يکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳  |  Sunday, 26 May 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۲۰۹۷
تاریخ انتشار : ۰۴ : ۱۳ - ۱۰ شهريور ۱۴۰۱

تلویزیون برای آخر هفته ۳۷ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن آماده پخش کرده است که از شبکه های سیما به روی آنتن می برد.

به گزارش دیباچه،فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن هایی که پنجشنبه و جمعه، ۱۰ و ۱۱ شهریور ماه پخش خواهند شد عبارتند از: «شور شیرین»، «سرباز چرین»، «اگر بخوای می تونی»، «حصار ضد خرگوش»، «دایناسوری از اقیانوس ها»، «دلیران تنگستان»، «حادثه»، «خیلی دور خیلی نزدیک»، «مظنون»، «کارتن خواب»، «مردک شکست ناپذیر»، «دیترویت»، «مسیر ایرلندی»، «بری زنبوری»، «بره ناقلا»، «قهرمان»، «قتل در قطار سریع السیر»، «زرد قناری»، «چای سرد»، «لبخند تیم تالر»، «هتل نقاب پوشان»، «سارا کوچولو»، «مادر»، «آنان که آرزوی مرگم را دارند»، «اسپارتاکوس»، «خانه خلوت»، «لبوسکی بزرگ»، «هیچ گاه دیر نیست»، «پاپیون»، «هندوستان آزاد»، «افسانه شاهزاده کاگویا»، «ماشین‌ها ۳»، «هرج و مرج فضایی ۲: میراثی نو»، «۲۰۶۷»، «بانکداران»، «جای امن» و «رادیو».

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «شور شیرین» به کارگردانی جواد اردکانی پنج‌شنبه، ۱۰ شهریور ماه ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم «شور شیرین» در مورد یک افسر جوان درجه داری است به اسم پوریا که در پایگاه نظامی شهر سقز خدمت می کند و تصمیم دارد با یک دختر که پرستار و اهل شیراز است و برای خدمت رسانی به منطقه پر التهاب سقز آمده ازدواج کند. برای این موضوع خانواده پوریا تصمیم می گیرند که به سقز کردستان بروند و مراسم عقد برگزار کنند. ولی وقتی به نزدیکی های سقز می رسند خانواده پوریا به دست نیروهای ضد انقلاب دموکرات در کردستان اسیر می شوند و ...

بازگشت رضا رویگری به تلویزیون

رضا رویگری، علی کشوری، منوچهر امیریانو، احمد نجفی، حمیدرضا عمارلو، مجتبی ودودی و علی کشوری در فیلم سینمایی «شور شیرین» بازی کرده اند.

فیلم سینمایی جدید «سرباز چرین» به کارگردانی دیمیتری کولتسف جمعه، ۱۱ شهریور ماه ساعت ۱۶ پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی آیتال استپانوف، الکساندر کازانتسف و دیمیتری کولتسف آمده است: «در جنگ جهانی یکی از جبهه های شوروی با کمترین امکانات موفق می شود مقابل سربازان نازی مقاومت کرده آنها را از سرزمینشان بیرون کند. در این نبرد؛ شوروی با ارسال پشتیبانی و مهمات موافقت نمی کند و چند تن سرباز یک تنه مقابل توپ و تانک دشمن مقاومت می کنند و ...»

شبکه دو سیما

انیمیشن سینمایی «اگر بخوای می تونی» به کارگردانی الیوت بور پنج‌شنبه ساعت ‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: در سرزمین آرزوها لوکوموتیوهای زیادی هستند که رویاهای بچه ها را با خود به سرزمین واقعی می برند. یکی از قطارهای رویا بر به اسم راستی در زمانی که به سرزمین واقعی می رود در پارکی به خاطر خستگی خوابش می برد، در همین حین پسر بچه ای به اسم ریچارد وارد یکی از کابین های قطار می شود. راستی بدون آن که خبر داشته باشد به همراه ریچارد وارد سرزمین رویاها می شود و ...

فیلم سینمایی «حصار ضد خرگوش» به کارگردانی فلیپ نویس جمعه ساعت ۱۵ دقیقه بامداد پخش می‌شود.

این فیلم با بازی اورلین سامپی، نیاناساسفوری، کنتربرانا، جیسون کلارک و دیوید گالپیلیل؛ درباره مهاجران سفیدپوست است که در استرالیا پس از به دست گرفتن قدرت سیاسی از یک طرف با کشیدن حصار در استرالیای غربی، دو قسمت از خاک این سرزمین را جدا می کنند. از سوی دیگر با جداکردن کودکان دورگه از خانواده هایشان، سعی در نابودی سیاهپوستان بومی دارند. سه دختر به نام‌های ماری، گریس و دیزی که ...

فیلم سینمایی «دایناسوری از اقیانوس ها» به کارگردانی تتسو امازاوا جمعه ساعت ۸ پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: «پسری به نام سوزوکی موجود عجیبی شبیه یک لاک‌پشتِ بدون لاک در کنار ساحل پیدا می‌کند. او و پدرش که در ساحلی نزدیک مرز فیجی زندگی می‌کنند، متوجه می‌شوند که این موجود کوچک بچه یک دایناسور است. با اینکه سوزوکی و پدرش تلاش می‌کنند تا بچه دایناسور را از نظر توریست‌ها و خبرنگاران پنهان کنند، اما سرانجام آنها از وجود او خبردار می‌شوند و سعی می‌کنند او را تصاحب کنند و ...»

فیلم سینمایی «دلیران تنگستان» به کارگردانی همایون شهنواز جمعه ساعت ۱۷ و ۵۵ دقیقه پخش خواهد شد.

این فیلم دو برهه زمانی را به تصویر می کشد. در برهه زمانی اول که در زمان ناصرالدین شاه قاجار اتفاق افتاده، انگلستان به بهانه محاصره هرات، به جنوب ایران حمله می‌کند. احمد تنگستانی به همراه ۳۰۰ نفر دلاور، در قلعه‌ای ویران، به دفاع از ایران می‌پردازند. دو انگلیسی به دست مردم کشته می شوند و دولت انگلیس به خونخواهی آنان، از آب و خشکی به مردم جنوب حمله می‌کند. در برهه زمانی دوم که شصت سال بعد را به تصویر می کشد، دوره جنگ جهانی اول (دوره احمدشاه قاجار) را به تصویر می کشد که ...

محمود جوهری، منوچهر فرید، زنده یاد نعمت الله گرجی، زنده یاد اسماعیل داورفر و مستانه جزایری در فیلم سینمایی «دلیران تنگستان» بازی کرده اند.

فیلم سینمایی «حادثه» به کارگردانی منصور تهرانی جمعه ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «همسر احمد ضیایی، دبیر تاریخ در تصادف با اتومبیل دو آمریکایی به نام های اردوارد و پل به شدت زخمی می شود. قانون کاپیتولاسیون مانع از دستگیری و محاکمه آنها است. احمد علیه دو آمریکایی شکایت می کند، اما به جایی نمی رسد در این میان همسرش فوت می کند. احمد پس از فوت همسرش در کلاس درس بر ضد مصونیت سیاسی و اجتمایی آمریکایی ها سخن می گوید و با طرح نقشه ای، اردوارد را از پا درمی آورد اما ...»

اکبر زنجانپور، حسین عمرانی کاوه، صوری ظفر، محسن قبادی فرد، بهروز افراشته و زنده یاد نعمت اله گرجی در فیلم سینمایی «حادثه» هنرنمایی کرده اند.

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «خیلی دور خیلی نزدیک» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی امروز ساعت ۱۰ صبح از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: «دکتر عالم جراح مغز و اعصاب است وی به‌صورت اتفاقی متوجه می‌شود پسرش تومور مغزی دارد او می‌خواهد پسر خود را ببیند ولی پسر با همکلاسی‌هایش برای دیدن ستاره‌ها به کویر رفته او نیز به‌دنبال پسر رفته و در راه حقایقی از زندگی مردم و اتکا به خدا در زندگی برایش روشن می‌شود. در نهایت به دام توفان شن کویر می‌افتد...»

مسعود رایگان، الهام حمیدی و افشین هاشمی در فیلم سینمایی «خیلی دور خیلی نزدیک» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «مظنون» به کارگردانی پیتر یاتس پنج‌شنبه ساعت ۱۶ پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی دنیس کواید، لیام نیسون و جو مانتگنا خواهیم دید: قاضی لئول خودکشی کرده و تایپیست وی خانم الیزابت که در وزارت دادگستری کار می کند به قتل می رسد. اندرسون همسایه کر و لال او متهم به قتل می شود. رایلی وکیل اندرسون به کمک ادی یکی از اعضای هیأت منصفه می فهمد الیزابت در پرونده های ۱۹۶۸ به اسنادی دست پیدا کرده بود که تقلب های میتو، قاضی دادگاه اندرسون و قاضی لئول را رسوا خواهد کرد و ...

فیلم تلویزیونی «کارتن خواب» به کارگردانی مجید توکلی جمعه ساعت ۱۰ به روی آنتن می‌رود.

در این فیلم خواهیم دید: «ناصر پلیس امنیت اقتصادی است که خودش را کارتن خواب جازده تا در میان کارتن خواب ها باشد او پرونده ای در دست دارد که نشان می دهد عده ای از کارتن خواب ها برای پیش بردن مقاصدشان سواستفاده کرده اند و ناصر می خواهد به آن پی ببرد. او متوجه می شود که شخصی به نام پیام صدرلو و محسن ابک برای پولشویی از مدارک این کارتن خواب ها استفاده کرده اند و وام گرفته اند و ...»

توماج دانش بهزادی، میثاق زارع، مجید رحمتی، سمیه مهری و آذین رئوف در فیلم تلویزیونی «کارتن خواب» بازی کرده اند.

فیلم سینمایی جدید «مردک شکست ناپذیر» به کارگردانی لیو گوکینگ جمعه ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی یی لانگ، رین لائو و شی سانرو خواهید دید: «فنگ شن با مشقات فراوان موفق می شود مرحله مردان آهنین مدرسه کونگ فو مدرسه شائولین را پشت سر بگذارد. او به ایالت سانگ جیانگ محل تولد خود باز می گردد اما متوجه می شود فرماندا شهر لرد اردر به دنبال کتاب ممنوعه و اعضای گروه نقره ای است. بنابراین تمام اساتید کونگ فو را از سر راه بر می دارد تا مخالفی نداشته باشد. فنگ شن با پیشکار او لو فان در گیر می شود و ...»

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «دیترویت» به کارگردانی کاترین بیگلو امشب ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

این فیلم با بازی بنت دیدی، میسون آلبان، کریس چالک خواهیم دید: در سال ۱۹۶۷ شورش و ناآرامی رفته رفته شهر دیترویت را فرا می گیرد. دو روز بعد گزارش تیراندازی در سطح شهر، پلیس شهر دیترویت، پلیس شهر میشیگان و گارد ملی ارتش میشیگان را به جست وجو در سراسر دیترویت وا می‌دارد. آنها در اطراف متل الجریس مشغول جست وجو هستند. چند پلیس وارد متل شده و به زور می‌خواهند مهمانان هتل را وادار به اعتراف کنند که ...

فیلم سینمایی «مسیر ایرلندی» به کارگردانی کن لوچ جمعه ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی مارک ووماک، آندره لویی و جاتن بیشاپ آمده است: «فرگوس که قبلا برای یک شرکت امنیتی انگلیسی در عراق کار می کرده از مرگ عزیزترین دوست و همکارش فرانکی خبردار می شود ولی شواهدی او را به شک می اندازد. فرانکی پیش از مرگش موبایل یک عراقی را برای فرگوس می فرستد که حاوی فیلمی از صحنه تیراندازی ماموران امنیتی به یک تاکسی و قتل زن و بچه داخل تاکسی است و ...»

شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی «بری زنبوری» به کارگردانی استیون هیکنر و سیمون جی. اسمیت پنج‌شنبه ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

داستان با بازی جری سن فیلد، رنی زلوگر و متیو برود ریک؛ درباره بری زنبوری است که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده ولی خسته و ناامید است و فکر می کند که وقتش به بطالت می گذرد. از صبح تاشب بیرون کندو مشغول جمع کردن عسل است. زندگی بری توسط یک گلفروش که او را با خود به گلفروشی می برد تغییر می کند و ...

انیمیشن سینمایی «بره ناقلا» به کارگردانی مارک بورتون و ریچارد استارزاک جمعه ساعت ۹ پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: وقتی که بره ناقلا تصمیم می گیرد تا یک روز به خود استراحت دهد و کمی خوش بگذراند، هیجانی بیشتر از آن چه که فکرش را می کرده است نصیبش می شود! همه آن ها به شهر بزرگی وارد شوند و همه چیز به هم می ریزد و ...

فیلم سینمایی جدید «قهرمان» به کارگردانی لئوناردو داگوستینی جمعه ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی آندره آ کارپنزانو، آنیتا کاپریولی، ماسیمو پوپلیتزیو و استفانو آکورسی خواهیم دید: «کریستین فررو یک فوتبالیست مهاجم است که باشگاه به وجودش اهمیت زیادی می دهد آنها از بعضی از رفتارهای ناهنجار کریستین ناراحت هستند و می خواهند او دیپلم بگیرد و یک معلم به نام والریو را برایش استخدام می کنند. ابتدا کریستین و والریو نمی توانند با هم کنار بیایند ولی به مرور دوستان خوبی برای یکدیگر می شوند والریو درس های زندگی هم به کریستین می دهد تا این که باشگاه قصد فروش کریستین را می کند و به او می گویند که ...»

شبکه نمایش

فیلم سینمایی «قتل در قطار سریع السیر» به کارگردانی سیدنی لومت پنج شنبه ساعت یک بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی آلبرت فینی، لورن باکال، اینگرید برگمن و ژاکلین بیست آمده است: «کارآگاه پوآرو در مورد قتل سرمایه داری تحقیق می کند که در قطار و به وسیله خنجری به قتل رسیده است، در حالی که آن قطار به علت طوفان در کوه های صربستان متوقف شده است ...»

فیلم سینمایی «زرد قناری» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد امروز ساعت ۱۱ پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «کفاش جوانی به‌نام نصرالله مددی که در شهر کوچکی زندگی می‌کند سهم خود را در کفاشی می‌فروشد تا قطعه زمینی بخرد و روی آن به زراعت مشغول شود. زمینی را که او قول نامه می‌کند صاحبش در تهران با سند جعلی به فرد دیگری فروخته است. نصرالله موقعی متوجه می‌شود که ...»

در فیلم سینمایی «زرد قناری» مهدی هاشمی، گلاب آدینه و منوچهر حامدی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «چای سرد» به کارگردانی عمار خطی امروز ساعت ۱۳ پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره پویا و شهرزاد زن و شوهر جوانی است که همه اهالی ساختمان نسبت به آن ها و خوشبختی شان غبطه می خورند، ولی آنها جدیدا دچار دلزدگی از زندگیشان شده اند و می خواهند از هم جدا شوند ولی قاضی وقت رسیدگی را به سه ماه بعد موکول و آنها را ملزم به رفتن نزد مشاور خانواده می کند. این در حالی است که خود پویا مشاور خانواده است و از این موضوع بسیار ناراحت می شود. آنها تصمیم می گیرند که ...

مهران رنجبر، ستایش رجایی نیا، طوفان مهردادیان، بیوک میرزایی و مینا نوروزی در فیلم تلویزیونی «چای سرد» بازی کرده اند.

فیلم سینمایی «لبخند تیم تالر» به کارگردانی آندریاس درِسِن پنج شنبه ساعت ۱۵ پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی آروِد فرِیز، جاستوتس وُن دونانی و اکسِل پرال خواهیم دید: تیم تالر پسر بچه ای است که همیشه می خندد تا این که فردی ثروتمند و بدجنس به نام بارون او را در محل مسابقه سوارکاری می بیند و متوجه خنده او می شود. تیم دوست دارد که در مسابقات شرط بندی بر روی اسب ها برنده شود ولی موفقیتی ندارد. بارون با دیدن این دغدغه، به تیم پیشنهاد می دهد که ...

فیلم سینمایی «هتل نقاب پوشان» به کارگردانی ماساوکی سوزوکی پنجشنبه ساعت ۱۷ پخش می‌شود.

این فیلم با بازی فامیو کوهیناتا، ماسامی ناگاساوا، تاکویا کیمورا و ژن کاجیهارا؛ درباره‌ سه پرونده قتل است که در توکیو اتفاق می افتد و شماره هایی در صحنه های قتل باقی مانده است. احتمالاً شماره ها اشاره به محل وقوع قتل بعدی دارد. کارآگاه کوسوکه نیتا روی این پرونده کار می کند. او معتقد است که قتل بعدی در هتل کوروتشیا توکیو رخ خواهد داد ...

فیلم سینمایی «سارا کوچولو» به کارگردانی آلفونسو کوارون پنجشنبه ساعت ۱۹ پخش می‌شود.

این فیلم با بازی لیزل متیوس، الینور برون و راستی شویمر؛ در مورد دختری به‌نام سارا است که پدرش کاپیتان کشتی است و اکنون با شروع شدن جنگ مجبور است تا سارا را به مدرسه شبانه‌روزی برده تا در نبود پدر به تحصیل خود ادامه دهد. چند وقتی از رفتن سارا به مدرسه می‌گذرد و او با بچه ها کاملاً ُاخت شده و ...

فیلم سینمایی «مادر» به کارگردانی زنده یاد علی حاتمی امشب ساعت ۲۱ پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «مادری پیر که در سرای سالمندان زندگی می‌کند به خانه برمی‌گردد تا روزهای پایانی عمرش را در خانه‌اش و کنار فرزندانش که هر کدام گوشه‌ای به زندگی خود مشغولند بگذراند. گرمی حضور مادر در خانه، فرزندان را به دور هم جمع می کند. فرزندانی که هر کدام با شرایط و مشکلاتی خاص به خانه مادری خود آمده اند تا آخرین روزهای زندگی مادر را کنارش باشند.»

زنده یاد رقیه چهره آزاد، زنده یاد محمدعلی کشاورز، جمشید هاشم پور، امین تارخ، اکبر عبدی، حمید جبلی و فریماه فرجامی در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.

فیلم سینمایی «آنان که آرزوی مرگم را دارند» به کارگردانی تیلور شریدان امشب ساعت ۲۳ پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی آنجلینا جولی، فین لیتل، جان برنتال و نیکلاس هولت خواهیم دید: «هانا یک آتشنشان است او در آتش سوزی جنگل نتوانسته جان سه پسر بچه نوجوان را نجات دهد و مدام عذاب وجدان دارد و در کارش اشتباهاتی می کند که او را به برج مراقبت منتقل می کنند. اوون یک حسابدار است که متوجه فساد مالی دستگاهی قضایی شده است و عده ای می خواهند او را بکشند او با پسرش کانر فرار می کند و ‌..»

فیلم سینمایی «اسپارتاکوس» به کارگردانی استنلی کوبریک جمعه ساعت یک بامداد پخش می‌شود.
داستان این فیلم با بازی کرک داگلاس، لارنس اولیویه، ژان سیمونز و چارلز لاتون؛ درباره‌ برده‌ای به نام اسپارتاکوس است که از ظلم و ستم اربابان و امپراطوری روم به ستوه آمده است. او به زودی با گروهی از گلادیاتورها فرار می‌کند و خیلی زود هدایت ارتشی از برده‌ها را بر علیه امپراطوری روم فرماندهی می‌کند تا ظلم و ستم را از بین ببرد اما ...

فیلم سینمایی «خانه خلوت» به کارگردانی مهدی صباغ زاده جمعه ساعت ۱۳ پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «ایرجلال الدین مردی میانسال است که در گذشته پاورقی نویس مطبوعات بوده، او در حال حاضر هر چه می نویسد از طرف مطبوعات رد می شود. چون آنها اعتقاد دارند داستان های او دیگر جذاب نیست. امیر جلال برای زندگی به این کار نیاز دارد اما هر چه می زند به در بسته می خورد. او به همراه همسر و خواهر زاده همسرش در خانه بزرگ پدری امیر جلال زندگی می کنند و ...»

زنده یاد عزت الله انتظامی، زنده یاد نیکو خردمند و فاطمه گودرزی در این فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «لبوسکی بزرگ» به کارگردانی ایتن کوئن و جوئل کوئن جمعه ساعت ۱۵ پخش می‌شود.

این فیلم با بازی جف بریجز، جان گودمن، جان تورتورو و جولیان مور؛ درباره جف لبوفسکی است که با یک میلیونرِ هم‌نامِ خود اشتباه گرفته ‌می‌شود، به دنبالِ این است تا زندگیِ تباه خود را سامان دهد، پس از دوستانش در باشگاه بولینگ می‌خواهد تا او را برای رسیدن به این مقصود یاری کنند که ...

فیلم سینمایی «هیچ گاه دیر نیست» به کارگردانی مارک لمپ رل جمعه ساعت ۱۹ پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی جیمز کروم ول، جکی وی ور و دنیس واترمن خواهیم دید: «گروهی از پیرمردها که ساکن خانه سالمندان لینوود هستند دست به دست هم می دهند تا از آن جا فرار کنند و رویاهایشان را قبل از آن که خیلی دیر شود محقق کنند. جکی پس از ۵۰ سال برای دیدن نورما زن مورد علاقه اش که قبلا در جنگ با او آشنا شده، داوطلبانه به خانه سالمندان لینوود می رود، اما در می یابد که او برای انجام یک سری معالجات به خانه سالمندان دیگری منتقل شده است. جکی قصد دارد از آنجا خارج شود که ...»

فیلم سینمایی «پاپیون» به کارگردانی فرانکلین جی. شافنر جمعه ساعت ۲۱ پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی استیو مک‌کوئین و داستین هافمن آمده است: «هنری با نام مستعار پاپیون به اتهام قتل در دادگاهی در فرانسه محاکمه شده و برای گذراندن دوران محکومیت باید به گویان فرانسه برود ولی خود او منکر هرگونه دخالت در قتل است. در طول مسیر وی با لوئیس دگا متهم به جعل اسناد آشنا می‌شود که مقدار زیادی پول را با خود حمل می‌کند. دگا ناچار می‌شود پیشنهاد پاپیون مبنی بر مراقبت از وی را بپذیرد و در مقابل هزینه فرار او را متقبل شود که ...»

فیلم سینمایی «هندوستان آزاد» به کارگردانی ویجی کریشنا آچاریا جمعه ساعت ۲۳ پخش می‌شود.

این فیلم با بازی آمیتاب باچان، عامر خان، کاترینا کایف، فاطمه ثنا شیخ، لوید اوون، محمد زیشان ایوب، رونیت روی و سوپریا پاتاک؛ درباره دختری به اسم ظفیرا است که در دوران کودکی پدر و مادر خود را توسط فرد انگلیسی به نام کلایو از دست می‌دهد. در آن لحظه خدابخش او را نجات می‌دهد، بعد یازده سال خدابخش و ظفیرا با تیم خود انگلیسی‌ها را غارت می‌کنند و ...

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «افسانه شاهزاده کاگویا» به کارگردانی ایسائو تاکاهاتا پنج‌شنبه ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: روزی پیرمردی بامبوشکن، یک بامبوی درخشان می یابد که در ساقه آن دخترکی پدیدار می شود. بامبوشکن او را نزد همسرش برده و تصمیم می گیرند که دخترک را بزرگ کنند...

انیمیشن سینمایی «ماشین‌ها ۳» به کارگردانی برایان فی جمعه ساعت ۱۴ پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: «مک کوئین رعدآسا عنوان قهرمانی خود را در خطر می‌بیند، چرا که به تازگی ماشین‌های نسل جدیدی وارد بورس قهرمانی شده‌اند. رقیبان سرسختی چون بریچ یاردلی، بابی سویفت و جکسون استورم و این زنگ خطری است که او خود را بیش از پیش آماده رقابت کند. مک‌کوئین که قصد دارد به همه ثابت کند هنوز هم بهترین ماشین مسابقه در جهان است، در این راه از مارلین کمک می‌گیرد ...»

شبکه امید

انیمیشن سینمایی جدید «هرج و مرج فضایی ۲: میراثی نو» به کارگردانی مالکوم دی. لی پنج‌شنبه ساعت ۱۷ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: «پسر لبرون جیمز بسکتبالیست مشهور امریکایی علاقه ای به حرفه پدرش ندارد و اکثر وقت خود را به بازی های رایانه ای می گذارند. همین موضوع باعث می شود تا خانواده اش نگران شوند. پسرجیمز به یک باره وارد دنیای مجازی می شود و جیمز مجبور است برای نجات او وارد دنیای دیجیتال شود. جیمز متوجه می شود که یک هوش مصنوعی سرکش، پسرش را گروگان گرفته است. او مجبور است برای نجات پسرش، در یک مسابقه بسکتبال با باگس بانی بازی کند و ...»

فیلم سینمایی «۲۰۶۷» به کارگردانی سث لارنی جمعه ساعت ۱۷ پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی کدی اسمیت، مک فی، رایان کوانتن، سانا امین شیخ، دبورا میلمن، ارن گلنان و فین لیتل؛ داستان مردی است که به سبب شغلش با گروهی دانشمند و پژوهشگر آشنا شده و به دعوت و درخواست آنها در آینده سفر می کند تا دنیا را نجات و...

شبکه افق

فیلم سینمایی جدید «بانکداران» به کارگردانی مارسین زیبنسکی جمعه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی آنتونی کرولیکوفسکی، کاتارزینا زاوادزکا و ماگدالنا لامپارسکا خواهید دید: روسای بانکی در لهستان قبل از بحران مالی سال ۲۰۰۸ با مشاوره گرفتن و همکاری با آمریکایی ها شروع به وام دادن به مردم لهستان با سود به ظاهر کم می کند اما فقط با فرانک سوئیس و کسی که وام می گیرد موظف است اقساط را به فرانک پرداخت کند. در این میان همانند سایر مردم که شروع به گرفتن وام می کنند، زوجی که ...

فیلم تلویزیونی «جای امن» به کارگردانی مجتبی راعی جمعه ساعت ۱۸ پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان آمده است: «سعید برای فیلمبرداری از تظاهرات هفده شهریور ماه ۱۳۵۷ به میدان ژاله می رود. همسرش فاطمه با یکی از بستگانش به نام مریم در تظاهرات شرکت دارند. پس از درگیری و تیراندازی، سعید زخمی می شود و دوربینش را به فاطمه می سپارد. ثابت پور، مأمور ساواک، که شاهد ماجراست، برای به دست آوردن دوربین فاطمه را تعقیب می کند، اما فاطمه به خانه ای پناه می برد و دوربین را در آنجا امانت می گذارد. به ثابت پور دستور داده می شود که ...»

محمود پاک نیت، سودابه آقاجانیان، فرانک اراسته جو و زنده یاد حسن جوهرچی در فیلم سینمایی «جای امن» بازی کرده‌اند.

شبکه سلامت (با رابط ناشنوا)

به گزارش ایسنا، فیلم سینمایی «رادیو» به کارگردانی مایکل تالین جمعه ساعت ۱۱ با رابط ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی اد هریس، کوبا گودینگ جونیور، دبرا وینگر و سارا درو آمده است: «مربی یک تیم فوتبال دبیرستانی به نام هارولد با پسری به نام رادیو آشنا می‌شود که دارای مشکلات روحی و روانی است. هارولد او را زیر پر و بال خودش می‌گیرد اما ...»

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با فیروز ویسانلو، نوازنده برجسته گیتار

ارکستر "نوای آفتاب" به صورت بی کلام و در بستر اجرای موسیقی فیلم  به روی استیج می‌رود

۱۷:۲۹  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

همزمان با برگزاری شصت و دومین سال جایزه البرز، از ۶۲ دانشمند و فناور و طلبه تقدیر می‌شود

۱۶:۱۷  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با ماشاالله وَروایی، بازیگر نقش عمو کاووس در سریال " نون خ "

بسته نشدن تولیدات متعلق به اقوام ایرانی همت مسئولان رسانه ملی را می‌طلبد

۱۷:۰۱  -  ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با حجت‌الاسلام "شهاب مرادی "

رئیس جمهور با شهادتش در تاریخ ماندگار شد / باید مطمئن بود که این انقلاب، نظام و ملت نگهبان دارد

۱۷:۳۴  -  ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
انالله و اناالیه راجعون

رئیس‌جمهور کشورمان به همراه هیأت همراه به مقام رفیع شهادت نائل شدند

۰۸:۲۵  -  ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
گفت و گو دیباچه با کارگردان نمایشنامه خوانی "گرگ می‌آد می‌بردت"

"گرگ می‌آد می‌بردت" به تقویت مهارت و اعتماد به نفس کودکان کمک می‌کند!

۱۱:۴۳  -  ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
تهیه کننده برنامه رادیویی " استودیو هشت" به دیباچه گفت

سعی کردیم در ماجرای لغو کنسرت امید حاجیلی، مشکل را رفع کنیم

۱۷:۱۴  -  ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
گفت و گو اختصاصی دیباچه با انسیه خزعلی، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده

وظیفه داریم تا از اصالت و هویت حقیقی و فطری خانواده حفاظت کنیم / حمایت دولت از هرگونه طرح آموزشی و تأسیس مرکزهایی که بتواند خانواده را ساماندهی کند

۱۲:۳۰  -  ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳