جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲  |  Friday, 01 December 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۳۴۶
تاریخ انتشار : ۳۱ : ۱۲ - ۱۵ دی ۱۴۰۱

فیلم بلند داستانی"بچه های دشت" به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل مسعودی و تهیه کنندگی عباس مسعودی(برادران اقلیدی) از استان فارس منتخب سیزدهمین دوره جشنواره ملی فیلم"عمار" در بخش مسابقه سینمای بلند داستانی شد.

به گزارش دیباچه ،  این فیلم داستان" بچه های دشت" روایتگر عملکرد و تلاش های پسربچه ای است که به واسطه انتقال پدر معلمش به روستا قصد دارد با خرابکاری و اقدامات هنجارشکن داخل روستا و مدرسه، پدر و خانواده را تحت فشار قرار دهد که به شهر برگردند اما دراین مسیر اتفاقاتی می افتد که مانع از اهداف او می شود و درپایان متنبه می شود .

بچه های دشت به عمار رسیدند

در این فیلم که در قالب ژانرکودک تولید گشته، سعی شده با رویکردی متفاوت چالش های مهاجرت از روستا به شهر و بالعکس ضمن مصورسازی ،ترسیم شوند. همچنین این فیلم علاوه بر پرداختن به خرده فرهنگ ها که ریشه در سنت های اصیل دارد ،چالش ها و تفاوت های دیدگاهی نسل نو و گذشته را نیزمورد بررسی قرار خواهد داد.
پرداختن به نسل هایی که هرکدام با آداب ورسوم و هنجارهای مختص به خود رشد و نمو پیدا کرده اند در کنار نوع عملکردهای نسل گذشته و نیز چگونگی برقراری ارتباط بین دونسل از مباحث فیلم سینمایی "بچه های دشت "است که با تمرکز بر آنها تلاش دارد کاری متفاوت را در حوزه کودک به تصویر بکشد.

این فیلم تلاش دارد تا با پاسداری از فرهنگ و سنت بومی، گامی اساسی در شناسایی و پرداختن به کهن الگوها داشته باشد.کهن الگوهایی بکر که نماد هویت یک قوم و ملت است.

در این فیلم بابک زرنویس زاده،مجتبی رنجبر،متین آراسته،فاطمه اکبرپور، پریسا درافشان، امیرحسین جمالی و طاها کاتب شمس آفاق شفیعی مهسا فهام روح‌الله مسعودی سيد جواد مسعودی عطا نیکوبخت محمد علی جمشیدی به ایفای نقش پرداخته اند.

همچنین سایر عوامل عبارت است ازتدوین،صداگذاری و اصلاح رنگ: محسن دانشور بیری،تصویربردار: مسعود احمدی ،صدابردار: حسین باباخانی ،مدیربرنامه ریزی: حمید همتی ،منشی صحنه: طاهره شریفیپ،عکاس: زهرا آفاق ، طراح صحنه و لباس: اسماعیل مسعودی ،موسیقی متن و تیتراژ: محسن فلاح زاده ،گریم: مائده قاسم پور،مدیرتولید: علی اصغر زارع،مدیرتدارکات: فرهاد صیادی و مهدی غریبی.

گفتنی است فیلم بلند داستانی(بچه های دشت) یکشنبه ۱۸ دی ماه ۱۴۰۱ در سینما فلسطین تهران ساعت ۲۰:۱۵الی۲۲:۱۵ اکران عمومی خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با مدیر اجرایی میز ملی گردشگری عشایر

میز ملی گردشگری عشایر می‌تواند اقتصاد را وارد زندگی  عشایر کند!

۱۶:۵۷  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
تیرانداز المپیکی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

خوشحالم که قرار است کنار بهترین‌های جهان تیر بزنم/ فکر نمی‌کردم روزی نفر دوم جهان شوم!

۱۱:۰۲  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
پس لرزه های یک مصاحبه تلویزیونی!

آب خوردن مثل صِغَرِسنی!

۱۸:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۲
آرامشی که دیگر در پرسپولیس وجود ندارد!

خانه پرسر و صدا!

۱۶:۳۹  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با تهیه کننده مجموعه پویانمایی« شکرستان »

دغدغه حفظ محیط زیست و بحران کم آبی، به شکرستان رسید!  

۱۵:۵۸  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
بهت جامعه سینمایی کشور از درگذشت بیتا فرهی

خداحافظی با بازیگر «هامون» و «بانو»

۱۵:۰۵  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه:

جشنواره سرود فجر برگزار می‌شود/ سرود، قابلیت داشتن یک جشنواره بزرگ و مستقل را دارد!

۱۵:۴۱  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گزارش ویدئویی دیباچه

موجوداتی عجیب در صحنه تئاتر/ از اسفرود بی دم چه می دانید؟

۱۶:۴۶  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
آخرین اخبار