵میلیارد تومان فروش را برای خود ثبت کند. فیلم «بخارست» در ۱۴۷ روز اکرانی که داشته ۵۱میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان فروش را تجربه کرد. فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی» هم در این سه ماه و یک هفته‌ای که اکران شده ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش را تجربه کرد.

فیلم سینمایی «لوپتو» هم در ۱۶۰ روز ۲۰میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان فروش داشت. دیگر فیلم‌ها هم عبارتند از «چپ راست » که ۱۳۰ روز روی پرده سینما بوده و در مجموع ۱۳میلیارد و ۲۳۰میلیون تومان، «خط استوا» در ۴۸ روز ۸میلیارد و ۹۰۰میلیون تومان، «جزیره فضایی» بعد از ۱۱۲ روز اکران ۵میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان، «غریب» ۵میلیارد و ۷۵۰میلیون تومان در ۲۷ روز و «عروس خیابان فرشته» ۴میلیارد تومان فروش داشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با کارگردان نمایش «نقطه ویرگول»

ارتباط بسیار نزدیکی بین ما و تماشاچیان برقرار شده است/ نمایشِ تک پرسوناژ را یک چالش می‌دانم!

۱۰:۱۹  -  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با اسدالله شکرانه، نویسنده

ادبیات با بن بست مواجه شده است | فرهنگ سازی در زمینه خواندن کتاب به عهده نویسنده نیست

۱۷:۲۱  -  ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با بازیگر نقش "اسماعیل میرشکار"

روایت رضا اکبرپور از حادثه ناگواری که سر صحنه سریال « گیل دخت » برایش رخ داد!

۱۹:۴۵  -  ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
«مانی جعفرزاده» آهنگساز در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

همکاری آهنگسازان ایرانی و کانادایی در یک اثر/هنر می‌تواند صبر و آرامش را در مخاطب تقویت کند

۱۶:۵۴  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
دبیر شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی در گفت‌وگو با دیباچه:

آثار ضعیف و بدون سندیت تاریخی، جایی در جشنواره ملی تئاتر رضوی نداشت / جوایز این دوره ،سه برابر افزایش یافته بود!

۱۰:۱۲  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
برندسوزی با دست فرمون صدا و سیما!

چرا قدیمی‌ترین برنامه ورزشی تلویزیون پس از درگذشت «بهرام شفیع» به پایان نرسید؟

۱۲:۳۵  -  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
عضو سابق تیم‌ملی تکواندو در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد؛

دست کم گرفتن رقبا برایمان گران تمام‌ می‌شود/ ملی‌پوشان ایران توانایی کسب مدال را دارند

۱۶:۴۵  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
یک کارشناس فوتبال در گفت‌وگو با ""دیباچه" مطرح کرد؛

جام ملت‌های آسیا، عیار قلعه نویی را مشخص می کند!

۱۰:۲۸  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
«حمید گروگان» نویسنده در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

انتشار کتاب «قانون» برای جوانان/ نویسنده باید از زاویه دیدِ مخاطب به سوژه نگاه کند!

۱۴:۵۹  -  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲
پربازدیدها