چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱  |  Wednesday, 07 December 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۹۸۱
تاریخ انتشار : ۲۸ : ۱۲ - ۲۳ تير ۱۴۰۱
صدرالدین کاظمی کارشناس کشتی در گفت و گو با «دیباچه» مطرح کرد

صدر الدین کاظمی گفت: بهترین‌ها، آماده‌ترین‌ها، بروزترین ها و مطلوب‌ترین‌ها عضو تیم‌ملی ما در صربستان خواهند بود. پیش‌بینی شخصی من این است که با توجه به غیبت روس‌ها در هر دو رشته آزاد و  فرنگی قهرمان جهان شویم.

«صدرالدین کاظمی» کارشناس کشتی با اشاره به نحوه برگزاری انتخابی تیم‌ملی برای حضور در مسابقات جهانی صربستان، به خبرنگار دیباچه گفت: مسابقات انتخابی با فرایندی که فدراسیون کشتی صلاح بداند، برگزار می‌شود. این فرایند هر سال احتمال تفاوت و تغییر نسبت‌ به سال گذشته را دارد. همان‌ طور که در ۷۰ سال گذشته هر سال یک فرایند تعریف‌ شده و طبق آن انتخابی برگزار شده‌ است. این‌ها بر اساس سلیقه و نظر مسئولین فدراسیون کشتی است که این نوع انتخابی را تشخیص دادند و با کیفیت بالا برگزار شد. البته تورنمنت تونس مرحله آخر انتخابی تیم‌ملی است که شنبه و یکشنبه پیش رو برگزار خواهد شد، تا ترکیب نهایی تیم برای مسابقات صربستان شکل بگیرد.

او  در رابطه با حضور «حسن یزدانی، کامران قاسم‌پور و امیرحسین زارع» در مسابقات و رقابت با کشتی‌گیران مطرح آمریکایی از جمله «تیلور و کاکس» گفت: در فاصله ۲ ماه تا مسابقات جهانی، هنوز کشتی‌گیران ما در حد آمادگی ایده‌آل نیستند. طبق تعریفی که مربیان از نفرات اصلی می‌کنند، قله آمادگی در مسابقات جهانی است. اگر حساب و کتاب مربیان درست باشد و نمایندگان ایران دچار بیش تمرینی یا کمپ تمرینی نشوند. اکنون با توجه به شرایط، بچه‌های ما به دلیل قدرت بدنی، زیرگیری، آمادگی و تجربه ذاتی شانس بیشتری از آمریکایی‌ها برای کسب مدال دارند. اگر به لحاظ روحی بر روی بچه‌های ما کار شده باشد ما پیروز این نبرد خواهیم بود.

با توجه به غیبت  روس‌ها در هر دو رشته آزاد و فرنگی ، قهرمان جهان می شویم!

کاظمی در ارتباط با شکسته «مجتبی قلیچ و علی اکبر یوسفی» اظهار داشت: آقای علی‌اکبر یوسفی سال گذشته نیز مقابل آقای «میرزازاده» شکست خورد. اما به دلیل ابتلای آقای میرزازاده به کرونا آقای یوسفی راهی مسابقات شدند. آقای قلیچ هم شرایط مشابهی داشتند و بعد از ناکامی آقای «محمدیان» در المپیک فرصتی به آقای قلیچ داده شد تا در مسابقات جهانی کشتی بگیرند. مشکل اینجا است که این عزیزان شکل کشتی خود را نسبت‌ به یک‌سال گذشته تغییر ندادند و به‌ همین دلیل دوباره به حریفان مستقیم خود باخته و از راهیابی مجدد به تیم‌ملی محروم شدند.

وی ادامه داد: بهترین‌ها، آماده‌ترین‌ها، بروزترین ها و مطلوب‌ترین‌ها عضو تیم‌ملی ما در صربستان خواهند بود. پیش‌بینی شخصی من این است که با توجه به غیبت روس‌ها در هر دو رشته آزاد فرنگی قهرمان جهان شویم.

این کارشناس کشتی در ارتباط با مسیر و آینده کشتی کشورمان نیز خاطرنشان کرد: آینده کشتی ایران از ابتدای کشتی تاکنون همیشه روشن بوده‌ است. هیچ‌وقت نقطه تاریکی در کشتی خودمان نداشته‌ایم. بالا و پایبن جایگاه ما صرفا بستگی داشته کشتی‌گیران چگونه از نظر فنی و روحی حمایت شوند. یعنی هر زمان اردوهای خوب را پشت سر گذاشته‌اند و به انسجام رسیدند و نفرات نزدیک‌تر به کشتی ایرانی در ترکیب تیم ما بوده، موفق بوده‌ایم و هر زمان از این فاکتورها دور شده‌ایم از موفقیت فاصله گرفته‌‌ایم. بنابراین امسال یکی از بهترین تیم‌های تاریخ کشتی را در آزاد و فرنگی راهی مسابقات جهانی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

گفت و گو از : مجتبی بیگلری 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
پیمان مدنی، نوازنده پیانو در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

پیانو مانند اتوبان شش بانده برای ورود به جهان موسیقی است

۱۰:۰۵  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک

حدود ۶۰ هزار نفر در سال در کلاس اول ابتدایی مردود می‌شوند!

۱۱:۱۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۱
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با دیباچه؛

وجود ۴ هزار پروژه نیمه کاره/ امیدواریم به نفع مردم، در حوزه خودرو اتفاقات خوبی بیافتد

۱۱:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۱
مدیرعامل بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با دیباچه:

چالش اصلی کتاب در کشور قیمت کاغذ است/ ویترین کتاب‌فروشی‌ها باید بر اساس علاقه مردم باشد

۱۱:۳۱  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۱
حسرتی که ۴ سال دیگر به تعویق افتاد

۸ آذر تلخ برای تیم ملی ایران

۰۹:۴۹  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۱
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه خبر داد

تقویت حضور بخش‌های خصوصی و مردمی در هفته کتاب/ طرح سامانه کتابفروشان راه اندازی می‌شود

۱۰:۰۹  -  ۲۸ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در گفتگو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

هر زمانی که بتوانیم جذب مالی داشته باشیم، می‌توانیم بسیاری از فعالیت‌ها را آغاز کنیم / ما جذب نیرو نداریم بلکه فعالیت‌ها به صورت داوطلبانه است

۱۶:۳۶  -  ۲۵ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با دیباچه خبر داد:

افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان در اواخر آبان

۱۷:۰۶  -  ۲۳ آبان ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار