چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳  |  Wednesday, 24 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۲۳۱۳
تاریخ انتشار : ۲۸ : ۱۱ - ۰۳ دی ۱۴۰۱
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گفتگوی اختصاصی با دیباچه در خصوص کشف کودکان با استعداد در کانون پرورش فکری اظهار کرد: ماموریت کانون،پرورش فکری کودکان است و پیش زمینه پرورش فکری،کشف استعداد هست.
« حامد علامتی » با بیان این مطلب که ما به لحاظ فرهنگی،هنری و ادبی،برنامه های مختلف را برای بچه ها ترسیم کرده ایم،گفت: این برنامه ها اولین مسیر کشف استعداد بچه هاست که بر اساس ذوق و علاقه خود وارد فعالیت خاص می شوند که البته در این مرحله مربیان ما هم به کودک کمک خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه مربیان در کشف استعداد کودک خیلی موثر هستند، تصریح کرد: وقتی استعداد کودک کشف شد،این استعداد در مسیر تقویت،رشد و توسعه قرار می گیرند که ما امروز در سه ساحت ادبی،فرهنگی و هنری ۶۰ نوع فعالیت داریم.

دغدغه ما، طراحی برنامه‌ای هدفمند برای والدین است
خطاطی،نقاشی،انیمیشن،هنرهای تجسمی،فیلم،قصه گویی و رمان نویسی از جمله فعالیت هایی بود که مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به آن اشاره داشت و گفت: ما تقریبا ۱۰۰۰ مرکز در روستاها و شهرها و سیار و غیرسیار داریم که متناسب با سن کودک و نوجوان از سرگرمی گرفته تا اردوها،خلاقیت و نوآوری و در مسیر کشف،پرورش و رشد و توسعه فکری و ذوقی دانش آموز فعالیت دارند.
وی افزود: یکی از دغدغه های ما این است که برای والدین هم برنامه داشته باشیم نه به این معنا که اوقات فراغت آنها را پر کنیم بلکه برنامه ای هدفمند باشد،یعنی برای اولیا در راستای کار فکری و تربیتی دوره های مختلف برگزار کنیم.

گفتگو از نسرین هاشمی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
غمی که برای سینمای ایران پایان ندارد

سعید راد، هنرمندی که غریبانه از میان ما رفت!

۱۴:۴۰  -  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۱۰ ماه سخت برای بازیگرفیلم سینمایی «سفر سنگ»

خبر‌های نگران کننده دختر سعید راد، هنرمند پیشکسوت کشورمان درباره روند درمان پدرش!

۱۳:۱۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳