سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 16 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۹۲۱
تاریخ انتشار : ۰۳ : ۱۷ - ۰۴ تير ۱۴۰۱

« ابراهیم فروزش » کارگردان و فیلمنامه نویس سینما درخصوص تشکیل کارگروه ارزیابی و برنامه‌ریزی جشنواره کودکان و نوجوانان در فارابی اظهار داشت : اگر این کارگروه بیشتر به مسائلی که به نفع کودکان است، توجه کند و در عمل نیز آنها را به اجرا در بیاورد می توان به آن امیدوار بود. زمانی که به مناطق محروم برای کار می رفتم، کودکان حتی ابتدایی ترین امکانات را نداشتند و حتی تا به حال تلویزیون ندیده بودند؛ سینما که دیگر جای خود دارد. باید مشخص شود این کارگروه تاچه اندازه می تواند این مسئله را پوشش بدهد و به احوال کودکان برسد؟ آیا این مسائل در اولویت قرار میگیرد؟ این پرسش‌هایی است که مطرح است و باید به آن رسیدگی کرد. ما نباید فقط تهران را در نظر بگیریم؛ شهرستان ها، روستاها را هم باید دید. آیا با این معضل های اجتماعی و وضعیت اقتصادی مطرح که درحال حاضر از آن ضربه می بینیم سینما میان کودکان جایگاهی دارد؟

ارگان‌های دولتی ما بودجه کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند / امیدوارم این کارگروه فارابی قدم‌های مثبتی بردارد
وی افزود: اول باید این مشکلات حل شود تا بعد از آن فیلم ببینند و بعد از آن مهم است که چه نوع فیلمی برای آن ها ساخته می شود که از لحاظ روحی برای آن ها شادی آفرین باشد و یا فیلمی آموزشی باشد. کودکان از بدو تولد مسائل گوناگون و گسترده ای دارند و هر یک از کودکان به یک نوع خوراک احتیاج دارند که انواع و اقسام فیلم ها، انیمیشن‌ها، نمایش های متحرک تا فیلم های زنده را در بر می گیرد.
کارگردان سنگ اول" اظهار داشت: من فکر میکنم اگر تعدادی از گروه های متخصص در اقصی نقاط ایران به تحقیق و پژوهش بپردازند و به نیازهای کودکان دست پیدا کنند که آن ها به چه چیزی هایی احتیاج دارند می توانند به فیلم سازان و نویسندگان این اطلاعات را ارائه دهند تا آن ها این مسائل را رعایت کنند و بعد بخش خصوصی می تواند به سرمایه گذاری فکر کند؛ چون به هر حال فیلم باید بازگشت سرمایه داشته باشند و از طرفی بخش دولتی هم می تواند حمایت کننده باشد.
این کارگردان تصریح کرد: تمام ارگان های دولتی ما از بنیاد فارابی گرفته تا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  در سال برای کودکان چند فیلم می سازند؟ چون من در بطن این ماجرا هستم می دانم که بودجه ی کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند آن هم در شرایط فعلی که هزینه های فیلم ساختن آنقدر زیاد است که باید میلیاردی هزینه کنیم تا یک فیلم بسازیم؛ وضعیت به مراتب بدتر شده است.
فروزش بیان کرد: اگر بخواهیم این جشنواره را با جشنواره های اروپایی مثل ایتالیا مقایسه کنیم به دلیل حضوری که من در این جشنواره ها داشتم باید بگویم در کشورهای دیگر فیلم ها برای نمایش، رده بندی سنین دارند و بعد از آن والدینشان در جریان آن ها قرار می گیرند تا بدانند چه چیزی برای کودکان نمایش داده شده است. در کل امیدوارم این کارگروه بتواند قدم های مثبتی در این زمینه برای سینمای کودک و نوجوان بردارد و ما شاهد اتفاقات خوب در این حوزه باشیم.
انتهای پیام//

گفت و گو از : سوگل امیری

برچسب ها: ابراهیم فروزش
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱