سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 16 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۸۹۹
تاریخ انتشار : ۳۹ : ۱۶ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

« حمید درخشان »، کارشناس فوتبال درباره دیدار اخیر تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل الجزایر که منجر به شکست شد، به خبرنگار ورزشی «دیباچه» گفت: به اعتقاد من نتیجه بازی تدارکانی نمی‌تواند خیلی حائز اهمیت باشد. ما همیشه در انجام بازیهای تدارکاتی باید دو نکته را مد نظر قرار بدهیم، ابتدا به دنبال این باشیم که نقاط ضعف و قدرتمان را ارزیابی کنیم، در نکته دوم باید ببینیم مقابل چه تیمی بازی می کنیم. باید دید توان حریف تدارکاتی ما چقدر است؛ اگر تیم خوبی است به طور قطع ، با تحت فشار قرار گرفتن برابر آن تیم نقاط ضعف و قدرتمان برملا می شود که نکته بسیار مهمی است. الجزایر هم با تیم کامل خود نیامده بود، یعنی برخی از مهره های مهم خود را نداشت ولی بازی خوبی برای ما بود چون نقاط ضعف ما را آشکار کرد. این بازی نشان داد تیم ملی ایران در برخی پستها نیاز به بازسازی دارد که باید کادرفنی این مورد را مدنظر قرار داده و درتلاش باشند تا شروع جام جهانی این ضعف ها مرتفع کنند.

درخشان با اشاره به هجمه هایی که به تیم ملی به ویژه در مورد کادرفنی وارد شده اظهار کرد: باید با حقیقت کنار بیاییم. الان شرایط مناسبی برای تغییر اسکوچیچ نیست. چون نمی‌توانیم در این وضعیت کنونی مربی تراز اول بیارویم، مربی که هم فوتبال ما را بشناسد هم بتواند در این فرصت محدود با بازیکنان هماهنگ شود، هم بتواند شرایط روحی و روانی تیم را دریابد. بنابراین تغییر کادرفنی در این روزها اتلاف وقت است. بهترین زمان برای انتخاب سرمربی تیم ملی همان زمانی بود که هنوز اسکووچیچ انتخاب نشده بود؛ حالا دیگر نمی توانیم با تغییرات گسترده وارد جام جهانی شویم. اتفاقی که اگر رخ بدهد صدمات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

باخت مقبال الجزایر ضعف‌ها را آشکار کرد / الان وقت تغییر اسکوچیچ نیست / با تغییرات گسترده نمی‌توان وارد جام جهانی شد

وی با تاکید براینکه تیم ملی در حال حاضر بیش از هر چیز نیازمند بازیهای تدارکاتی بیشتری است؛ گفت: بهترین کار در این شرایط ابتدا این است که ما کادرفنی را تقویت کنیم یعنی تعدادی مربی و تمرین دهنده در کنار اسکوچیچ اضافه کنیم. در مرحله بعدی به دنبال برگزاری بازی تدارکاتی بیشتری با تیمهای مطرحی باشیم. مسیر پیش روی تیم ملی با توجه به فرصت کمی که باقی مانده بسیار سخت است. در همین بازیهای تدارکاتی است که می توانیم تیم خوبی را آماده مسابقات جام جهانی کنیم.

پیشکسوت پرسپولیس درخصوص شرایط این روزهای سرخپوشان گفت: شکر خدا شرایط پرسپولیس خوب است. در نقل و انتقالات خوب ظاهر شده، ولی باز با بسته شدن پنجره به مشکل خواهد خورد. مهمترین چیزی که این روزها سرخپوشان به آن نیاز دارند جذب بازیکنهای مورد نیازش هست که به خوبی درحال انجام است. فقط امیدوارم بحث بسته بودن پنجره هرچه سریعتر برطرف شود.
درخشان در پایان درمورد برنامه باشگاه برای حفظ چهره ای مانند سید جلال حسینی بیان کرد: سید جلال بازیکن خوب و اثرگذاری است. برای این تیم زحمت کشیده ولی بازیکنی هم یک سنی دارد به اعتقاد من باید پذیرفت که با گذشت زمان سن نمی تواند جوابگو نیازها باشد.


انتهای پیام//

گفت و کو از :  فریبا جلیل خانی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار