دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱  |  Monday, 30 January 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۱۹۸۱
تاریخ انتشار : ۲۸ : ۱۲ - ۲۳ تير ۱۴۰۱
صدرالدین کاظمی کارشناس کشتی در گفت و گو با «دیباچه» مطرح کرد

صدر الدین کاظمی گفت: بهترین‌ها، آماده‌ترین‌ها، بروزترین ها و مطلوب‌ترین‌ها عضو تیم‌ملی ما در صربستان خواهند بود. پیش‌بینی شخصی من این است که با توجه به غیبت روس‌ها در هر دو رشته آزاد و  فرنگی قهرمان جهان شویم.

«صدرالدین کاظمی» کارشناس کشتی با اشاره به نحوه برگزاری انتخابی تیم‌ملی برای حضور در مسابقات جهانی صربستان، به خبرنگار دیباچه گفت: مسابقات انتخابی با فرایندی که فدراسیون کشتی صلاح بداند، برگزار می‌شود. این فرایند هر سال احتمال تفاوت و تغییر نسبت‌ به سال گذشته را دارد. همان‌ طور که در ۷۰ سال گذشته هر سال یک فرایند تعریف‌ شده و طبق آن انتخابی برگزار شده‌ است. این‌ها بر اساس سلیقه و نظر مسئولین فدراسیون کشتی است که این نوع انتخابی را تشخیص دادند و با کیفیت بالا برگزار شد. البته تورنمنت تونس مرحله آخر انتخابی تیم‌ملی است که شنبه و یکشنبه پیش رو برگزار خواهد شد، تا ترکیب نهایی تیم برای مسابقات صربستان شکل بگیرد.

او  در رابطه با حضور «حسن یزدانی، کامران قاسم‌پور و امیرحسین زارع» در مسابقات و رقابت با کشتی‌گیران مطرح آمریکایی از جمله «تیلور و کاکس» گفت: در فاصله ۲ ماه تا مسابقات جهانی، هنوز کشتی‌گیران ما در حد آمادگی ایده‌آل نیستند. طبق تعریفی که مربیان از نفرات اصلی می‌کنند، قله آمادگی در مسابقات جهانی است. اگر حساب و کتاب مربیان درست باشد و نمایندگان ایران دچار بیش تمرینی یا کمپ تمرینی نشوند. اکنون با توجه به شرایط، بچه‌های ما به دلیل قدرت بدنی، زیرگیری، آمادگی و تجربه ذاتی شانس بیشتری از آمریکایی‌ها برای کسب مدال دارند. اگر به لحاظ روحی بر روی بچه‌های ما کار شده باشد ما پیروز این نبرد خواهیم بود.

با توجه به غیبت  روس‌ها در هر دو رشته آزاد و فرنگی ، قهرمان جهان می شویم!

کاظمی در ارتباط با شکسته «مجتبی قلیچ و علی اکبر یوسفی» اظهار داشت: آقای علی‌اکبر یوسفی سال گذشته نیز مقابل آقای «میرزازاده» شکست خورد. اما به دلیل ابتلای آقای میرزازاده به کرونا آقای یوسفی راهی مسابقات شدند. آقای قلیچ هم شرایط مشابهی داشتند و بعد از ناکامی آقای «محمدیان» در المپیک فرصتی به آقای قلیچ داده شد تا در مسابقات جهانی کشتی بگیرند. مشکل اینجا است که این عزیزان شکل کشتی خود را نسبت‌ به یک‌سال گذشته تغییر ندادند و به‌ همین دلیل دوباره به حریفان مستقیم خود باخته و از راهیابی مجدد به تیم‌ملی محروم شدند.

وی ادامه داد: بهترین‌ها، آماده‌ترین‌ها، بروزترین ها و مطلوب‌ترین‌ها عضو تیم‌ملی ما در صربستان خواهند بود. پیش‌بینی شخصی من این است که با توجه به غیبت روس‌ها در هر دو رشته آزاد فرنگی قهرمان جهان شویم.

این کارشناس کشتی در ارتباط با مسیر و آینده کشتی کشورمان نیز خاطرنشان کرد: آینده کشتی ایران از ابتدای کشتی تاکنون همیشه روشن بوده‌ است. هیچ‌وقت نقطه تاریکی در کشتی خودمان نداشته‌ایم. بالا و پایبن جایگاه ما صرفا بستگی داشته کشتی‌گیران چگونه از نظر فنی و روحی حمایت شوند. یعنی هر زمان اردوهای خوب را پشت سر گذاشته‌اند و به انسجام رسیدند و نفرات نزدیک‌تر به کشتی ایرانی در ترکیب تیم ما بوده، موفق بوده‌ایم و هر زمان از این فاکتورها دور شده‌ایم از موفقیت فاصله گرفته‌‌ایم. بنابراین امسال یکی از بهترین تیم‌های تاریخ کشتی را در آزاد و فرنگی راهی مسابقات جهانی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

گفت و گو از : مجتبی بیگلری 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گیتا ویسی، سرمربی تیم لوکس شمشیری یاس در گفت وگو با دیباچه

برای رسیدن به قهرمانی هر ریسکی را به جان می‌خریم/ لازمه ی  داشتن یک تیم ملی خوب، داشتن لیگ مناسب است

۱۷:۰۶  -  ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
مدیر تولید وتهیه کننده گروه هوروش باند، در گفتگو با دیباچه گفت

امیدواریم "زانکو"طلسم محجوریت کنسرت‌ها را در هم بشکند!

۱۷:۴۰  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
در آستانه برگزاری متفاوت ترین رویداد سینمایی ایران!

وقتی با سکوت خبری روابط عمومی، اعضای هیات انتخاب جشنواره فجر ۴۱، بالاخره معرفی شدند!

۱۰:۳۷  -  ۲۸ دی ۱۴۰۱
کاپیتان سابق تیم‌ملی والیبال در گفت وگو با «دیباچه»

حضور داورزنی در فدراسیون خلاف قانون است/ پیکان شانس بیشتری برای قهرمانی دارد

۱۵:۲۳  -  ۲۵ دی ۱۴۰۱
پشت پرده سپرده بیشتر  و سود بیشتر ! سرمایه مردم و کشاکش بانک ها 

برخورد با بانک‌های متخلف توسط بازرسان بانک مرکزی / مدیریکی از شعب بانک آینده: سیستم این بانک با بانک‌های دیگر متفاوت است

۱۶:۵۳  -  ۲۱ دی ۱۴۰۱
نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

هنر روز به روز بیشتر در انزوا فرو می‌رود!

۱۷:۰۱  -  ۱۸ دی ۱۴۰۱
پربازدیدها
پرطرفدار ترین ها