سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 16 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۹۸۷
تاریخ انتشار : ۰۸ : ۱۶ - ۲۵ تير ۱۴۰۱

« محمدمهدی اسماعیلی » وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از مجموعه تئاتر شهر این مجموعه را شناسنامه فرهنگی و هنری شهر تهران معرفی کرد و از تلاش برای ساماندهی همه جانبه مجموعه هنری- تاریخی تئاتر شهر خبر داد.

به گزارش دیباچه،محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته (جمعه 24 تیر) در بازدید از بخش‌های مختلف مجموعه تئاتر شهر گفت : «مجموعه تئاتر شهر یک موقعیت کم نظیر است. شهر تهران به عنوان پایتخت ایران اسلامی با این نمادهای فرهنگی و هنری‌اش شناخته می‌شود. مجموعه تئاتر شهر، تالار وحدت، برج آزادی ودیگر مجموعه‌ها، شناسنامه‌های فرهنگی و هنری شهر هستند که نگهداری و ارتقا آن‌ها رویکرد اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید است.»

ساماندهی همه جانبه مجموعه هنری _ تاریخی تئاتر شهر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با تاکید بر حفظ حریم مجموعه تئاتر شهر افزود: «نکته اول درباره مجموعه تئاتر شهر بحث محدوده و حفظ حریم آن است که با همکاری شهرداری تهران این موضوع را دنبال خواهیم کرد.»
وی ادامه داد: «نکته دوم بحث بازسازی داخلی است که باید با تمرکز روی بخش عمرانی خودمان و تحت نظارت معاونت هنری انجام شود.»
رئیس شورای هنر درباره تخصیص اعتبار برای بازسازی مجموعه تئاتر شهر افزود:«برآورد دقیق بودجه برای بازسازی انجام شود. ما سعی می‌کنیم تا با طرح مساله در دولت، خارج از بودجه‌های وزارتخانه، بودجه‌ای متمرکز به منظور ارتقا مجموعه اختصاص دهیم.»
اسماعیلی در حاشیه این بازدید به تلاش برای ساماندهی همه جانبه مجموعه هنری- تاریخی  تئاتر شهر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در آستانه پنجاهمین سالگرد تاسیس تئاتر شهر، تصمیمات اساسی برای بازسازی و تعمیرات اساسی  این مجموعه ثبت شده در فهرست میراث ملی گرفته شده است. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدام به تعمیرات مجموعه تئاتر شهر قبل از پایان ماه ذی‌الحجه و آغاز محرم و صفر افزود: «هماهنگی‌های لازم برای بازسازی و تعمیرات داخل مجموعه با افراد متخصص انجام شود تا مجموعه آسیب نبیند و نتیجه کاری فاخر و ارزشمند باشد.»

ساماندهی همه جانبه مجموعه هنری _ تاریخی تئاتر شهر
محمود سالاری معاون امورهنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی، مجید زین‌العابدین مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، محمدحسین ایمانی خوشخو مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور سیاستگذاری‌های کلان و توسعه فعالیت‌های فناورانه فرهنگی و هنری، محمدرضا برکت مدیر دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمد جواد طاهری رییس مجموعه تئاتر شهر در این بازدید، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کردند.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱