شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱  |  Saturday, 01 October 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۲۱۳۲
تاریخ انتشار : ۵۵ : ۱۰ - ۲۸ شهريور ۱۴۰۱

«جمشید خیرآبادی»، در گفتگو با خبرنگار دیباچه با اشاره به سطح کیفی مسابقات جهانی کشتی در صربستان اظهار داشت: مسابقات کیفیت خوبی داشت؛ اما سال آینده به مراتب بالاتر خواهد رفت. دوستان فکر این را نیز می‌کردند که سال قبل المپیک با سال بعد المپیک یک دنیا تفاوت دارد. سال آینده از لحاظ کیفیت بسیار بالاست و واقعا وحشتناک خواهد بود.

وی در پاسخ به این که چرا کیفیت بالا خواهد بود گفت: چرا که اولا احتمالا حضور روسیه در مسابقات می‌‍رود و هم این که نفرات برای کسب سهمیه المپیک حاضر می‌شوند که خود به خود سطح مسابقات بالا می‌رود.

رئیس هیئت کشتی کردستان در مورد اصلاح روند کشتی فرنگی گفت: ما باید کمیته آسیب شناسی واقعی تشکیل بدهیم تا ببینیم چرا و به چه دلیل نتیجه نگرفتیم. بدنسازی ما چه مشکلی داشت که در وقت دوم ورزشکاران ما کم ‌آوردند.

وی در پاسخ به این که آیا ما با روند کنونی سال آینده امکان کسب نتیجه خواهیم داشت یا خیر؟ افزود : کسب نتیجه سخت است. چرا که اگر روس‌ها حاضر شوند حداقل یک سوم مدال‌ها را کسب خواهند کرد و از دیگر سو برای حضور در المپیک تلاش کشتی‌گیران سطح پایین کشورهای مختلف هم دو چندان می‌شود. اما مهم‌تر از همه این که تیم‌های ما هیچ زمانی سال‌های قبل از المپیک موفقیتی کسب نکرده‌اند و با این روند امیدی نیست.

خیرآبادی گفت: اما با همه این‌ها ما باید برای سال بعد و المپیک پاریس برنامه ریزی کنیم. اشتباهات کنونی خودمان را اصلاح کرده و کمبودها را جبران کنیم تا امید به نتیجه‌گیری داشته باشیم.

وی در ارتباط با درگیری‌های مداوم و مستمر رئیس فدراسیون کشتی نیز تصریح کرد: در خانواده کشتی کسی ذره‌ای وجدان داشته باشد، نمی‌تواند جدال «علیرضا دبیر» را زیر سوال ببرد. به دلیل این که آقای دبیر به خاطر کشتی همه اعتبار و آبروی خود را در طبق اخلاص گذاشته است. اگر رئیس فدراسیون یک خواسته بسیار کوچک شخصی داشت، می‌توانیم تلاش‌هایش را برای قدرت و ثروت قلمداد کنیم. بنده به جایی هم وصل نیستم که از شخص خاصی دفاع کنم اما باید واقعیت‌ها را گفت.

وی خاطرنشان کرد : عاشقی مثل علیرضا دبیر به حق و برای گرفتن حق کشتی با همه سرساخ شده است. وقتی هشتاد و سه درصد مدال‌های طلای المپیک و جهانی را کشتی کسب کرده باید همان میزان هم بودجه بدهند. پس آقای دبیر که حرف زور یا ناحقی نمی‌زند. شاید یکی از دلایل عدم نتیجه‌گیری فرنگی همین مشکلات باشد.

 

گفتگو از: مجتبی بیگلری

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
«دیباچه» در گزارشی بررسی کرد؛

چرا « یاغی » را اثری فاخر و باورپذیر برای معرفی کُشتی نمی‌دانیم؟

۱۷:۲۵  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱