سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 16 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۹۱۴
تاریخ انتشار : ۵۴ : ۱۱ - ۰۲ تير ۱۴۰۱

غلامرضا مازندرانی، سرمربی تیم ملی کبدی درباره وضعیت کبدی کاران بعد از بازیهای آسیایی جاکارتا در گفت و گو با خبرنگار ورزشی «دیباچه» اظهار داشت: تیمهای ملی کبدی بانوان و آقایان ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی که به میزبانی جاکارتا برگزار شد موفق شدند به عنوان قهرمانی دست پیدا کنند. اتفاقی که بسیار خوب و انرژی بخش بود اما در این چهارسالی که سپری شد یکسری مسائل باعث شد کبدی برخلاف آن موفقیتها از ریل پیشرفت خارج شود.

هر اردوی تیم‌ملی برای فدراسیون ۱۵۰ میلیون آب می‌خورد/ برای حضور در لیگ جهانی سهمیه بیشتری را تقاضا خواهیم کرد

وی خاطر نشان کرد: البته در سالهای ابتدایی شرایط خیلی خوبی مهیا شد ابتدا بودجه فدراسیون افزایش قابل توجه پیدا کرد و در ادامه میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا در بخش جوانان به ایران داده شد. اما در ادامه با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی و لغو تمامی مسابقات احساس می کنم روند نزولی رشته کبدی در ایران آغاز شد در حال حاضر مدتهاست که کبدی کاران در هیچ رویداد مهمی حضور ندارند و اردوهای تیم ملی هم به جدیت برگزار نمی شود.
مازندرانی افزود: قرار بود بعد از همه این اتفاقات سپری شده امسال دوباره در بازیهای آسیایی هانگژو شرکت کنیم اما با تعیق این مسابقات بازهم به دلیل مشکلاتی که به وجود آمد اردوها تعطیل شد. فدراسیوت تقریبا روند طبیعی خود را پشت سر می‌گذارد و فعلا تنها برنامه ای که قرار است برای آن برنامه ریزی شود برگزاری مسابقات لیگ دسته یک و لیگ برتر و در نهایت هم معرفی کبدی کارانی که می توانند عازم مسابقات لیگ ستارگان هند شوند.
مربی سابق تیم مومبای هندوستان با اشاره به آغاز لیگ جهانی کبدی توضیح داد: لیگ کبدی هندوستان معتبرترین لیگ در جهان است و طبیعی است که هر بازیکن یا مربی دوست دارد در آن حضور داشته باشد. ما در گذشته 16 بازیکن و یا بهتر بگویم 16 سهمیه برای اعزام داشتیم امسال با توجه به شرایط پیش آمده این پیشنهاد را خواهیم داشت که تعداد سهمیه را افزایش یابد ولی هنوز هیچ چیز قطعی نشده است.

سرمربی تیم ملی کبدی ایران در پایان تاکید کرد: کبدی در این چند سال نه فقط در ایران بلکه در دنیا هم بلاتکلیف بود چون همانطور که در جریان هستید سال گذشته رئیس فدراسیون جهانی کبدی درگذشت تا جایگزین او مشخص شود عملا کبدی بلاتکلیف بود حالا هم که اوضاع بهتر شده اقتصاد کشورمان اجازه فعالیت آنچنانی به ما نمی دهد. بعد از جاکارتا بودجه فدراسیون از یک میلیارد تومان به شش میلیارد تومان افزایش پیدا کرد اما همین رقم با گذشت چهار سال با تورم حاکم بر جامعه هم خوانی ندارد. هزینه ها بسیار سنگین است هر اردوی تیم ملی برای فدراسیون به راحتی 150 میلیون تومان آب می خورد شما حساب کنید در کنار این هزینه های جاری فدراسیون هم است. مدیریت همه این موارد حتی برای خود شخص مدیر هم سخت است.
انتهای پیام//

گفت و گو  از : فریبا جلیل خانی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱