دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱  |  Monday, 06 February 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۱۷۹
تاریخ انتشار : ۵۸ : ۱۵ - ۲۷ مهر ۱۴۰۱

افروز صفاری فر معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور درخصوص غربالگری کودکان و معاینه چشم قبل از ورود به مدرسه گفت: برنامه سازمان بهزیستی برای غربالگری تقریباً شبیه برنامه آموزش و پرورش است، اما ما این غربالگری را از سن سه سالگی برای کودکان سه تا شش سال آغاز می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هر کودک در این سن، سه بار غربال می‌شود افزود: این غربالگری شامل بیماری تنبلی چشم، بیماری‌های انحصاری چشم و اختلالات آناتومیک در این ناحیه است.

معاینه چشم کودکان ۳ تا ۶ ساله در سازمان بهزیستی

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: در مواقعی که کودکان همکاری لازم را ندارند به وسیله دستگاه غربالگری می‌شوند و بعد از شناسایی مشکل هم به کارشناسان بینایی سنج ارجاع داده خواهندشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه سازمان بهزیستی وضعیت کودکان را تا ۱۰ سالگی و حل مشکل بینایی آن‌ها پیگیری می‌کند گفت: خانواده‌های نیازمندی هم که فرزند آن‌ها دچار مشکل بینایی است شناسایی می‌شوند و کمک هزینه تهیه عینک و یا کمک هزینه حراجی از طرف سازمان بهزیستی پرداخت خواهد شد.

صفاری فر با اشاره به اینکه برنامه غربالگری سازمان در سطح شهر و روستا انجام می‌شود اظهارکرد: برنامه غربالگری در حاشیه شهر‌ها و مناطق محروم و روستا‌ها کاملا رایگان انجام می‌شود و سازمان بهزیستی هزینه آن را تقبل می‌کند و البته این خدمت در مناطق دیگر هم با تعرفه دولتی محاسبه می‌شود.

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از خانواده‌ها تقاضا کرد که برای تضمین سلامتی بینایی کودکان خود و پیشگیری از معلولیت آن‌ها به پایگاه‌های سازمان بهزیستی مراجعه کنند. آدرس این پایگاه‌ها در سایت سازمان بهزیستی وجود دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
بهروز افخمی به خانه رسانه آمد( ویدئو )

آغاز جشنواره ۴۱ بدون دیدن رنگ افتتاحیه !

۱۸:۱۰  -  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
اختصاصی دیباچه| اعتراض تهیه کننده فیلم سینمایی « یادگار جنوب» به نحوه میزبانی جشنواره فیلم فجر!

اگر میزبانی خوبی نشود،قید حضور در کاخ رسانه را می زنم / شنیده های خبرنگار دیباچه : بازیگران چهره « یادگار جنوب » به نشست خبری نمی روند!

۱۳:۰۳  -  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
دبیر جشنواره بین المللی فیلم فجر در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح کرد

امسال شرایط سختی را جهت برگزاری جشنواره فیلم فجر داشتیم / سینمادوستان با ترافیک ویژه‌ای از فیلم‌ها روبرو خواهند بود

۱۱:۲۹  -  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس در گفت‌وگو با دیباچه:

بودجه فرهنگ و هنر در سال 1402 مورد بی‌توجهی قرار گرفته است/ به دنبال اصلاح بودجه فرهنگ و هنر هستیم  

۱۲:۰۸  -  ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار