دوشنبه ۰۷ فروردين ۱۴۰۲  |  Monday, 27 March 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۴۱۰
تاریخ انتشار : ۰۸ : ۱۷ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

«جواد فروغی» عضو تیم ملی تپانچه ایران در گفت وگو با خبرنگار ورزشی «دیباچه» درخصوص آخرین وضعیت اردوهای تیم ملی برای حضور در مسابقات  پیش رو عنوان کرد: در حال حاضر ما دو تا تیم تپانچه داریم. ما در خدمت آقای جعفرزاده هستیم و تمرینات به خوبی پیش می‌رود. من فکر میکنم بر اساس تمریناتمان حتی  ما بیشتر از حد امکان خروجی داشتیم در این مدت، امیدوارم که به همین شکل پیش برویم تا مسابقات آتی ببینیم چه پیش می‌آید.

در تیراندازی نتیجه مانند روی دو سکه است/ اگر رکوردهای تمرین را بزنیم دو فنالیست حتمی خواهیم داشت

دارنده مدال طلای المپیک 2020 توکیو در پاسخ به این پرسش که برای آینده چه برنامه‌ای دارید تا بتوانید با آمادگی بیشتر و بهتر در مسابقات حاضر شوید؟ گفت: برای من فقط تمرین و است و تمرین، برنامه ریزی اصلی با مربیان است که آنها هم این برنامه‌ها را در غالب اردو و تمرین برای ما تدارک می‌بینند. ما یک مرحله معمولی داریم، یک فاز پیش از مسابقه که بسیار مهم است و هرچه به مسابقات نزدیک شویم وارد همین فاز تمرینات خواهیم شد. آنجاست که مربیها سعی می کنند ورزشکار به آن چیزی که قبلا بوده برسانند.

جواد فروغی در ادامه گفت وگو با «دیباچه» با بیان اینکه نمی توان نتایج مسابقات را از قبل پیش بینی کرد؛ گفت: رقابتهای تیراندازی گویا بازی دو روی سکه است؛ نتایجی که در تمرینات می بینیم ممکن است با آنچه که در مسابقات اتفاق می افتد متفاوت باشد. چرا که شرایط مسابقات کاملا فرق دارد. در مسابقات استرس، جو سنگین ممکن است کار را سخت کند، ولی اگر همین امتیازات را بتوانیم در مسابقات هم به ثبت برسانیم، حداقل آنجا دو فینالیست خواهیم داشت.

وی در مورد شرایط رشته تیراندازی پس از کسب مدال المپیک توضیح داد: آنچه که بیشتر از هر چیز من احساس میکنم بالا رفتن انتظار مسئولین و مردم از رشته تیراندزای است.

فروغی در پاسخ به این سوال که شما چه انتظاری از مسئولین دارید، گفت: ورزشکار چیزی که انتظار دارد حمایت‌های مالی و غیر مالی است و یک زمانی می‌بینید که حمایت‌های غیر مالی اهمیتش بیشتر می‌شود. در خصوص تیراندازی ما نیاز داریم به سوخت کارمان که ساچمه است و فشنگ‌های باکیفیت که متاسفانه اینها خارجی است و دسترسی به آنها یک مقدار بخاطر مسائل مربوط به تحریم سخت شده است.بنابراین نیاز است که مسئولین این مشکلات را به نحوی حل کنند که ما ابتدا به ساچمه و فشنگ دسترسی پیدا کنیم.

انتهای پیام//

گفت و گو از : فریبا  جلیل خانی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یوسف کرمی، در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

برای پس گرفتن قهرمانی جهان باید صبور باشیم/ تکواندو در کشور پاکستان خیلی غریب است

۱۶:۲۴  -  ۰۴ فروردين ۱۴۰۲
فدراسیون فوتبال با چه ملاکی به « قلعه نویی » رضایت داد؟

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران شد / اختلاف بر سر مدت و مبلغ قرارداد مانع از نشستن سانچز روی نیمکت تیم ملی شد!

۱۲:۱۵  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
با مشخص شدن مجریان ویژه برنامه های سال تحویل شبکه های سیما؛

پروژه حذف احسان علیخانی، علی ضیا و دیگر چهره‌های سرشناس حوزه اجرا در صداوسیما جدی‌تر شد؟

۱۲:۵۱  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
رهبر انقلاب در حاشیه مراسم روز درختکاری مطرح کردند + فیلم

مسئولین مسمومیت دانش‌آموزان را با جدیت دنبال کنند/ این جنایت بزرگی است/عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند

۱۲:۰۱  -  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱