پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱  |  Thursday, 08 December 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۲۰۰۰
تاریخ انتشار : ۳۴ : ۱۱ - ۳۰ تير ۱۴۰۱
نماینده وزن ۱۰۰ کیلو گرم جودو ایران در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

تیم ملی جودوی کشورمان پس از پشت سرگذاشتن سه سال تعلیق، قرار است با ترکیب ۱۴ ورزشکار در بخش مردان و زنان در بازی‌های کشور‌های اسلامی که مرداد ماه سال جاری به میزبانی شهر قونیه تکیه برگزار می‌شود،شرکت کند.
حمیدرضا ملک زاده، نماینده وزن ۱۰۰ کیلو گرم ایران در این رقابت‌ها درخصوص آخرین شرایط اردو‌های تیم ملی برای حضور پر قدرت در مسابقات به خبرنگار ورزشی «دیباچه» گفت: همانطور که در جریان هستیید جودوی ایران به دلیل مسائلی که سه سال پیش رخ داد تا به همین چند مدت اخیر از حضور در مسابقات محروم بود، ولی خوشبختانه پیگیری‌های فدراسیون باعث شد اسفند ماه سال ۱۴۰۰ بتوانیم یک اردوی مشترک با تیم ملی عراق در کربلا داشته باشیم و بعد از آن به صورت مستمر در تهران اردو‌های تیم ملی پیگیری شد و در حال حاضر نیز روند آماده سازی تیم برای حضور پر قدرت در مسابقات درحال طی شدن است.

جودو ایران با وجود تعلیق دچارافت نشده است / منتقدین در حق فدراسیون بی انصافی می‌کنند!
وی با اشاره به اردوی مشترک با تیم عراق توضیح داد: آن زمان برخی از دوستان معتقد بودند که سطح جودی ایران فراتر از اینهاست که بخواهد با تیم عراق اردوی مشترک داشته باشد. شاید حرفشان اشتباه هم نباشد، اما واقعیت این است که ما سه سال از مسابقات و حتی انجام یک تمرین مشترک با کشور خارجی محروم بودیم اینکه بخواهیم بعد از سه سال مستقیم برای مثال با تیم ملی ژاپن یا روسیه اردو برگزار کنیم قطعا آن بازدهی که به دنبال آن بودیم را به دست نمی‌آوردیم.
نماینده وزن ۱۰۰ کیلو گرم جودو ایران در ادامه افزود: بعد از عراق عازم تورنمنت روسیه شدیم، مسابقاتی که بهترین‌های جهان آنجا حضور داشتند. خوشبختانه عملکرد خوبی را به نمایش گذاشتیم. به اعتقاد من و با توجه به این چند ماهی که دو سفر برون مرزی اعزام شدیم و در حال حاضر نیز تمرینات برقرار است ،جودوی ایران با وجود تعلیق دچار افت شدیدی نشده است.
ملک زاده با یادآوری اینکه سطح فنی بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی بالاست، اظهار داشت: با توجه به اسامی کشور‌های اعلام شده پر واضح است که کار دشواری در بازی‌ها خواهیم داشت. الجزایر، ازبکستان، تونس، ترکیه و قزاقستان از جمله کشور‌های قوی حاضر در این مسابقات هستند؛ البته در این مدت به خوبی همه تیم‌ها را آنالیز کردیم، ولی چون بازی‌های آسیایی هانگژو نیر به تعویق افتاد قطعا همه این تیم‌ها با بهترین توان خود در مسابقات شرکت خواهند کرد. امیدوارم بعد از سه سال همه نمایندگان جودو ایران بتوانند با دست پر از این رویداد به کشور بازگردند.
عضو تیم ملی جودو در پایان خاطر نشان کرد: حس خوبی است که بعد از سه سال قرار است در یک رویداد بین المللی شرکت کنیم. تمام تمرکز ما فعلا همین بازیهاست. برای مهم است همه دوستان و هم تیمی هایم در این بازی‌ها خوش بدرخشتند امیدوارم این هدف و آرزو هم محقق شود تا بتوانیم بعد از این سه سال دل مردم کشورمان را شاد کنیم. در این سه سال شاید از مسابقات دور بودیم، ولی بی انصافی است بگوییم فدراسیون به ما توجه نداشت ما هر زمان مراجعه کردیم فدراسیون به امور ما رسیدگی کرد امیدوارم پاسخ این اعتماد را هم به خوبی بدهیم.
انتهای پیام//

گفت و گو از:  فریبا جلیل خانی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
پیمان مدنی، نوازنده پیانو در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

پیانو مانند اتوبان شش بانده برای ورود به جهان موسیقی است

۱۰:۰۵  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک

حدود ۶۰ هزار نفر در سال در کلاس اول ابتدایی مردود می‌شوند!

۱۱:۱۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۱
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با دیباچه؛

وجود ۴ هزار پروژه نیمه کاره/ امیدواریم به نفع مردم، در حوزه خودرو اتفاقات خوبی بیافتد

۱۱:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۱
مدیرعامل بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با دیباچه:

چالش اصلی کتاب در کشور قیمت کاغذ است/ ویترین کتاب‌فروشی‌ها باید بر اساس علاقه مردم باشد

۱۱:۳۱  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۱
حسرتی که ۴ سال دیگر به تعویق افتاد

۸ آذر تلخ برای تیم ملی ایران

۰۹:۴۹  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۱
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه خبر داد

تقویت حضور بخش‌های خصوصی و مردمی در هفته کتاب/ طرح سامانه کتابفروشان راه اندازی می‌شود

۱۰:۰۹  -  ۲۸ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در گفتگو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

هر زمانی که بتوانیم جذب مالی داشته باشیم، می‌توانیم بسیاری از فعالیت‌ها را آغاز کنیم / ما جذب نیرو نداریم بلکه فعالیت‌ها به صورت داوطلبانه است

۱۶:۳۶  -  ۲۵ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با دیباچه خبر داد:

افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان در اواخر آبان

۱۷:۰۶  -  ۲۳ آبان ۱۴۰۱